Erkekleri ilişkiden Soğutan Sebepler – Erkekler ilişkiden neden soğur? Kimi zaman ilişkiniz çok güzel başlamış olsa bile, bir yerde bir şeyler yapar ve her şeyi yüzünüze gözünüze bulaştırırsınız. Yitirdiğimiz bir sevgilinin ardından nerede yanlış yaptım diye düşünür dururuz. Eğer böyle bir dönemden geçiyor ve erkeği kendine bağlamanın yollarını arıyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Sonda bir bomba sizi bekliyor olacak.

Erkekleri Soğutan Sebepler

Sürekli İrtibatta Olmak

Ona olan sevginizi göstermenin yolu onu dakika başı aramaktan geçmiyor. Aslında bu hataya kadınlar kadar erkeklerde düşüyorlar. Erkekleri ilişkiden Soğutan Sebepler de sürekli aramak, sürekli mesaj atmak sevginin bir göstergesi değildir ve sonunda onu çıldırtabilir. Mutlaka o da sizinle iletişim halinde olmaktan hoşlanıyordur ancak iş hayatının koşuşturması içinde size bu kadar ilgi göstermek zorunda bırakılmaktan hoşlanmazlar. Ayrıca bunun bir çeşit kontrol olduğunu düşünmesine de neden olabilirsiniz.

Hayatını Kısıtlamak

Erkekler bazen erkek erkeğe bir şeyler yapmak isterler. Maça ya da balığa gitmek gibi… Sosyal çevreleriyle de zaman geçirmeye ihtiyaçları vardır. Zaten bir erkeğin, arkadaşları ile gelenekselleşmiş buluşmaları varsa buna müdahale ettirmeyecektir. Bu onlar için sosyalleşmekten daha fazlasını ifade eder. Buluşma akşamına kız arkadaşı istemiyor diye katılmayan adam sosyal çevresinde statü kaybına uğrar ve bu erkekler dünyası için çok önemlidir. Onun özel zamanlarına müdahale etmeyin. Arkadaşları ile buluştuğunda sık sık arayıp sizle konuşması için baskı yapmayın. Bunu yaparak da onu arkadaşlarının arasında küçük düşürürsünüz. Bırakın arkadaşları ile plan yapsın ve sizin ona duyduğunuz bu saygının tadını çıkarsın.

Değişmesini Beklemek

Aşkın kör ettiği gözlerimiz açılmaya başlayınca bay mükemmelin beğenmediğimiz yanlarını görmeye başlarız ve bu beğenmediğimiz özellikleri değiştirmek isteriz.  Bu durum, ilişkilerde her iki tarafın da düştüğü bir hatadır. “Erkekleri ilişkiden Soğutan Sebeplerdediğimizde sevgilinizin beğenmediğimiz yanlarını törpüleyip düzeltmeye çalışmanın boşa bir çaba olduğunu söyleyelim. Belki sizi mutlu etmek için farklı görünmeye çalışabilir ama bu ne kadar iyi niyetli bir çaba olsa da aslında bir kandırmacadır. Değişmesi için çabalamayın.

O’nu Elde Tut Kitabı ile Erkeği kendine bağlamanın yollarını öğren

Çok önemli bir kitap bu. Bu kitaptan öğreneceklerinin bir kısmı şöyle;

 • Onun için vazgeçilmez kadın olmanın metotları,
 • Kendini hangi konularda salı vermemen gerektiği,
 • Asla yapmaman gereken hataları ve muhakkak yapman gereken güzellikleri,
 • Onu tesir altına alacak tılsımlı davranışları,
 • ilişkinizin gidişatına yön vermeyi,
 • Erkeklerin partnerlerinden neler istediklerini,
 • Onun aktif ve pasif yönlerini nasıl tespit edeceğini ve bu yönlerini kullanarak Ona kendini SENLE nasıl TAM hissettireceğini,

Bunlar sadece bir başlangıç. Erkeğinin ilişkiden soğumaması ve sana hep bağlı kalmasını istiyorsan bu kitabı dikkate almalısın. E-Kitabı okumak için buraya tıklayın! Ya da alttaki görsele tıklayabilirsiniz.

Onu elde tut kitabı okumak için tıklaSistem uyumlu PDF

Erkekleri ilişkiden Soğutan Sebepler ile Benzer konular:

Yorumlar

 • Emir
  Cevapla

  Yine merhaba Irmak Hanım, ben de bu konuda kendi bakış açımı paylaşmak isterim. En başta şunu belirtmeliyim ki amacım, kadınları suçlamak veya hepsi aynı kategoriye koymak değildir. Elbette biz erkeklerin de eksik ve yanlış davranış-tutumları vardır.
  Bir erkek neden eşinden veya sevgilisinden soğur/kaçar?
  1-Eşi erkeği hayatın bir çok noktasında veya bir kısım konularda baskı altına almaya kalkışırsa, üzerinde üstünlük kurmayaçalışırsa; kocası onu ikna etmeye çalışır. Bunda başarılı olamadığını düşünürse (eşini seviyorsa), ondan soğur ve uzaklaşmaya başlar. Bu davranış kendini geri çekmektir. Bilakis erkekler bunu hem durumun düzelmesi için, hem zamana bırakmak için yapar. Hem de eşinin hatasını anlayıp olumlu bir adım atmasını bekler. Eşine hiç bir şekilde zarar vermek istemez. Yok eğer bir koca baskı altındayken eşini ikna edemezse, (eşini sevmiyorsa) psikolojik veya fiziksel şiddete başvurabilir. Bu davranışları daha çok kişiliği oturmamış ve belli eğitim düzeyine gelememiş kişiler yapar.
  2-Her kadın gibi erkeklerin de duygusal, psikolojik, fiziksel ihtiyaçları ve beklentileri vardır. Eğer ki kadın bu beklenti veya ihtiyaçlarından birini/birkaçını ihmal ederse; görmemezlikten gelirse, kocası onun nazarında bir değerinin olmadığı hissine kapılır. Ve eşinden soğur, ondan kaçar. Neredeyse zamanının tümünü karısından ayrı ve uzak ortamlarda geçirmeyi tercih eder. Çünkü değer görmediği bir ortamda kalmak, erkek için derin acılar veren bir durumdur.
  Ne yazık ki kadınların büyük çoğunluğu özellikle cinsellik konusunda; cinselliği eşine silah olarak kullanmaktadır. Sadece kadın merkezli yaşanması gerektiğini hissettirirler. Yani kadın sanki doğaüstü bir varlıkmış ta, sadece ihtiyaç sahibi ve aciz olan erkekmiş gibi davranırlar. Deyim yerindeyse, erkeklerini köpek gibi peşlerinden koşturmak isterler.
  3-Saygı. Evet belki de en önemli olanı budur. Kadınlar evliliğin ilerleyen yıllarında “her şey yolunda gidiyor” fikrine kapılıp; ne yazık ki çoğu zaman eşlerine sözlü veya fiziksel davranış olarak saygısızlıklar yapıyorlar. Bu davranışlar kimi zaman hakaret, aşağılama veya dışlama noktalarına varıyor. Hele ki bir kadın bunu kendi ailesi içinde, akrabalarının içinde ve daha beteri yabancı insanlar içerisinde yapıyorsa; durum iyice içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Böyle davranılması kim olursa olsun; hem kadını hem de erkeği derinden yaralar…
  Benim kendimce bir kuralım var: Önce saygı, saygı, saygı. Sonra sevgi gelir. Saygının olmadığı bir evlilikte sevginin kendiliğinden oluşması asla beklenemez. Neden mi?
  Siz karşınızdaki insanı önyargıları bırakmadan, saygı göstermeden, empati kurmadan, tanımaya çaba göstermeden onu asla sevemezsiniz. Saygı göstermediğiniz insanı zaten tanımaya çalışmazsınız, umursamazsınız. Haliyle saygı gösterip te ilgi göstermediğiniz kişiyi de sevemezsiniz.
  Kısacası eşlerin birbirlerine olan başta saygıyı, sonra sevgiyi hiç eksik etmemeleri ve bu duyguları sürekli beslemeleri gerekir. Bunu başarabilen çiftler her daim mutlu çiftler olurlar.
  4-Kadınların eşleri arasında yaşanan tatsızlıkları, kötü olayları sürekli en ufak tartışmada tekrar tekrar gündeme getirmesi ve insanın hata yapabilen bir varlık olduğunu gözardı ederek, kocalarının sürekli gözlerine sokmalarıdır. Hiç birimiz melekler gibi temiz ve masum değiliz ki. Erkekler genellikle geçmişte yaşanan tatsızlıkların üzerine sünger çekmeyi ve unutmayı tercih eder. Kadının bu tavırlarında ısrarı yine erkeği kendisinden soğutur, uzaklaştırır.
  Değerli okurlarımıza bir faydam olduysa ne mutlu bana. Benim sözüm bütün çiftlere… Lütfen birbirinizin kıymetini bilin. Ve kendinizi insan ilişkilerinde daha güzel noktalara taşıyabilmek için kitap okuyun, araştırın. En önemlisi her olaya egoist yaklaşmayın…

  • Irmak Duru
   Cevapla

   Merhaba Emir Bey, çok değerli katkınız için sonsuz teşekkürler. Zaman zaman yaptığınız yorumlar bize oldukça ilham veriyor. Eksik olmayın. Sizin de dediğiniz gibi aslında çok kolaylıkla çözülebilecek bu sorunların bu denli büyümesinin tek sebebi, kadın erkek ilişkilerinde objektif bilgiler sunan bir eğitim alamamak! Zaten bu ülkede bu konularda belli bir eğitim mecrası yok üstüne üstlük kişilerin gözlem yoluyla edindiği bilgiler de son derece yanlış bilgiler oluyor. Annesinden, büyükannesinden, komşu teyzeden erkeklere yönelik ne tür tavırlar görüyorsa, bu edinimleri erkeğine yönelik uyguluyor. Oysaki edindiği o bilgiler, örnek teşkil eden kadınların cehaletini ve kişisel hırslarını barındırıyor çoğunlukla. Biz bu nedenle konuya göre uygun olabilecek tarafsız ve doğru bilgiler veren kitapları öneriyoruz. Teoride doğru bilgi edindikten sonra geriye o bilgileri uygulamak kalıyor.

 • Rumuz kader
  Cevapla

  Merhaba ırmak hanım ben engelli bir bayanım evliliğim sıkıntılı geçiyor ve terapist araştırması sırasında sizin yazınınza denk geldim. 4 aylık evliyiz ve eşimle cinsel birlikteliğimiz hiç olmadı, çokta severek evlendik ama birlikte olamıyoruz, defalarca karşıma alıp konuştum benden tiksiniyor musun dedim, beklentilerini sordum, her türlü yaklaştım ama o kaçtı benden. Anlam veremediğim bir soğukluğu var. Oysa bir an önce evlenip bana sahip olmak için çabalıyordu. Gözlerine sevgi dolu bakıyorum (ki çok seviyorum) korkuyorum bakma diyor, sevdiğimi dile getiriyorum, bende deyip geçiştiriyor. Beni uykuda seviyor eşim, yani uykuda sayıklıyor ve bana sarılıyor özür dilerim aşkım seni üzmek istemiyorum ama elimde değil çok seviyorum seni dedi defalarca, ama sayıklarken diyor bunları. Ben çok çaresiz kaldım, maddi durumumuz çok çok iyi değil terapiste bir gideriz iki gideriz ama devamına güç yetmez. Erkeğin kadınından alacağı olmayınca yüzüne bile bakmıyormuş bunu gördüm.

  • Irmak Duru
   Cevapla

   Merhaba, 1-Gözlerine baktığınızda neden korkuyormuş? 2-Evlenmeniz öncesinde de engeliniz mevcut muydu? 3-Psikolojik bir problemi var olabilir mi? Anksiyete, korku, panik, evham, paranoya vs gibi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir