Başak Burcu

Başak Burcu Kadını

Fiziksel Özellikler

Başak burcu kadınları sarıya çalan beyaz tenli veya esmer benizli olurlar. Orta boylu, ayak ve baldırları iridir. Vücutlarının görünüşü çok endamlıdır. Sallana sallana yürürler. Şehvetlidirler. Karınlarında ve yüzlerinde bir ben veya işaret bulunur. Ayaklarında da bir yara izi göze çarpabilir.

Kişisel Özellikler

Kime iyilik yaparlarsa umumiyetle onlardan fenalık görebilirler. Akıllı ve zekidirler. Büyüklerle büyük, küçüklerle küçük gibi olabilirler. En iyi huylarıda hiç düşünmeden birden hareket etmemeleridir. Ama hayal dünyasına dalmayı çok severler. Yanlarındakine yardım etmesine bayılırlar. Fakat birde insanları aşırı derecede tenkit etme huyları olmasa daha iyi olur. Bu yüzden bazı arkadaşları ile arası açılabilir. Anne olarak üstün vasıflara sahip olurlar. Evlilikleride annelikleri gibi düzgün geçer. Evlerine aşırı derecede bağlıdırlar.

Başak Burcunun Kadınları, Utarid’in durumuna göre 3 bölüme ayrılırlar.

Birinci Bölüm 24 Ağustos-2 Eylül :

Bu bölümün kadınları sarımtırak beyaz tenli, sarımsı kumral saçlı ve orta boyludurlar. Ayrıca endamlarıda pek hoştur.

Dostlukları, ahbaplıkları uzun ömürlüdür. Bazen çok çabuk kızıp akabinde hemen unuturlar. Tabiat açısından arada sırada yalanda söylerler. Birinci bölümün hanımlarının malları çok olur. Ebeveynleri tarafından çok sevilirler. Kendi huylarını ve kendilerini çok beğendikleri için etrafındakileri tenkit edebilirler. Gösteriş meraklısı değildirler. Annelikleri ve ev hanımlıkları kıskanılacak derecede iyidir. Sağlık açıdından baş ağrısı ile dertleri vardır. Ayrıca karaciğer, safra kesesi ve göz rahatsızlıklarından şikayetçi olabilirler. Başak burcunun birinci bölümünün hanımlarına alkol kesinlikle yaramaz. Alkolden daima uzak durmaları gerekir.

Meslek olarak sekreter, tercüman, yazar, öğretmen, muhasebeci ve imalatçı olabilirler.

Sarı, yeşil, mavi, turuncu, siyah renkleri giyimlerinde tercih etmeleri tavsiye edilir.

İkinci Bölüm 3 Eylül-12 Eylül :

İkinci bölümün hanımları uzunca boylu, beyaz tenli, uzun kollu, güler ve güzel yüzlü, düzgün sözlü ve şakacıdırlar.

Eğlenmek, güzel elbiseler giyme ve takılar takmaktan zevk alırlar. Ayrıca şehvetlidirler, sevişmeyi çok severler. Bütün bunlara rağmen onurlu ve kibirli hanımlardır. Mala, servete ve şöhrete meraklı ve aşırı düşkündürler. Davranışları biraz soğuk olduğu için arkadaşlık ve dostluklarında mesafeli olabilirler. Yeni şeylere karşı meraklıdırlar. Fakat sebatkarlıkları zayıf olduğu için ilgilendikleri şeyleri yarım bırakırlar. Bu nedenle fazladan bir işe girmemeleri tavsiye edilir. Ayrıca çok hiddetlidirler. Karşı cinsi endam, güzellik ve havalarıyla kolayca etki altına alırlar. Evlendiklerinde kocaları onları çok sevip hiç ayrılmazlar. Onlarsız yapamazlar. Sağlık durumlarında çok büyük problemler olmadığı halde sık sık doktora giderler. Sadece karaciğer ve safra kesesi rahatsızlıklarına eğilimleri vardır. Durumlarını öyle böyle idare ederler.

Meslek olarak kitapçı, tercüman, artist, şarkıcı, ressam, yazar, sekreter ve bir çok sanat dalında sanatkar olabilirler.

Sarı, yeşil ve açık mavi renkli giysilerle uyum içinde olurlar.

Üçüncü Bölüm 12 Eylül-23 Eylül :

Bu tarihler arasında doğan kadınlar esmere yakın buğday tenli olup incecik vücutlu, sevimli güzel gözlü ve kaşlıdırlar. Yüzleri hem düzgün hemde güzeldir.

Bu bölümün hanımları zeki, maharetli ve bayağı akıllıdırlar. Gördüklerini hiç unutmayıp herşeyi yapabilirler. Yüzlerinde ve karınlarında bir iz veya bir yara bulunabilir.  Erkeklerin vazgeçemeyeceği kadınlardır. Tertipli ve düzenlidirler. Ama bazen sinirlerine hakim olamayıp pot kırabilirler. Sağlık olarak sinirlenmeyle ilgili sıkıntıları olabilir. Ayrıca rahatsızlık olarakda bağırsak, akciğer, apandist ve hazımsızlık sıkıntıları yaşayabilirler.

Meslek olarak yazar, öğretmen, sekreter ve sanatın bütün bölümlerinde başarılı olabilirler.

Giyimlerinde siyah, mavi ve yeşil renklerini seçmeleri tavsiye edilir.

Tüm Başak Burcu Kadınlarının Ortak Özellikleri

HAYAT VE GEÇİM :

Başak burcu kadınlarının hayatları çok güzel geçebilir. Kalpleri açık ve temizdir. Sırlarını hiç gizleyemezler. Elleri çok açıktır. Ama kime iyilik yapsalar karşılığını görmedikleri gibi aksine kötülük görürler. Mali açıdan orta halli olurlar. Zevki, eğlenceyi ve yaşamayı çok severler. Bu yaşantı da onlara yakışır.

MAL VE KAZANÇ :

Yaşamları boyunca kendilerine yetecek kadar, ne çok fazla ne de çok az malları olur. Bazen zengin olup, bazende yoksulluk çekebilirler. Helal olmayan hiçbirşeye dokunmazlar. Zaten haram hiçbirşey başak burcunun hanımlarına yaramaz. Orta yaşlarında bir erkeğin yüzünden ellerindekileri kaybetme tehlikesi bulunabilir. Ama bu olayı atlatsalarda ileriki günlerde kendilerini toparlar eski mal varlıklarına kavuşurlar.

KARDEŞLER :

Hem kız hemde erkek kardeşleri olabilir. Kardeşlerinin içinde en varlıklıları kendileridir. Kardeşleri ile hiç anlaşamaz tartışırlan. Ancak ne kadar tartışırlarsa tartışsınlar hep biraraya gelirler.

SAĞLIK :

Genel olarak küçük yaşta bazı hastalıklar geçirebilirler. Sinir, safra ve karaciğer hastalıklarına karşı zayıftırlar.

EVLİLİK :

Başlarından bir nikahda geçebilir, üçe kadarda nikahlanabilirler. Kocaları ile boşanıp, aynı eşle tekrar evlenebilirler. Bu burcun kadınlarının şans ve baht kapıları çok açıktır, isteyenleri çok olur. Kocalarıyla hem çok iyi geçinirler, hemde çok iyi bir ev hanmı olurlar. Eğer ilk eşleri vefat ederse, ikinci eşlerinden hayır görmezler. Bu adam parasını ve malını yiyen biri olur. Bu sebepten ondan ayrılıp üçüncü evliliklerini yapabilirler.

YÜCELİKLERİ :

Yüksek şahsiyetler ve makamlar açısından dostlukları bulunur. Bu şahıslardan ilgi ve saygı görebilirler. Bahtları açık olduğundan işleri yolunda gider.

EMELLER :

Aşağı yukarı pek çok şeyi isterler. Sonunda da elde ederler. Akıllarına birşey gelirse üzerine atlarlar. Ama çok çabuk olmasını isteyip, acele edip işi karıştırabilirler.

DÜŞMANLARI :

Düşmaları genellikle sarı ve buğday tenli hanımlardan çıkar. Esmer tenli kısa bir kadından da çekinmeleri lazımdır. Bu kadın onların yuvasını yıkmak için büyü yapmaya kadar işi götürebilir. Sarı ve buğday tenli kadınlar ise onların hakkında dedikodu çıkartıp ters durumlara düşmesini isterler.

YEMEK :

Yemek pişirmeleri ünlüdür. Sofralarına oturdunuzmu gayet mutlu kalkabilirsiniz. Sebzeleri çok sevip hem pastaları hemde sütlü tatlıları iştahla yerler.

MESLEKLERİ :

Sekreter, yazar, öğretmen, muhasebeci, artist, kitapçı, memur ve herhangi bir sanat dalında başarılı olabilirler.

Başak burcu kadınlarının anlaşabilecekleri burçlar :

Boğa-Başak-Oğlak

Başak burcu kadınlarının sakınacakları burçlar :

Koç-İkizler-Aslan-Terazi-Yay-Kova

 

Başak Burcu Erkeği 24 Ağustos – 23 Eylül

Fiziksel Özellikler

Beyaz tenli ve uzun boyludurlar. Ayakları büyükçedir. Bir ayağında bir işaret vardır. Umumiyetle dizlerinde devamlı bir ağrı vardır.

Kişisel Özellikler

Büyükle büyük, küçükle küçük olabilecek kadar alçakgönüllüdürler. Tek başlarına iş görmeyi ve yalnız çalışmayı pek sevmezler. Çocukları genelde hep kız olur. Aşırı duyarlılıklarından hem kendilerini hem çevrelerini çok incelerler. Hayalleri geniş olup herşeyi tenkit edebilirler. Bir olayın doğruluğunu ispatlamaya çalışırken istemeden dostlarını kırabilirler. Zahmet etmeden para kazanmaları zordur. Ama işlerinde hep başarılı olurlar. Ayrıca herkese yardımı sevip hiçbir şeyden kaçmazlar.

Kardeşlerinin en yakışıklısı olurlar. Fakat kardeşleri hep onların aleyhine olur. Ama ona hiçbir şey yapamazlar. Anne babalarıyla araları çok iyidir. Karşılıklı olarak sevgi ve saygıları çoktur.

Sağlık olarak kalp, romatizma, diş ve baş ağrısı çekebilirler. Soğukla araları pek iyi olmayıp, soğuk havalar onlara pek tavsiye edilmez.

Başak Burcunun erkekleri, Güneş’in durumuna göre 3 bölüme ayrılırlar.

Birinci Bölüm 24 Ağustos-2 Eylül  :

Bu bölümün erkekleri sarıya çalan beyaz tenli, sarıca saçlı, uzun boylu ve iri vücutludurlar. Gözleri, kaşları ve ağızları çok düzgündür. Yüzlerinde bir işaret veya bir ben bulunur. Ayrıca sırt ve ayaklarında da bir iz bulunur.

Kadınlarla araları gayet iyi olup bu konuda çok şanslıdırlar. Sevişmeyi çok severler. Yüksek mevkilerde ve makamlarda şansları çok yüksektir. Çabuk kızıp çabuk sakinleşirler. Mizaç olarak kızgınlıklarına bağlı olarak başları dönebilir. Bundan da çok şikayetçi olurlar. Aşırı şekilde zekidirler. Kimsenin göremeyeceği ve bulamayacağı hataları mantıklarıyla hemen görürler. Ama herşeyi tenkit etmeleride etraftan çok hoş karşılanmaz. Yüksek makamlardan şansları açıktır. İyi mevkilerde arkadaşları çoktur.  Alerjiye eğilimleri vardır. Ayakları ve dizleri sık sık ağrıyabilir. Akciğer ve bağırsak rahatsızlıkları olabilir. Sinir sistemleride çabuk bozulabilir. Hazımsızlık sıkıntılarıda vardır. Rahatsızlıkları için dinlenmelerinde ve yavaş yemek yemelerinde fayda vardır.

Meslek olarak muhasebeci, memur, tercüman, gazeteci olabilirler.

Siyah, mavi, yeşil renkleri giyimlerinde tercih etmeleri tavsiye edilir.

İkinci Bölüm 3 Eylül-12 Eylül :

Bu bölümün erkekleri beyaz tenli, sarı saçlı, boylu poslu ve düzgün vücutludurlar. Yüzlerinde, kollarında vede sırtlarında bir ben veya bir işaret bulunur.

Zevk ve sefayı, içkiyi eğlenceyi iyi yaşamayı çok severler. Kendilerini herkes beğenir. Hem erkekler hemde kadınlar tarafından sevilip dinlenirler. Başak burcunun erkekleri kendilerini çok beğenirler. Kibar ve mağrurdurlar. Kazançlarında çok kimsenin gözü kaldığı için yaşlılıklarında eziyet çekme ihtimalleri vardır. Çoğu kez tek bir evlilik yaparlar. Para ve geçim için çok fazla çalışırlar. Çok zeki olduklarından yeni bir şeyler arayıp bulmaya meraklıdırlar. Sevgilerini pek belli etmeyip bu konuda soğuk davranırlar. Hiçbir zaman tek işe odaklanamazlar. Çeşit çeşit işleri düşünüp yapmaya kalkarlar. Tabi o zamanda  işin içinden çıkamayıp ortalığı karıştırırlar. Etrafındakilerden hep övücü methiyeler beklerler.  Sağlık açısından hastalık hastasıdırlar. Karaciğer, dalak, safra, ve pankreas rahatsızlıklarına eyilimleri vardır. İçkiyi fazla içmemeleri tavsiye edilir.

Meslek olarak  tercüman, yazar, matbaacı, kitapçı, artist, ressam ve diğer sanatlarda başarılı olabilirler.

Açık mavi, yeşil, ve sarı renkleri giyimlerinde tercih etmeleri tavsiye edilir.

Üçüncü Bölüm 13 Eylül-23 Eylül :

Bu tarihler arasında doğan erkekler  esmer yada sarı tenli olurlar. Boyları uzun, vücutları düzgün ve güzel suratlıdırlar. Gözlerinde bir iz bulunur. Kaşlarıda gayet çatıktır.

Yüksek makamlarda hem dostlukları vardır hemde samimi arkadaşlıkları. Ama yinede ters bir olaya karışıp başları derde girebilir. Dikkatli olmalıdırlar. Sağlık durumları ise, hem ayaklarından hemde dizlerinden ağrılar çekebilirler. Hazımsızlık, apandist, akciğer ve bağırsak sorunları vardır. Kızdıklarında sinirleri hemen bozulabilir. Üçüncü bölümün erkeklerine kendilerini çok yormamalarını ve sık sık dinlenmelerini tavsiye ederiz.

Meslek olarak  tercüman, yazar, matbaacı, kitapçı, artist, ressam ve diğer sanatlarda başarılı olabilirler.

Giyimlerinde siyah, mavi, yeşil tonlarını seçmeleri tavsiye edilir.

Tüm Başak Burcu Erkeklerinin Ortak Özellikleri

HAYAT VE GEÇİM :

Geçimleri ve yaşamları hep ferah olur. Kalpleri temizdir. Sırlarını pek saklayamazlar. Gereksiz insanlara bile yardım yaparlar. Yaşlandıkça şarap gibi şans ve değerleri artar.

MAL VE KAZANÇ :

Çok zorluklar ve güçlüklerle çalışıp zengin olabilirler. Ancak çalışmadan para kazanma şansları hiç yoktur. Eğer hile ile para kazanırlarsa, ellerinde hiçbirşey kalmaz hepsi telef olur. Bu yüzden doğru yoldan ayrılmayıp, alın teriyle para kazanmaları menfaatlerine olur. Gençlikleri iyi geçer. Orta yaşlarında fakirlik yaşama ihtimalleri olsada yaşlılıklarını refah içinde geçirirler.

KARDEŞLER :

Hem erkek hemde kız kardeşleri olabilir. Kardeşleriyle araları hep iyi olur. Fakat 3Eylül-12 Eylül arası doğanların kardeşleri erkek olur. Ve herkese karşı asi olurlar. Kardeşleri yüzünden başka ülkelere bile gidebilirler. Ama durumları kardeşlerinden hep daha üstün olur.

SAĞLIK :

Sağlıklarının baş düşmanı soğuktur. Dalak, karaciğer, safra, pankreas rahatsızlıkları ile romatizma, diz ve baş ağrıları olur.

EVLİLİK :

Bu burcun erkekleri biraz hızlı olduğu için başlarından 1 ile 4e kadar evlilik geçebilir. Genellikle ilk eşlerinden ayrılırlar. İkinci eşleriyle hayatlarının sonuna kadar yaşasalarda başlarından başka hanımlarla da ilişki geçebilir. Bu kadınlardan birinin bu burcun erkeğini mallarından etme tehlikesi mevcuttur.

YÜCELİKLERİ :

Yüksek tahsilliler ve mevki sahipleri tarafından sevilip sayılırlar. Akıbetleri ve gelecekleri hayırlı olup yüksek mevkilerdeki dostları sayesinde büyük faydalar sağlarlar. Bunların sayesinde onur, şeref ve haysiyetleri çok artar.

EMELLER :

Çok şey isterler, çoğunada kavuşurlar. Hangi işi yada şeyi arzu etmişlerse ona kavuşurlar. Ayrıca gönül gözleri açıktır, gördükleri rüyalar ekseriyetle çıkar.

DÜŞMANLARI :

Bu burcun erkeklerinin düşmanları akraba ve arkadaşlarından çıkar. İri vücutlu ve sarı tenli birisinin düşmanlığından tehlike vardır. Ona dikkat etmeleri gerekir. Akraba ve arkadaşları mallarını ve servetlerini harcatarak bu burcun erkeklerini yıpratabilirler.

YEMEK :

Yemek konusunda oldukça titizdirler. Sebze yemekleri yemeleri mideleri için tavsiye edilir. Tatlıyı da çok severler ama fazlası onların midelerini rahatsız edebilir.

MESLEKLERİ :

Yazar, gazeteci, kitapçı, muhasebeci, tercüman, mimar ve herhangi bir sanat dalında başarılı olabilirler.

Başak burcu erkeklerinin anlaşabilecekleri burçlar :

Boğa-Başak-Oğlak

Başak burcu erkeklerinin sakınacakları burçlar :

İkizler-Aslan-Terazi-Yay-Kova

Yorum

  • başak burcu kadını
    Cevapla

    birinci bölüm başak burcu kadını meslekleri hatalı ben 1. bölüm başak burcu kadınıyım ama orada yazan mesleklerin hiçbirisini sevmiyorum hatta nefret ediyorum…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *