İkizler Burcu

İkizler Burcu Kadını

Fiziksel Özellikler

İkizler burcunun kadınları ten olarak sarı veya kırmızıya çalan beyaz benizli, büyük yüzlü, güzel kaşlı, balık etli, uzunca boylu, gerdanı yüksek ve toparlak çeneli olurlar.

Kişisel Özellikler

Halktan uzak yaşamaya bayılırlar.  Genel olarak akrabadan yada çevreden bir şahısla evlenirler. Cömert oldukları gibi, kötü ve fena şeylerden kaçınırlar. Çocukları genellikle erkek olur. Konuşmaları düzgün aklı başında kimselerdir. Kocaları ile çok iyi geçinirler. Kocalarının, evli değillerse sevgililerinin çok güzel parasını yemesinide bilirler. Kendilerinide çok beğenirler. Dargınlık nedir bilmezler. Herkesle iyi geçinip kesinlikle emanete hıyanet etmezler. Neşelenmek ve eğlenmek güzel yaşamak en büyük zevklerindendir. Elleri açık olup iyilik yapmayı sevdiklerinden genellikle zarar görürler. Kendileri açısından kalabalıklara pek girmemeleri tavsiye edilir.

İkizler Burcunun Kadınları, Utarid’in durumuna göre 3 bölüme ayrılırlar.

Birinci Bölüm 22 Mayıs-31 Mayıs :

Bu bölümün kadınları sarıya çalan beyaz tenli olurlar. Sık ve uzun saçları ve güzel yüzleri olup orta boylu ve şişmandırlar. Göğüsleri iri olup kaşları çatık ve güzel gözlüdürler.

Ev işlerinde çok maharetli ve düzenlidirler. Hazırcevaptırlar. Alışverişte de usta olup en iyi mal nerede en iyi fiyata bilir, iyi de pazarlık yaparlar. Karınlarında bir iz bulunabilir. Omuz, sırt ve göğüs ağrısı çekebilirler. Evlilik olarak genellikle mevkii sahibi kocaları olur. Yaşlandıkça mal ve servetlerinde artma görülür. Kocalarını çok sevdikleri halde eşleri tarafından aşırı kıskanılırlar. Ters bir olayda sarışın bir kadından tehlike gelme ihtimali vardır. Buna benzer olaylardan çekinip dikkatli olmaları aileleri için faydalı olacaktır. Hafızaları çok kuvvetli olup merakları fazladır. Herşeye merak duyarlar. Sinirlerine de çok dikkat etmeleri lazımdır. Çünkü sinir hastalıklarına çok yatkındırlar.

Meslek olarak öğretmen, yazar, sekreter olabilecekleri gibi yüksek mevkilerde kendilerine yer bulabilirler.

Kırmızı, turuncu, kahverengi ve sarı  renkleri giyimlerinde tercih etmeleri tavsiye edilir.

İkinci Bölüm 1 Haziran-9 Haziran :

İkinci bölümün hanımları sarıya çalar beyaz tenli, narin ve ince vücutlu, genellikle sarı saçlıdırlar. İnce ve zarif kaşları vardır. Gözleri genellikle şehla olabilir. Boyları uzun olup sert tabiyatlıdırlar.

Yüzlerinde ve kollarında bir işaret olup, gördüklerini hiç unutmazlar. Sayıca fazla çocukları olmayabilir. Mal ve mülk açısından gayet iyi oldukları halde müziği ve eğlenceyi çok sevdikleri için lüzumsuz harcamalar yapabilirler. Başlarından 2 veya 4 nişan, nikah yada söz geçebilir.

Meslek olarak yazar, bankacı, avukat, dişçi, kuaför, eczacı ve işçi olabilirler.

Kırmızı, mavi ve sarı renkli giysilerle uyum içinde olurlar.

Üçüncü Bölüm 10 Haziran-21 Haziran :

Bu tarihler arasında doğan kadınlar tip olarak parlak yumuşak kumral saçlı, zayıf vücutlu ve toparlak çehrelidirler.

Oldukça şehvetli olup sevişmeyi çok severler. Erkeklere emirler verip köleleri gibi kullanmaya bayılırlar. Aynı zamanda çok akıllı olup tedbiri hiç elden bırakmazlar. Yüzlerinde ve ellerinde bir iz yada ben bulunur. Sağlık açısından baş ve kalp ağrıları onları rahatsız eder.  Göz rahatsızlıkları ile sinir hastalıkları geçirebilirler.

Meslek olarak yazar, öğretmen, tercüman, memur ve buna benzer işlerde başarılı olabilirler.

Giyimlerinde kırmızı, turuncu, kahverengi, ve sarı renklerini seçmeleri tavsiye edilir.

Tüm İkizler Burcu Kadınlarının Ortak Özellikleri

HAYAT VE GEÇİM :

Hayatları hep iyi ve rahat geçer. Temiz kalpli olup kin, hile ve ihanetten hiç hoşlanmazlar. Herkes onlara karşı saygılı ve hürmetlidir. Güler yüzlüdürler. Onları beğenmeyenlere karşı bile darılmazlar. Eğlenceyi severler. Kime iyilik yapmışlarsa hep onlardan zarar görürler. Hiçbir zaman dedikodudan kurtulamazlar. Yalnız yaşamalarında daima hayır vardır. İleriki yaşlarda geçim dertleri hiç olmaz. Ferah bir yaşam sürerler.

MAL VE KAZANÇ :

Küçük yaşlarda mali açıdan pek iyi olmazlar. Otuzlu yaşlarına doğru mal ve mülkleri artar. Ayın onbeşinden sonra doğanlar biraz sıkıntı çekebilirler. Sonunda bir erkek sayesinde hayatları boyunca mal ve mülk içinde sıkıntı çekmeden yaşarlar.

KARDEŞLER :

Erkek kardeşleri ile çok iyi anlaşırlar. Eğer kız kardeşleri olursa onlarla pek geçinemezler.

SAĞLIK :

Soğuktan ve üşütmekten oldukça rahatsız olabilirler. Ayrıca sırt, mafsal ve böbrek ağrısı ve baş dönmesi şikayetleri olabilir. Sinirsel rahatsızlıklarda çekebilirler. Soğuktan sakınmalıdırlar.

EVLİLİK :

Bu burcun kadınlarının akrabalarından veya yakın çevrelerinden bir evlilik yapma ihtimalleri yüksektir. İlk eşlerinden boşanmak veya eşin vefatı sebebiyle ayrılabilirler. Korkmaları gereken erkek tipi sarı tenli, zayıf ve yüzünde yara izi olan bir erkektir. Birde adamın birinin bütün servetlerini kapma tehlikesi vardır. Dikkatli olmaları gerekir.

YÜCELİKLERİ :

Nerede olurlarsa olsunlar daima sevgiyle karşılanırlar. Yüksek makamlardaki kimselerden de yardım görürler. Bunun gibi bir olaydan çok büyük faydalar sağladıkları görülmüştür. Esmer tenli ve yüzünde herhangi bir iz olan bir kadından korkmaları gerekir. Onu çekemeyip hakkında dedikodu ve büyü gibi şeyleri planlayan bu esmer kadından sakınmaları gerekir.

EMELLER :

Ne isterlerse istesinler arzularına kavuşurlar. Erkeklerden çok yardım görürler.

DÜŞMANLARI :

İkizler burcunun hanımlarının düşmaları ekseriyetle kendi cinsinden çıkar. Fakat bu kadınlara karşı daima üstünlüklerini sürdürürler.

YEMEK :

Yemek pişirme ve düzenlemede bayağı ustadırlar. Ama kendileri yemek seçmeyip her türlü yemeği yerler. Ancak buna rağmen çok iştahlı oldukları söylenemez. En çok ızgara eti severler.

MESLEKLERİ :

Avukat, hakim, bankacı, öğretmen, yazar, muhasebeci, sanatçı, tercüman, doktor. dişçi, eczacı, kuyumcu olabilirler. Ayrıca çok güzel şiir yazarlar.

İkizler burcu kadınlarının anlaşabilecekleri burçlar :

Koç-İkizler-Aslan-Terazi-Yay-Kova

İkizler burcu kadınlarının sakınacakları burçlar :

Boğa-Başak-Oğlak

İkizler Burcu Erkeği 21 Mayıs-21 Haziran

Fiziksel Özellikler

İkizler burcu erkekleri orta boylu, sarışın, beyaz tenli, ağzı geniş, keskin bakışlı, yüzünde yara alameti veya çiçek yarası izi vardır. Başında bir ben bulunabilir. Ayaklarında ise ben veya yara izi vardır.

Kişisel Özellikler

Devlet dairelerinde yüksek mevkilerde çalışma şansı bulabilirler. Ayrıca ikizler erkekleri kendilerini pek fazla beğenirler. Ama dostları ve  dostlukları pek çok olur. Evlatlarını ve çocukları epey severler. Mizaç olarak huyları çabuk değişip hilekarlığa kaçabilirler.

Layık olmayan insanlara umulmadık yardımlar yaparlar. Meslek olarak sanatta ve ticarette şansları bayağı açıktır. Mevki sahipleri ile dostluk kurup ilişkilerini gayet iyi sürdürürler.

Yaşları ilerledikçe rızıkları epey artar. Küçük yaşlarda malı ve serveti az olup, daha sonraki günlerde eline geçen fırsatları iyi değerlendirip zengin olabilirler. Bu zenginliğin bazısı ticaretten bazısıda gayrimeşru ilişkilerden gelebilir. Eğlence yerlerinde bu servetlerini biraz azaltabilirler. Bazende ticarette zarara uğrayıp iflas etme riskiyle karşı karşıya gelebilirler. Karanlık ilişkilerini bırakıp kendilerini toparlarlarsa durumlarında rahatlama olup kurtulurlar.

İkizler Burcunun erkekleri, yıldızları Utarid’in durumuna göre 3 bölüme ayrılırlar.

Birinci Bölüm 22 Mayıs-31 Mayıs  :

Bu bölümün erkekleri sarıya çalan beyaz tenli ve güzel yüzlü olur. Saçları ve sakalları çok düzgündür. Kaşları birbirine yakın olup uzun boyludurlar. Yüzlerinde siyah bir ben veya işaret vardır.

Hazır cevap olup yardımseverdirler. Evliliklerinde durumu iyi idare ederler. Çocuklarından fazla hayır görmezler. Hafızaları oldukça kuvvetli olup, iş hayatında başarılı olabilirler.

Meslek olarak kitapçı, öğretmen, muhasebeci ve tercüman olabilirler.

Sarı renkli elbiseler giymeleri uygundur.

İkinci Bölüm 1 Haziran-9 Haziran :

Bu dönemde doğan erkekler kırmızı veya sarıya çalan esmer tenli, kaşları ince ve genellikle orta boylu olurlar. Yüzlerinde veya göğüslerinde bir alamet vardır. Gözleride genelde şehladır.

Çok hiddetli olup çabuk kızarlar. Merhametsiz olup karşılarındakine pek acımazlar. Kimsenin sözünü dinlemezler. Eğlence ve zevke aşırı düşkündürler. Kendilerini kontrol etmeleri, etraflarındakileri dinlemeleri onlar açısından çok hayırlıdır. Aksi takdirde başları sık sık tehlikeye girebilir. Çalışmaktan aşırı zevk aldıkları halde genelde işlerinin sonunu pek getiremezler. Arkalarından destek görmelerinde yarar vardır. İşlerini fazla çoğaltmamaları, kavga ve şamataya karışmamaları kendileri açısından oldukça hayırlı olabilir. Sinir hastalıklarına karşı yatkınlıkları olduğundan her zaman ılımlı ve sakin olmalarında fayda vardır.

Meslek olarak avukat, diplomat, banker, kitapçı, yazar, işçi, kimyager ve kuaför olabilirler.

Mavi, yeşil ve kırmızı renklerde kıyafetler giymeleri uygundur.

Üçüncü Bölüm 10 Haziran-21 Haziran :

Bu tarihler arasında doğan erkekler sarıya çalan beyaz tenli, yuvarlak çehreli, geniş göğüslü, seyrek saçlı ve orta boyludurlar.

Yüksek mevkilerde hem hatırlı dostları olur hemde onlara yaptıracakları işlerden büyük kazanç elde ederler. Fakat arkalarında da epey hasetçi bırakırlar. Dostları ve akrabaları, haklarında iyi düşünmeyip bir kaşık suda bulsalar onları boğarlar. Fakat hepsinden alınlarının akıyla kurtulurlar. Sağlık açısından romatizma ve sinir hastalıkları ile sancılardan sıkıntı çekerler. Yaşları ilerledikçe kazançları artar, yüksek makamlara çıkarlar. Kız yada erkek, tek çocukları olur. Çocuklarından çok hayır görürler.

Meslek olarak diplomat, memur, bilim adamı ve hatip olabilirler. Ayrıca ticaretin tüm dalları ve kuyumculukta başarılı olabilirler.

Giyimlerinde kahverengi ve sarı tonları seçmeleri uygun olacaktır.

Tüm İkizler Burcu Erkeklerinin Ortak Özellikleri

HAYAT VE GEÇİM :

Kazançları bol, hayatları çok güzeldir. Sırlarını hep yanlış insanlara söylerler. İçleri ve dışları bir olup layık olmayanlara yardım ederler. Akıbetleri hayırlı olup yaşlandıkça mal ve mülkleri artar. Herkes tarafından sevilirler. Şan ve şerefleri daima yükselir. Mutlu ve ferah bir şekilde yaşarlar.

MAL VE KAZANÇ :

İkizler burcunun erkekleri küçük yaşlarda biraz zorluk çekselerde ilerleyen yaşlarında mallarını çoğaltırlar. Ticaretten veya avanta bir olaydan zengin olurlar. Hayatları boyunca kimseye muhtaç olmazlar. Aksi bir durum olarak eğlence ve zevk düşkünlüklerine servetlerini harcayabilirler.

KARDEŞLER :

Bu burcun erkeklerinin kız ve erkek kardeşleri olur. Fakat kardeşleri ile pek geçinemezler. Miras ve mal yüzünden aralarında kavga bile çıkabilir. Kardeşleri ekseriyetle onlardan önce vefat ederler.Yada başka memlekete taşınırlar.

SAĞLIK :

Romatizmadan çok çekerler. Vücut ağrıları ve sinir hastalıklarına karşı hassastırlar.

EVLİLİK :

Daldan dala konmaktan zevk aldıkları için nişan nikah dahil başlarından 7ye yakın münasebet geçer. İlk eşinden dul kalabilir yada boşanabilir. Ayrıca nikahsız bir kadından da çocukları olabilir. Böyle konularda bayağı hızlı ve beceriklidirler. Konuştuğu kadınlardan birinin bu burcun erkeğine büyü yapma ihtimali vardır.

YÜCELİKLERİ :

İkizler burcunun erkekleri mevki sahibi kimselerden çok fayda görürler. Bu sayede yüksek mertebelere çıkabilirler. Şansları ve bahtları açık olup etraflarınca pek sevilirler. Bu durumda kıskanılma riskleri çok olur. Birinden yardım istedikleri zaman etraflarında kimse olmamalıdır. Bu işleri gizli yapmaları kendileri açısından faydalıdır. Aksi takdirde işleri bozulabilir.

EMELLER :

Emellerine hep kavuşurlar. Herhangi bir iş takibi için Çarşamba günü erken saatlerde işe koyulmaları hayırlıdır.

DÜŞMANLARI :

Bu erkeklerin düşmanları çoktur. Yanında çalışıp ondan faydalananlar bile hasetten düşman olabilirler. Kıskanılmaktan kurtulamazlar ama genellikle kendilerini bu insanlardan koruyabilirler. Ancak özellikle yüzünde yara izi olan bir adamın düşmalığına karşı dikkatli olmalıdırlar.

YEMEK :

Yemekleri pek sevmeyip az yerler. Pek yemekte seçmezler. Bu yüzden hep zayıftırlar. En çok sevdikleri yemek ise ızgara ettir.

MESLEKLERİ :

Devlet adamı, diplomat, yazar, öğretmen, matbaacı, muhasebeci, tercüman, asker, memur, doktor, kuaför, bankacı, avukat, komisyoncu, bilim adamı ve işçi olabilirler.

İkizler burcu erkeklerinin anlaşabilecekleri burçlar :

İkizler-Kova-Terazi

İkizler burcu erkeklerinin sakınacakları burçlar :

Boğa-Başak-Oğlak

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir