Kocam beni sevmiyor

Kocam beni sevmiyor diyen bir kadın ne yapmalıdır? Kocanızın sizi sevmesini sağlamak, onun ilgisini, aşkını kazanmak için çok özel taktikleri sıralıyoruz.

Kocanız çoğu zaman size karşı mesafeli ve dikkati dağılmış gibi davranıyorsa, şüphesiz ki bu durum aklınızda yer etmiş başlıca amacınız haline gelecektir. Evliliğinizin tehlikede olup olmadığını düşünebilirsiniz. Hemen akabinde de evliliğinizi kurtarmanın mümkün olup olmadığını düşünüyor olabilirsiniz. Endişeniz yeterince derinse, bir boşanma durumuyla karşılaşmayı önlemek için, neler yapabilirim diye araştırırsınız. Kocanızın size karşı olan sevgisi, o zamana kadar gerçekten soğumuş ise de sizi tekrar sevmesinin mümkün olup olmadığını merak edersiniz.

Kocam beni sevmiyor diyenlere çok özel taktikler

Bu noktada, kocanızın sizi yeniden sevmesi için neler yapabileceğinizi düşünürken, göz önünde bulundurmanız gereken üç önemli şeyi açıklayacağız.

1. Kocanız, evliliğinizde meydana gelen değişiklikler nedeniyle gergin olabilir.

Siz, kocanızın sizi artık sevmediğini düşünürken, aslında gerçek hiç de böyle olmayabilir. Evliliğinizde meydana gelen değişiklikler ve bu değişikliklerle nasıl başına çıkacağını bilmemesi, onun gergin olmasına sebep olabilir. Eğer durum bundan ibaretse, aynı anda kocanız da sizin onu hala sevip sevmediğinizi düşünüyor olabilir. Normal zamanlarda da sizden gerçekten gitgide uzaklaştığını hissedebilirsiniz. İşte o zaman bu gerçekten endişe verici bir durumdur.

Kocam beni sevmiyor düşüncesindeki bir kadın, böyle bir durumla başa çıkmaya çalışırken son derece dikkatli davranmalıdır. Kocanızın sizi yeniden sevmesini sağlamak için bulunduğunuz girişimlerin işleri daha da kötüleştirmesini elbette ki istemezsiniz. Bu yüzden riskli olmayacak birtakım değişiklikler yapmayı deneyebilirsiniz. Örneğin; evliliğinizin iyi olduğu dönemler ve şimdiki dönemler arasında ne gibi bir fark olduğunu gözden geçirerek, geriye dönük değişiklikler yapabilirsiniz.  evliliği baştan beri iyi gitmeyenler ise risk alabilir ve köklü değişimler yapabilirler. Örneğin; aşağıdaki madde de ele aldığımız tatil örneği gibi…

2.  Kocanızın biraz yalnız kalmaya ihtiyacı olabilir.

Kocanızın sizi yeniden fark etmesi için yapacaklarınızı abartırsanız onu sinirlendirebilirsiniz. Sizi fark edebilir ama bu fark ediş öfke ve kızgınlık eşliğinde olabilir. Sizi gerçekten seviyorsa fakat bunu geçmişte yaptığı gibi size hissettirmiyorsa, şimdi yapacağınız yanlışlar onun sizden daha da çok uzaklaşmasına neden olacaktır.

Diğer yandan, size olan sevgisinde bir azalma meydana gelmişse, onun duygularını tamir etmeye çalışırken bulunduğunuz birtakım zorlayıcı girişimler, kocanızın dırdır olarak algılayacağı davranış biçimine dönüşecektir. Her iki durumda da kocanız biraz mesafeye ve yalnız kalmaya ihtiyaç  duyuyor olabilir. Siz durumu kurtarmak için başka çözümler üretmeye çalışırken, ona o alanı sağlayın. Bunu yaparken kocanızdan biraz uzaklaşmanız, evliliğinizi kurtarmak adına uyguladığınız böyle bir yöntemin gerçekten de işe yarayıp yaramaması sorusu, endişe duymanıza sebebiyet verebilir. Aslında son zamanlarda belki de pek düşünmediğiniz bir şey size yardımcı olabilir. Yalnız başına ya da erkek arkadaşlarıyla tatile çıkması konusunda teşvik edin. Özgüven dolu kadınlara has bu davranışınız onda hayranlık uyandırabileceği gibi, aklını toparlaması, kafasını dinlemesi için de iyi bir fırsat olabilir.

3.  Kocanızın, ona saygı duyduğunuzu hissetmeye ihtiyacı olabilir

Kocanızın sizin saygınıza ihtiyacı olabilir. Bu olasılıktan daha önce şüphelenmiş fakat bunun gerçekte onun için ne kadar önemli olduğunu fark etmemiş olabilirsiniz. Evliliğinizin ve hayatınızın koşuşturması içinde belki ona olan hayranlığınızı göstermeyi ihmal etmiş olabilirsiniz. O hayranlığınızı yeniden göstermeniz, olayların değişmesine olumlu ve ciddi biçimde etki etmesine yardımcı olacaktır.

Bu üç şey, yani kocanızın gergin olabileceğini düşünmeniz, onun kendine ait bir alana ihtiyaç olabileceğini anlamanız ve sizden saygı görmeyi bekliyor olduğunu idrak etmeniz, kocanızın sizi yeniden sevmesini sağlamanız için iyi bir başlangıç olabilir. Bütün bunların yanı sıra belki de kocanızın sevgisini kazanmakla ilgili olarak biraz daha spesifik ve teknik bilgiye ihtiyaç duyabilirsiniz.

“Kocam beni sevmiyor” derdiyle yanan pek çok kadın için kurtarıcı rol oynamış bir e-kitaptan bahsedelim size. Ne yapın edin, mutlaka okuyun deriz. Çünkü evlilik ilişkisine muhteşem bir ivme kazandırabilen metot ve tüyoları tek tek anlatıyor. Kocanın Kalbine Gir e-kitabını okumak için  buraya tıklayabilirsiniz.

Kocam beni sevmiyor

REKLAM:

Kocam beni sevmiyor

Benzer Konular :

Kocam beni sevmiyor

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir