Boşanmak istemiyorum ne yapmalıyım?

Boşanmak istemiyorum diyerek yola çıkan ve evliliğinde bazı güncellemeler yapan pek çok kadın olumlu sonuçlar alabiliyor. Bu yeniliklerle siz de evliliğinizi kurtarabilirsiniz.

Evlilik iki insanın hayatlarının kalanını birlikte geçirmeye karar vererek girdikleri bir yoldur. Kocanız ve siz mutluluğu birbirinizde bulduğunuza ve bu ilişkiyi bir ömür boyu sürdürebileceğinize inanarak bu yola girdiniz. Fakat geçen zaman ikinizi de o kadar yıprattı ki şu an birçok şeyin tamir edilemeyeceğini düşünür hale gelmiş olabilirsiniz. Müjde..! Durum hiç de böyle değil.

Boşanmak istemiyorum diyerek sizin de arayışa girdiğiniz bu süreçte neler yapabileceğinize birlikte bakalım.

Boşanmak Son Çare mi?

Genelde, kadınların evliliklerine erkeklerden daha çok bağlı olduklarına dair bir kanı vardır. Evliliği kurtarmaya çalışan taraf da genellikle kadın taraf olarak görülür. Fakat erkekler de, aslında kadınlar kadar yuvalarına bağlıdırlar. Erkekler kurulu bir düzene sahip olmayı, hayatlarını düzene koyan bir kadınları olmasını sever, bu konfora alışır ve bırakmayı da çok zor şartlarda kalmadıkça hiç arzu etmezler.

Peki her iki taraf da ilişkiyi kurtarma arzusunda hemfikir iken boşanmalar neden gerçekleşir?

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre;  boşanmaların %40’ının evliliğin ilk beş yılı içerisinde gerçekleştiği bilgisi göze çarpıyor. İlerleyen yıllarda bu oran düşüyor. Bundan çıkarılacak sonuç şu; İlk yıllarda yaşanan iletişim sorunları eğer çözülmezse çiftleri boşanmaya sürüklüyor.

Birbirinden farklı aile yapılarında yetişmiş, farklı karakter ve çevresel etkenlere sahip iki insanın sorunsuz iletişim kurmasını beklemenin çölde kar yağmasını beklemekten pek bir farkı yok. Her şeyden önce öğrendiğiniz iletişim yöntemleri birbirinden farklı, dolayısıyla birbirinizi yanlış anlayıp kırgınlıklara düşmeniz de çok olası.

Zaman içerisinde artarak çoğalan bu kırgınlıklar, sevginizi de körelterek sizi boşanmaya kadar sürükleyebilir.

Sebebiniz aldatma, yalan vs gibi sebepler de olabilir. Biliyor musunuz bunlar sadece buzdağının görünen yüzüdür. Boşanmaya sürükleyen sebep ne şekilde gözükürse gözüksün aslolan şey; çiftlerden en az birinin diğerine olan ilgisinin kaybolmasıdır. Yani; kocanız sizi eskisi kadar çekici bulmuyorsa hatta çekici bulmak bir kenara zamanla sizden iyice soğumuşsa boşanmak için her bahaneyi önünüze sunacaktır.

  • Buzdağının görünen yüzü; Size boşanma sebebi olarak sunulmuş bahanedir
  • Buzdağının görünmeyen yüzü ise; aranızdaki aşkın, çekiciliğin son bulmuş olmasıdır.

Bu yüzden; boşanmak istemiyorum diyen bir kadın evliliğinde bazı güncellemeler yapmalı ve bu yolla kocasının ilgisini, aşkını yeniden kazanmaya çabalamalıdır.

Boşanmamak İçin Kocanın Kalbine Gir

Kocanızın kalbini kazanmanın yolu öncelikle; mevcut iletişiminizi geliştirmekten geçer. Bugüne kadar denemiş olduğunuz yöntemler sonuç vermediyse – ki ilişkinizin bu duruma gelmiş olması da bunun en somut ispatıdır – yeni yöntemler denemenin tam zamanıdır. Belki de bugüne kadar önüne sunulanla idare etmeye çalışmış bir kadın olabilirsiniz ama artık oyunun kurallarını değiştirme sırası sizde olmalı.

Yine istatistiklere göre; kadınlar arasında boşanmayı seçen %40 civarında bir oran varken, geri kalan %60 evliliğini sürdürmeyi başarabiliyor. Bunun tek sırrı; kadının bilinçli olarak ya da tamamen şansa dayalı bir içgüdü ile kocasıyla doğru iletişim yolunu bulmuş olması. Siz de ilişkisi kötü giderken bunu tersine çevirebilmiş, kararlı kadınlardan biri olabilirsiniz.

İhtiyacınız olan şey; durumu kısa sürede tersine çeviren özel iletişim sırlarının neler olduğunu bilmek ve bunları uygulamak. Bunla ilgili müjdemiz şu;

Kocanın Kalbine Gir e-kitabı tüm bu iletişim metotlarının neler olduğunu tek tek anlatıyor. Ayrılığın eşiğine gelmiş ama “boşanmak istemiyorum” diyen kadınlar için tamamen bilimsel çözüm yollarını paylaşmak üzere hazırlanmış. Siz de bu yöntemleri kendi ilişkinizde uygulayıp, evliliğinizi arzu ettiğiniz gibi şekillendirmek, ipleri eline almak isteyen kadınlardansanız, buraya tıklayarak e-kitabı  okumaya başlayabilirsiniz.

Boşanmak istemiyorumSistem uyumlu PDF

kocam beni aldatıyor mu? Testi

kocam beni seviyormu testi
Benzer Konular: 

 

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir