Evlilik terapisti fiyatları dudak uçuklatıyor

Evlilik terapisti fiyatları bir hayli yüksek ama müjdemiz olsun..! illa ki bir terapiste gitmenize gerek yok. Terapistlerin bildiği özel metotları kendiniz de uygulayarak çok olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Evlilik terapisi bir evlilik içerisindeki sorunlara odaklanan terapi biçimidir. Bunu gerçekleştiren uzmana da evlilik terapisti denir. Peki, bu uzmanların tılsımlı asaları mı var? Elbette, hayır. Onları farklı yapan sadece; evliliğe dair bildikleri düzenleyici metotlar. Peki, bu metotlar derli toplu, sıralı bir şekilde tek bir yerde toplanmış olsa ve siz de bu kaynağa sahip olsanız, ne olurdu? Biz cevaplayalım; Evlilik terapisti fiyatları adı altında dudak uçuklatan binlerce TL ödemek zorunda kalmazdınız. 

İşte bu yazıda sizi o kaynakla tanıştıracağız.

Evlilik terapisti fiyatları nelerdir?

Tek seansı (1 saat) yaklaşık 300TL’den başlayarak kliniğin bulunduğu muhite, hitab ettiği müşteri kitlesinin gelir durumuna göre farklılıklar gösteriyor ve fiyatlar daha da yükseliyor. En önemlisi de; tek sean asla yeterli olmuyor. Bu ilk seansa terapist kişi sizleri tanımaya çalışır sorular soruyor ve bir miktarda ortamı ısıtmaya çalışıyor. Bazı formlar doldurtuyor ve sonraki seanslar için ihtiyacı olabilecek doneleri toparlıyor. Genellikle 8-10 seans çok kötü olmayan evlilikler için yeterli görülüyor ama çoğu zaman bu da yeterli olmuyor. Kliniğe gitmek için ayırmanız gereken zaman, işinizden izin almak zorunda kalmanız, yol masrafları vs derken bir terapiste gitmek hem maddi hem de manevi açıdan hayli zor oluyor.

Boyumuzu aşan evlilik terapisti fiyatlarına karşı ne yapabiliriz?

Evlilik terapisti fiyatları sizlere de çok yüksek ve zaman, yol açısından da zor iş gibi görünüyorsa hiç dert etmeyin. Çünkü harika bir alternatif var. Günümüzde banka işlemleri için bile şubeye gitmek gerekmezken, bilgisayar ya da telefonlarımızdan tüm işlemleri halledebiliyorken terapi sorununu neden bu platformlardan çözemeyelim, öyle değil mi?

Sizle tanıştıracağımız alternatif de işte aynen böyle terapistleri ayağınıza getiren, dijital bir metodojiler kitabı. Kitabı bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirerek, okuyabiliyorsunuz. Yapmanız gerekenleri sırasıyla anlatıyor. Evlilikteki sorunların nasıl çözüleceğine dair işinize çok yarayacak bilgiler barındıran bu kitap ‘Kocanın Kalbine Gir’  ismini taşıyor. Tek sıkıntı henüz erkek versiyonunun hazırlanmamış olması. Yani sadece kadınlara hitab eden bir kitap. Kitaba ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Mutlu bir evlilik için terapist şart mı?

Hayır. Mutlu bir evlilik için şart olan herhangi bir terapistten yardım almak değildir. Mutlu evliliğin ilk şartı; Doğru iletişimdir. Aslında iki insanı bir araya getiren sebeple birbirinden uzaklaştıran sebep aynıdır; İletişim.

‘Ruh eşimi buldum, aynı dili konuşuyoruz, birbirimizi çok iyi anlıyoruz’… Ne kadar tanıdık cümleler değil mi? Flört döneminizde sizin de eşinizi tarif ederken kullandığınız cümlelerden biri veya bir kaçı belki de bunlardı ama ne olduysa oldu ve bir süre sonra o büyülü iletişimi kaybettiniz.

Lütfen kendinizi objektif olarak değerlendirin. Muhtemelen siz de, eşiniz de evlenmeden önce yaptığınız bir çok ‘iyi’ davranışı çoktan tarihin tozlu sayfalarına gömdünüz. Karşılıklı olarak aynı hataya düşmüş olabilirsiniz ama unutmamanız gereken çok önemli bir şey var; kimse bir diğerine kayıtsız şartsız sahip olamaz ve boşanma mahkemeleri de tam olarak bu sebepten var. Birbirinizi daha fazla eskitmeye devam etmeden ciddi önlemler almalısınız.

İlk hamleniz; ilişkinizde birbirinizi ‘Birbirine ait bir meta’ olarak görüyorsanız bunu temizlemeniz ve hemen ardından da iletişiminizi doğru şekle sokmak.

Evlilikte İletişimin Önemi

Evliliğinizin başarısızlığa sürüklenmesinin en önemli nedeni; iletişimi koparmanız veya yanlış iletişim kurmanızdır. Karşılıklı konuşmalar da belki birden fazla kez kendinizi ifade etmeye çalışırken iş büyük kavgalarla sonuçlanmış olabilir. Bunun bir neticesi olarak da artık ona bir şeyler anlatmaktan vazgeçmiş olabilirsiniz. Aynısı eşiniz için de geçerli.

Onla isteklerinizi konuşmak zorunda olmayınca kavgadan da uzak duruyor olabilirsiniz ve bu nedenle iletişim kurmaktan çoktan vazgeçmiş olabilirsiniz. Akışına bıraktığınız bu hal, maalesef ki doğru yöne doğru gitmez.

Bugüne dek denediğiniz ve sonuç alamadığınız yaklaşımınızı değiştirmenin sizce de zamanı gelmedi mi? Eşinizle konuşmanızın belli başlı sözcükleri, klişeleri vardır ve her ikiniz de bunları artık ezbere biliyorsunuzdur. Konuşmanın neresinde hararetin yükseleceği, kimin nerede bağırmaya başlayacağı ve en sonunda kimin kapıyı çarpıp çıkacağı kesin bir şekilde öngörülebilir. Dolayısı ile her ikinizde artık bu sonu belli olan diyaloglara girmekten kaçınırsınız. Asıl tehlikeli dönem ise bu aşamadan sonra başlar!

Değişimi başlatıp ipleri elinize alma zamanınız gelmiş de geçiyor bile. Onla konuşmaya başlamadan önce ilk önce normal ritüelinizi bir gözden geçirin. Hararetin başladığı noktalar için, tansiyonu düşürecek ve konuşmanın yönünü değiştirecek cümleler belirleyin. Her zaman olduğunuz kişi gibi davranmayın. Bu konuşma sırasında eşinizi şaşkınlığa düşüreceği gibi size de avantaj sağlar. Çünkü erkekler bizim gibi detaylar üzerine fazla kafa yormaz. Siz konuşmanın geneli üzerine düşünüp plan yapmışken, eşiniz sadece o an karşısında kendisine farklı tepkiler veren bir kadın bulmanın şaşkınlığını yaşayacaktır. Eşiniz kişilik olarak kavgacı bir tip bile olsa, konuşmayı sizin taşıdığınız yeni yönünden çekip kavgaya sürüklemekte oldukça zorlanır.

Tek ihtiyacınız; konuşmayı başlatacak cesaret ve konuşmanın akışı boyunca kontrollü kalmak. Kontrolünüzü kaybedip eski ritüelinize dönüş yaparsanız, kendinizi aynı alışıldık sonda, kavganın içinde bulmanız an meselesi. Kontrollü olup, konuşmayı yeni kurallarına uygun bir şekilde yönlendirmeyi becerirseniz de tam aksi… Yani değişim başlıyor ve zamanla eskiden eser kalmayacak demektir.

Her insanın sahip olduğu bir iletişim tarzı bulunur. Bunlar kişiden kişiye değişen ama kuralları ve sonuçları genelde belirli olan tarzlardır. Belirlenmiş bu iletişim tarzlarından sadece biri insanları başarıya götürecek yapıları içinde barındırıyor. Mevcut tarzını değiştirerek başarılı bir iletişim tarzına geçiş yapabilen kişiler evliliklerini kısa sürede kurtarabiliyor.

“Evlilik terapisti fiyatları” için binlerce lira harcamanıza gerek yok. Bahsettiğimiz iletişim modellerini ve evliliğe dair pek çok işe yarayan metodu öğreten Kocanın Kalbine Gir kitabıyla, siz de kendi başınıza evliliğinize terapi yapmanın yollarını öğrenebilirsiniz.

Kocanın kalbine gir kitabı hemen okumak için tıkla

Doğru iletişim yollarını öğrenerek eşinizle ve diğer sosyal çevrenizle olan ilişkilerinizi yeniden yapılandıra bilirsiniz. Bozulan evliliklerde, soluğu bir evlilik terapistinde alıp tüm özel sorunlarınızı bir yabancıya açmadan önce, size tüm iletişim tiplerinden, kadınların evlilik sürecinde düştükleri ve tekrar ettikleri hatalardan, doğru iletişimin nasıl kurulacağından ve kendinizde değişimi nasıl başlatacağınızdan bahseden Kocanın Kalbine Gir E-kitabını okumanızı önemle tavsiye ederiz.

Benzer Konular: