Kocanın Kalbine Gir Kitabı

Bu soru içini mi kemiriyor? Peki neden?  Gerçekten geçerli bir sebebin mi var yoksa kıskançlık doğanda mı var? Duyduğumuz pek çok hikaye vardır, Ayşe teyzenin kocası zamanında az fındık kırmamıştır, Selma yengenin Mehmet’i de çok çapkındı, eskiden boşanmak yoktu, ayıptı, işin ucunda dul kadın olmak vardı. Günümüzde teknoloji ve sosyal ağlar nedeni ile Facebook, Twitter, MSN ve Cep telefonları gibi kıskançlıklar da aldı başını gidiyor gibi. Ruj lekesi aramalar artık tarih oldu, cep telefonu ve sosyal ağlardaki hesapları takip ediliyor.

Kıskançlık çare mi?

Aldatma ilk etapta beyin de başlar, fiziki ve beyinsel aldatmayı ayırmalıyız hatta hangisinin daha tehlikeli olduğu uzun tartışmaların konusudur. Bir gecelik fiziksel hatalar vardır ve asla fiziksel olmayan ama beyin de ömür boyu süren aldatmalar. Kocanın seninle birlikteyken kafasının içinde başka bir kadının olması, fiziksel aldatmadan çok daha acı veren bir hikayedir.

Doğası kıskanç olanlar

Kıskançlık doğanda mı var? Bununla başa çıkmalısın! Aşırı kıskançlık kocanı bunaltır, sebebi olmadan ona iş yerindeki kadınlar ile ilgili, hatta tanımadığın bayanlar ile ilgili suçlamalarda bulunma. Ne demişler “güzele bakmak sevaptır” her erkek bakar güzel bayan gördüğünde, hatta kabul etmek istemesek de biz bile bakmıyor muyuz ne kadar hoş kadın diye. Erkeğin doğasındaki avcılık içgüdüsünü değiştirmeye çalışma, daima sen onun avı ol. Genelde hepimiz aynı hataya düşeriz, evlendikten sonra ne varsa anlatırız eşimize gerekli gereksiz, bir süre sonra da dinlemediğini fark edip, başka kadınlara ilgisi mi var diye kendi içimize bir kurt düşürürüz. Senin av kalman için yapman gereken basit şeyler var!

Kocanın avı olmak

  • Gizemli ve değişken ol
  • Konular hakkında gereksiz detaylardan sakın
  • İlgili ol ama aşırıya kaçma
  • Senden beklemediği sürprizler yap
  • Seni özlemesini sağla

Harekete geçme zamanı

Aldatan eşi yakalamakKocam beni aldatıyor mu diye düşüneceğine, hemen harekete geç ki aldatma aklından bile geçmesin. Birlikte eğlencelere katılın, hobilerine ve ilgi alanlarına ortak ol, çevresini tanı ve objektif davran. Eşini kısıtlayarak değil aksine hayatına ortak olarak kendine bağlarsın, annesi gibi her işine karışarak değil eşi gibi onu destekleyerek ve arkadaş olarak. Eşinin hayatındaki değişiklikler ile birlikte sende kendini değiştir ve onun hareketliliğine ayak uydur. Senden bu hevesi gördükçe başka kadınlar aklına bile gelmeyecektir.

Konu hakkında daha fazla bilgilenmek istiyorsan “Kocanın kalbine gir” e-kitabını öneriyorum. İlişkilere objektif ve değişik perspektiften bakmanın püf noktaları  ve karı koca ilişkisi ile ilgili değerli bilgiler bulacaksın.

Yinede kocanızın sizi aldattığını düşünüyorsanız ya da o hisse kapıldıysanız ve öğrenmek istiyorsanız bu kitabı okumanızı tavsiye ederim. Aldatan Eşi Yakalamak.

Benzer Konular: