Kocanızı geri kazanmanın 4 farklı yolu

Eşini mutlu etmenin yolları o kadarda zor değil. Piyasada eşinizi kollarınıza geri çekebilmeniz için birtakım öneri ve hileler sunan bir sürü kaynak olduğunu belirtmekte fayda var. Siz yine de hilelere başvurarak onu geri kazanmanın hiçbir işe yaramayacağını aklınızdan çıkarmayın. Ancak yepyeni bir düşünce tarzını ve belirli birtakım davranış stratejilerini benimseyerek eşini mutlu etmenin yollarını bulabilir ve evliliğinizi yoluna koyabilirsiniz.

Eşini mutlu etmenin yollarında ne kadar başarılısınız?

Başka insanlar üzerinde bıraktığınız etkiler size kendinizi nasıl hissettirir? Öz güveniniz eksik ise ve kendinizle barışık biri değilseniz, bu olumsuz duygularınızı evliliğinize yansıtıyor olmanız çok büyük bir ihtimaldir. İstemedikleriniz den ziyade daha çok neyi istediğinize odaklanmayı deneyin. Sizi çoğunlukla kızdıran ve geren meselelerin üzerinde durduğunuz müddetçe, eşini mutlu etmenin yollarında kesinlikle yanlış ilerliyorsunuz demektir.

Onun yerine hayatınızda minnettar olduğunuz şeylere yoğunlaşın. Sizi ve “eşinizi mutlu etmenin yollarına” odaklanırsanız, hayatla ilgili algılarınızın çok daha mutlu bir hal alacağını göreceksiniz. Geçirdiğiniz değişimleri kocanız da fark edecek ve bu mutluluğu sizinle paylaşmak isteyecektir. İnsanlar, kendilerini iyi hissettiren insanlara yakınlık duyarlar. Siz kendinizi iyi hissettiğinizde, doğal bir titreşim yayarsınız ve böylece kocanızın da saçtığınız o ışıltının zevkine varmak istemesine neden olacaksınız.

Eşini mutlu etmenin yollarında sevginizi her gün besliyor musunuz?

Kocanızla sadece evli olmanızın, ilişkinizin kendiliğinden yeşerip gelişmesi için yeterli olmadığını biliyor muydunuz? İlişkiler bir bahçeye benzer ve her gün ihtiyaç duydukları bakımı alamazlarsa, ölürler. Kocanızla aranızdaki ilişkiyi her gün besliyor musunuz?

Kocanızla en son olarak ne zaman romantik bir gece ya da kendinizi birbirinize çok yakın hissettiğiniz anlar paylaştınız? Eğer üzerinden çok uzun bir zaman geçmişse, kocanızla temasınızı kaybetmiş gibisiniz demektir. Gün içinde eşinizle yakınlık kurmak için vakit ayırın. O buna cevap vermez ya da size yaklaşım göstermezse, bunun sizi caydırmasına sakın izin vermeyin. İlişkinizdeki romantizmin hala yaşıyor olduğunu hatırlattığınızda, kocanız  o işaretleri fark edip, aynı şeyleri sizin için yapmak isteyecektir.

Evliliğinizi canlandırmanın başka yolları da, alışkanlıklarınızı değiştirmekten geçer. Eşinizle birlikte kaçamak bir hafta sonu tatiline çıkın. Arabanızla deniz kenarında gezintiler yapın ve nefes kesici manzaraların tadına varın. Kocanızla yürüyüşe çıkın. Bunların hiçbiri size hitap etmiyorsa, ikinizin de hoşlanacağı bir film kiralayın ve kanepenin üzerinde birbirinize sarılarak, patlamış mısır eşliğinde o filmi izleyin. Romantik bir ortam yaratması için birkaç mum yakmayı deneyin. Yapmaya karar verdiğiniz şey ne olursa olsun, yaratıcı olmayı ihmal etmeyin.

Evliliğinizde hissetmek istediğiniz o tatmin edici duyguyu elde edebilmeniz için çaba sarf etmeniz gerekecektir. Her şeyin bir gecede gerçekleşmesi mümkün değil, o yüzden işler zorlaşınca kendinizi tekrar tekrar denemeye hazırlayın.
Eşinize karşı savunmasız olmanız ikiniz arasında daha büyük ve derin bir bağın kurulması için kapıları açacaktır. Savunmasız olmak, muhtaç olmak değildir. Kırılganken, duygularınızla ilgili olarak daha dürüst ve açık olursunuz. Eğer yanlış bir şey yaptıysanız, yaptığınız şeyi itiraf edin ve eğer üzgünseniz dürüstçe özür dileyin. Kocanız sizin ona karşı savunmasız ve açık olduğunuz mesajını algıladığı takdirde, kendisinin de icap ettiğinde  size karşı savunmasız ve kırılgan olabileceğini kavrayacaktır. Duygusal yakınlık kendiniz ve kocanız için, birbirinizle yeniden bağ kurmanıza yardımcı olacaktır. Günümüzün yoğun ve koşuşturmalı düzeninde eşinizle yapacağınız sıcak bir sohbet kolaylıkla gözden kaçabilir.

Eşini mutlu etmenin yollarında Onu yeterince takdir ediyor musunuz?

En son ne zaman kocanıza bakıp onu olduğu kişi için içtenlikle takdir ettiniz? Birçok çift için o bilindik ‘birbirini ayıplama’ oyununa gelmeleri işten bile değildir. Kocanız ve siz sürekli kavga mı ediyorsunuz? Birbirinizi durmadan eleştiren çiftlerden misiniz? İki kişiyi bir odaya birbirlerini yargılamaları ve eleştirmeleri için kapatırsanız, bunun sonucunun iyi olmayacağını biliyor olmalısınız.

Bir dakikanızı ayırıp eşinizi takdir edin. Onunla ilgili minnet duyduğunuz şeylerin bir listesini yapın. Ona, kendisiyle ilgili neleri sevdiğinizi anlatmaya çalışın. Belki de kendiniz de takdir görmeyeli çok uzun bir zaman olmuştur? Kocanızı takdir ettiğinizde kalbi ısınacaktır ve kendisi de hayatında size sahip olduğu için minnettar olacaktır.

Bu, kocanızı geri kazanmanızla ilgili sadece küçük bir yol gösterici.Kocanın kalbine gir kitabın evliliğinizi nasıl kurtarabileceği hakkında daha çok şey öğrenin.

kocanın kalbine gir incelemek için tıklaSistem uyumlu PDF

Yazar kadınlara, erkeklerle olan ilişkilerinde yaşadıkları sorun ve zorlukları aşarak sağlam ve başarılı ilişkiler kurma hususunda destek olmaktan büyük keyif alıyor. Kitaba buradan ulaşabilirsiniz.

kocam beni seviyormu testi

Benzer Konular :

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir