Her ne kadar erkekler “avcı” olarak kabul edilmiş olsalar da, kadınlarında kendilerine özgü bir çok flört taktiği var. Erkekler İçin Flört Etme İpuçları yazımızda size erkekler için kadınlarla flört etmenin ipuçlarından bahsedeceğiz. Kadınların beden dilinin neler anlattığını öğrenip bunu kendiniz için avantaj haline getirebilir, beğendiğiniz bir kadın ile yanlış yapma kaygısı duymadan flört edebilirsiniz.

Buluşmaya Hazırlanırken Neler Yapmalı

Kişisel Hijyen : Kendinize yakışacak bir saç kesimi bulun ve saçlarınızı kestirin. Yeni kesilmiş saçlar erkekte bir tazelik yaratır. Bunu kullanın. Gitmeden önce bir duş alın. Dişlerinizi fırçalayın. Ve parfüm kullanmayı unutmayın, ama (biraz!) abartmadan.

Rahat Giysiler Giyin : Size uygun, içinde rahat ettiğiniz giysiler giydiğinizde ona kolayca rahat hissediyorum mesajını iletebilirsiniz. Eğer gerçek bir takım elbise-kravat adamı değilseniz,  bu kıyafetler ona gerçekten rahatsız olduğunuz hissini yaşatacaktır.

Vücut Duruşunuzu Kontrol Edin : Dik durun. Sırtınızın dik durduğundan emin olun ve omuzlarınızı geriye çekin. Bu duruş göğüslerinizi olduğundan geniş gösterip size güçlü bir görünüş kazandıracaktır.

Göz Temasında Bulunun : Sadece flört edeceğiniz kişi ile değil, genel olarak insanlarla konuşurken gözlerine bakmalısınız. Gözlerini kaçırarak konuşmak, yapılan konuşmadan duyulan rahatsızlığı ve utangaçlığı ifade eder. Ve karşı tarafa rahatsızlık verir. İsterseniz bunun nasıl etkilediğini güvenli bir yerde deneyebilirsiniz, okul, alışveriş merkezi gibi. Aman siz siz olun bakakalmakla göz teması kurmayı karıştırmayın!

Özel Alan Yaratın : Kendine güvenen insanlar daha fazla yer kaplarlar. Sandalyede geniş oturur, eşyalarını masanın üzerine bırakır kendi özel alanlarını yaratırlar. Yalnız kendine güvenli görünmeye çalışırken abartıp onun özel alanına taşmamaya dikkat edin!

Ama En Önemlisi.. Kendiniz Olun! Sahte halinizle ne kadar kadına çekici gelirseniz gelin bir faydası yok. Çünkü uzun süre rol yapamayacaksınız ve bu sahte karakter her an açık verebilirim kaygısıyla kendine güvenli görünmeyecektir. Gerçekten George Clooney  değilseniz tabi!

Evet artık kendine güvenen bir adam gibi görünüyorsunuz. Şimdi sıra size uygun bir kadın bulmaya geldi. Ona sinyal göndermenin ilk yolu onunla göz kontağı kurmak olacaktır. Eğer bakışlarını normalden uzun bir süre kaçırmıyorsa sizinle ilgileniyor olabilir. Eğer gözlerini devirerek izliyorsa gerçekten ilgileniyor demektir.

Bakışlarını sağa sola çevirip uzaklara bakıyorsa bu pek iyi işaret değil. Ama bununla ilgili kötü hissetmeyin. Bu sizin çekici olmadığınız anlamına gelmez. Muhtemelen herhangi bir arayış içinde değil yada zaten başka birini bekliyor.

Eğer göz teması varsa, onunla ilgilendiğinizi göstermek için hafifçe gülümseyin. Ve o gözlerini kaçırana kadar göz temasını sürdürün. Eğer tekrar gözgöze geldiğinizde oda size gülümserse, artık yaklaşma zamanı demektir.

Vücudunuzun duruşunu koruyun! Ona doğru yaklaşırken kambur durmayın, başınızı dik ve kollarınızı vücudunuza yakın tutmayı unutmayın.

O Adam Sensin!İster inan, ister inanma bu olacak!

Flört Etme İpuçları

Kadınlarla flört etmek hakkında yeterince ipucu aldığını mı düşünüyorsun? Hayııııır, henüz değil…

Onunla Konuşma Vakti

Şimdi konuşmak için ilk sözü söyleme zamanı. Eğer açılış cümlesi bulmanıza saatler varsa.. unutun gitsin. Akıllı ve esprili bir giriş yaparsanız akıllı ve esprili görünürsünüz. Bu da her kadını etkiler.

Basit tutun! En iyisi adınızı söyleyip, onunla sohbet etmek istediğinizi söyleyerek başlamak. Çok basit, “Selam, ben Ahmet” (adınız gerçekten Ahmetse tabi) ve “sende istersen biraz sohbet edelim mi?” ile harikalar yaratabilirsiniz. İlk an için daha büyük cümlelere gerek yok. Politika tartışmayı başka bir sohbete bırakabilirsiniz. Sadece onun hakkında daha fazla bilgi edinin. İşi nedir, boş zamanlarında ne yapar, orada arkadaşlarıyla mı birlikte gibi şeyler.

Onunla konuşurken yüzünde gözleri burnu ve ağzını kapsayan bir üçgen olduğunu varsayın ve oraya odaklanın. Vücudunuzun ve ayaklarınızında ona dönük olması gerektiğinide unutmayın. Böylece vücut diliniz ona söyledikleri ile ne kadar çok ilgilendiğinizi ifade edecektir.

Unutmayın: Kendiniz olun! Dürüst olun! Eğer bir beyin cerrahı değilseniz öyleymiş gibi anlatmayın. Kadınların hassas yalan dedektörleri vardır, ve yalanınızı hissederlerse bu onları uzaklaştıracaktır.

Hareketlerini Yansıtma

Onun hareketlerini gözlemleyin ve aynılarını yapın. Eğer o içeceğinden bir yudum alıyorsa sizde alın. Öne doğru eğiliyorsa sizde aynısını yapın. Sonunda siz bunun sahte olduğunu hissedebilirsiniz. Ama endişelenmeyin, çoğu insan vücut dili ile verdiği mesajların farkında bile değildir.

Onun hareketlerini yansıtman olağanüstü etkili bir yöntemdir. Çoğu insan kendileri gibi olan insanlara doğru çekilirler. Siz ona farkettirmeden ve basitçe ona bu mesajı vermiş olacaksınız.

Biraz Daha Yakına…

Onunla konuşmanız süresince onun özel alanına saygı göstermelisiniz. Daha fazla yakınlaşmak için onun vücut dilini izleyin. Eğer doğru yoldaysanız, onun vücut dili bunu size söyleyecektir. Sizinle daha fazla göz teması kuracaktır, göz bebekleri (bar gibi karanlık bir ortamda bunu fark etmek biraz zordur) büyüyecektir ve aşağıdakiler gibi daha fazla vücut dili ipuçları göreceksiniz;

– Saçlarını geriye doğru atar

– Elinize yada bacağınıza (yada “kızlar tuvaletinden” dönüyorsa sırtınıza) dokunur.

– Başını ve bakışlarını sıkça aşağı doğru eğer

– Kollarını yada bacaklarını size bakacak şekilde çevirir

-Hafifçe dudaklarını aralar, dudaklarını ıslatır

-Tabii bol bol gülümser

– Size doğru yakınlaşır (Bu hamleyi ona bırakmanız iyi olur)

Yakınlaşmak için yeterince rahat hissettiğinde vücut dili bunu size söyleyecektir. Bu yavaşça hareket edip küçük bir öpücük almak için iyi bir zaman olabilir. O da sizin gibi düşünüyorsa zaten yolun yarısında buluşacaksınız demektir. Eğer öyle düşünmüyorsa sadece kulağına bir şey söylemek için hareket etmiş gibi yapın ve ondan gerçekten çok hoşlandığınızı fısıldayın. (Bu o anda aptal gibi görünmemek için harika bir B planıdır)

Bu flört etme ipuçları ile ortamlarda diğerlerinden daha şanslı durumda olacağınız ve kadınların daha fazla ilgisini çekeceğiniz bir gerçek. Vücut dili öğrenmek sizi sadece flört ederken değil, hayatın her koşulunda avantajlı kılar. İş görüşmelerinde, romantik randevularda, arkadaş ortamlarında  karşı tarafın hareketlerini okuyabilir, konuşmaları istediğiniz gibi yönlendirip sonuçlandırma avantajına sahip olabilirsiniz. Aynı şekilde sadece sözlerinizle değil, kendi vücut dilinizi bilinçli bir şekilde kullanarak karşı tarafı ona fark bile ettirmeden ikna edebilirsiniz.  Vücut dili günümüzde kurumsal firmaların personeline eğitim olarak verdiği hale geldi, hak ettiği ciddi yaklaşımı görmeye başladı. Vücut dili öğrenmek, bu sessiz iletişim yolunu kullanarak hayatta avantajı yakalamak ile ilgileniyorsanız Kadınları Etkilemenin Yolları Kitabı Onu Elde Et tam size göre.

onu elde et formen incelemek için tıkla

Benzer Konular :

Comments

 • Ebru
  Reply

  Merhabalar,

  Biriyle iletişim kurarken beden dili hareketlerimiz, sözlerimizden daha etkili olmaktadır. Bu bağlamda, karşımızdaki insanın beden dili hareketlerinden ne anlatmak istediğini iyi bir gözlem yeteneğiyle anlayabiliriz.

  Gerek hoşlandığınız bir erkeğin gerek tanıdık olmayan fakat aynı ortamda bulunduğunuz bir erkeğin beden dilini doğru okuyarak sizinle ilgilenip ilgilenmediğini fark edebilirsiniz. Erkeklerin flört hareketlerini anlattığım yeni yazımı okumanız için sizinle de paylaşmak isterim: https://hatunkisibilirisi.com/OnuEldeEtE

  Keyifli okumalar dilerim,
  sağlıcakla kalın.

  • Irmak
   Reply

   Teşekkür ederim. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir