Beden Dilini Resimli Anlatımla Öğrenin

Beden dili resimli anlatım e-kitabını buradan indirebilir ve içerisinde ki eşsiz bilgilerle yaşam kalitenize siz de ivme kazandırabilirsiniz.

Beden dili, sözsüz iletişim diye de bilinir. Bize aktarılan sözlerin ötesinde gizli kalmış birçok bilgiyi almamızı sağlar. İnsanların gerçek duygularını tanımamıza, gerçek niyetlerini anlamamıza yardımcı olur. Aynısı bizim için de geçerlidir. Söze dökmek istemediğimiz pek çok şeyi beden dili ile karşı tarafa aktarabiliriz. İnsanların söyledikleri ile (ağzından çıkan sözcükler) gerçekten hissettikleri (niyetleri, duyguları) birbirinden çok farklı olabilir ama beden dilinin sırlarına vakıf olursanız gizli gerçekleri görmek sizin için çocuk oyuncağı olur.

Beden dili resimli anlatım yoluyla kolaylıkla öğrenilebilir. Elbette ki her branşta olduğu gibi doğru bilgileri aktaran bir uzman bulmak çok önemli. Siz de beden diline dair sırlara, en doğru adresten sahip olmak ve bu metotları hayatınızda kullanarak kendiniz için faydalı birşeyler yapmak istiyorsanız Ahmet Y. Özbilen’in geniş kapsamlı çalışması olan e-kitabı buradan indirebilir ve hemen okumaya başlayabilirsiniz. Ahmet Y. Özbilen uzun yıllardır bu gibi konular üzerine çalışan çok önemli bir isim. Koçluk Eğitim ve Danışmanlık’ta Trainer Diploma Programı’nı tamamlamış ender kişilerden. Ayrıca; 1998 yılında Ayna Yayınevi’ni kurarak Jiddu Krishnamurti’nin eserlerini Türkçe yayın alanına kazandırmış isimdir de kendisi. Anadolu Aydınlanma Vakfı Yayınevi etiketiyle, Prof. Dr. Cavit Sunar’ın eserlerinin tamamını ve Burhan Oğuz’un, ‘Türkiye Halkının Kültür Kökenleri’ adlı eserin ve  bütün külliyatının, yayına hazırlanışını ve yayınlanışını da yapmıştır.

Beden Dili Bilmek Neden Önemli?

Mizahi bir anlatımla; Beden dilinin inceliklerini bilmek, devlet başkanlarının maskara taraflarını görmeniz demektir. Sahtekarları da birer itirafçıya dönüştürebilmektir.

Beden dili ve sözsüz iletişim aynı anlamda kullanılmaktadır ama bu tam olarak doğru değildir. Her ikisinde de sözcükler kullanılmadan gerçekleştirilen bir iletişim var, doğru. Ancak ses tonu sözsüz iletişim olarak kabul edilmektedir. Oysa beden dili sadece vücut hareketleri ve kullanımından ibarettir.

Beden Dili Kitabını bedava indir

1970’lere dayanan bir araştırma, iletişimde söylenen sözcüklerin sadece %7 etkili olduğunu gösteriyor. İletişimde %55’lik kısım beden dili ile sağlanıyor ve %38’lik kısımda ise ses tonu etkili oluyor.

  • Baş hareketleri
  • Yüz kaslarımızın hareketleri (Kaşlar, gözler, burun, dudaklar, dil, çene)
  • Tüm vücudun duruşu (omuz hareketleri, kol hareketleri, ellerle yapılan jestler, bacak ve ayak hareketleri, çevredeki objeleri tutma biçimi, yerini değiştirmek v.s)

Julia Roberts’ın Hollywood yıldızı olmasını sağlayan şey neydi biliyor musunuz? Sakın güzellik demeyin, çünkü Amerika’da binlerce güzel kadın sokaklarda zaten cirit atmakta. Olay şu; Bir cafede karşılaştıkları ünlü bir yönetmenin hamburgerine dokunarak, ona birşeyler söylemesiyle o yönetmeni etkilemiş ve bu sayede ilk film teklifini almıştı. Bilerek ya da bilmeyerek yapmıştı ama yaptığı o hareketle karşısındaki insanı yoğun etki altında bırakmıştı. Özetle; İş hayatından sosyal hayata, aşk hayatından hayatın diğer tüm alanlarına kadar beden dili müthiş bir öneme sahip. Siz de buraya tıklayarak beden dili kullanmanın metotlarını öğrenebilir ve çevrenizdeki herkesi yoğun etki altında bırakabilirsiniz.

Beden Dili ile İknanın Gücü

Beden dilinin en eğlenceli tarafı bilin bakalım ne?

Çoğu insan sözsüz mesajlara daha çok inanma eğilimindedir. Karşılıklı bir konuşma sonunda, kimi zaman karşınızdakinin söylediklerinin yalan olduğuna dair bir his duyarsınız. İçinizdeki his dışında diğer her şey kişiyi doğrular niteliktedir ancak siz yine de bir yalan olduğunu hissedersiniz. İşte içinizdeki bu hisse neden olan şey; karşınızdaki kişinin vücut dili ile verdiği yalan işaretlerini bilinçsiz olarak algılamış olmanızdır. Beden dili hakkında gerekli donanıma sahip olduğunuz taktirde bu kuşkularınız hakkında ‘acaba mı?’ diye düşünmeden hemen emin olabileceksiniz. Ne harika değil mi?

Beden dili ile ilgili veriler evrenseldir. Bir kez hangi mimiğin ne anlam ifade ettiğini öğrendiğinizde, hangi duruşun sizi daha olumlu ve dışa dönük gösterdiğini bildiğinizde bunu istisnasız herkes üzerinde kullanabilirsiniz. Beden dili öğrenmek, hayatınızda karşınıza çıkabilecek tüm zorlukları manipüle edebileceğiniz altın anahtarını kazandırır.

“Beden dili resimli anlatım” için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Benzer Konular :

 

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir