Yay Burcu

Yay Burcu Kadını

Fiziksel Özellikler

Bu burcun kadınları beyaz tenli, güzel yüzlü, latif ve zarif burunlu, tatlı bakışlı ve ortadan uzun boyludurlar. Yüzlerinde ve ellerinde bir iz vardır. Ayakları ve elleri ufak olur. Ama elleri çok düzgün ve güzeldir.

Kişisel Özellikler

Çabuk kızıp çabuk unuturlar. Elleri açık olup yardım etmeyi severler. Dedikoduyu hiç sevmez ve yapmazlar. Etrafındakilere karşı aşırı merhametlidirler. Büyüklerinin ve üst kademedekilerin yanında hep bahtları açıktır. Zevki, sefayı, içki ve ziynetide çok severler. Her iyi insanın olduğu kadar yay burcu hanımlarınında düşmanları vardır. Çocuklarının çoğu erkek olur. Orta yaşlarında maddi anlamda sıkıntıya düşselerde, umulmadık bir şekilde elde edecekleri gelir ile kimseye muhtaç olmadan yaşarlar.

Yay Burcunun Kadınları, Müşteri Yıldızı’nın durumuna göre 3 bölüme ayrılırlar.

Birinci Bölüm 23 Kasım-2 Aralık:

Bu bölümün kadınları sarıya çalan esmer tenli, güzel vücutlu, biraz zayıf, orta boylu olurlar. Ellerinde ve başlarında bir iz veya bir ben bulunur.

Çalışkan, nazik ve sanatkardırlar. Yüksek mevkilerde birçok dostları olur. Genellikle evlatları erkek olur. Hile ve yalana müsaittirler. Ya çok zengin yada çok fakir olurlar. Fakir olanlar epey eziyet ve tehlikeye uğrayabilirler. Ağır bir hastalık geçirme ihtimalleri vardır. Olursa da iyileşip eski sağlıklarına kavuşacaklardır.  Sağlık açısından Yay burcu erkekleri gibi kalça ve bacak rahatsızlıklarına meyillidirler. Yemeklerini iyi yemeleri ve hafif şeyler tercih etmeleri gerekir.

Meslek olarak memur, alim ve buna benzer işlerde başarılı olabilirler.

Turuncu, eflatun, yeşil, siyah ve mavi renkleri giyimlerinde tercih etmeleri tavsiye edilir.

İkinci Bölüm 3 Aralık-12 Aralık :

İkinci bölümün hanımları bembeyaz tenli, çok güzel yüzlü ve iri vücutludurlar. Kaşları bayağı gürdür. Başlarında veya göbeklerinin altında bir benleri vardır.

Yer değiştirmeyi pek severler. Hem zeki hemde konuşkandırlar. Gururludurlar. Haklarını kimseye kaptırmazlar. İşlerindede bayağı sebatkardırlar. Şehvetlerine düşkün olup sevişmeyi severler. Dostları ve arkadaşları çoktur. Ama en ufak hatada darılabilirler. Sağlık açısından ekseriyetle sıhhatli olurlar. Sadece sinir hastalıklarına karşı dikkatli olmaları lazımdır.

Meslek olarak bankacı, avukat, memur ve sekreter  olabilirler.

Mavi, mor, beyaz, açık sarı ve açık yeşil renkli giysilerle uyum içinde olurlar.

Üçüncü Bölüm 13 Aralık-22 Aralık :

Bu tarihler arasında doğan kadınlar esmer tenli, geniş çehreli, güzel kaşlı, kalın boyunlu ve uzunca boyludurlar.

İnsanlar tarafından hem sayılırlar hemde sevilirler. Düşmanları çoktur. Çoğu erkeklerden çıkar. Hileyi ve kandırmacayı becerebilirler. Bu bölümün kadınlarının cömertlikleri meşhurdur. Aşırı derece müsrif oldukları bile söylenebilir. Bu nedenle bazen sıkıntı çekerler. Yay burcunun özelliklerinden biri olarak 30 yaşından sonra mal sahibi olmaya başlarlar. Eşlerine sadık olurlar. Kendilerine iyi bakarlar. Ve de oldukça disiplinlidirler. Sıhhatleri normaldir. Ancak Yay burcunun özelliği olan kalça ve bacak konularında rahatsızlık çekebilirler.

Meslek olarak memur, yazar, idareci olabilirler.

Giyimlerinde kırmızı,eflatun, mor, yeşil, kahverengi renklerini seçmeleri tavsiye edilir.

Tüm Yay Burcu Kadınlarının Ortak Özellikleri

HAYAT VE GEÇİM :

Bu burcun hanımlarının hayatları güzel ve rahat geçer. Dedikodu sevmeyip temiz kalpli ve saftırlar. İyilik ettikleri halde kötülük görmelerine rağmen yinede iyilikten vazgeçmezler. Emanete hıyanet etmeyip tamiz ahlaklı ve dürüsttürler. Yaşlandıkça saygınlıkları artar.

MAL VE KAZANÇ :

Bu burcun hanımları kendi kazandıkları ile geçinebilecekleri gibi mal mülkde edinebilirler. Ama bu kazançlarını hiçbir değeri olmayan kendini rahatça kandırabilen insanlara yedirerek sıkıntıya düşebilirler. Bu olay otuz yaşlarına doğru başlarına gelebilir. Ama hiç beklenmedik bir anda büyük bir miras kalır yada bir mala veya servete sahip olurlar ve ömürlerinin sonuna kadar rahat içinde yaşarlar.

KARDEŞLER :

Hem erkek hemde kız kardeşleri olur. Kardeşlerinden daima daha varlıklı olduklarından ilerleyen yaşlarında kardeşlerine maddi yardım yaparlar. Onlarda yapılan bu iyilikleri iyilik ile karşılarlar.

SAĞLIK :

Yay burcunun hanımları ekseriyetle diz, kalça ve bacaklarından rahatsızlık çekerler.

EVLİLİK :

Nişan ve söz dahil başlarından iki veya dört nikah geçme ihtimali vardır. Evliliklerinde sevgiyi ve saygıyı görürler. Birde kocalarından birisinin bu hanımın bütün mal ve mülkünü yeme ihtimali vardır.

YÜCELİKLERİ :

Büyüklerin ve ekabirlerin yanında sevilen ve sayılan sınıfındadırlar. Kadınlarla olan arkadaşlıkları çok güzeldir. Fakat yüksek mertebeden birinin yardımı ile epey mal ve mülk sahibi olabilirler, bu nedenle de kıskananları artabilir.

EMELLER :

Her an birşeyin peşinde koşarlar. Olmadık çok şeyleri isterler. Ama isteklerinde sebat etmedikleri için başarısız olabilirler. İlerleyen yaşlarda ahlakları çok güzelleşir. Yaşantılarına daha çok dikkat ederler.

DÜŞMANLARI :

Ne hikmetse düşmanlarını dışarıda değil içeride aramak zorunda kalırlar. Zira düşmanlarının ve hasetçilerinin tamamı ailesinden ve akrabalarından çıkar. Ayrıca sarı saçlı ve bembeyaz yüzlü bir kadının bu burcun hanımına büyü yapma tehlikesi vardır.

YEMEK :

Pek iştahlı olmamalarına rağmen çok çeşit karıştırarak yemeklerini yerler. Mutfakta çok düzenli olup yemek yapmada çok marifetlidirler.

MESLEKLERİ :

Bankacı, idareci, yazar, avukat, memur, sanatkar olabilirler.

Yay burcu kadınlarının anlaşabilecekleri burçlar :

Koç-İkizler-Aslan-Yay-Kova-Terazi

Yay burcu kadınlarının sakınacakları burçlar :

Yengeç-Akrep-Balık

Yay Burcu Erkeği 23 Kasım-22 Aralık

Fiziksel Özellikler

Yay burcunun erkekleri esmer veya beyaz benizli, sporcu tipli, gösterişli, kanlı canlı olurlar. Yüzleri toparlak, büyükçe ağızlı, kırmızı dudaklı ve çok temiz sesleri vardır. Konuşarak pek çok kişiyi kendilerine çekebilirler. Gövdeleri iri göğüsleri geniş olur. Şakak kemikleri biraz çıkık, burunları normalden biraz büyüktür. Kumrala çalan saçları ilerleyen yaşlarda dökülebilir.

Kişisel Özellikler

Endişe, gam, keder tabiyatlarında yoktur. Zevke ve sefaya bayağı düşkündürler. Suratları hep güler. Hiç somurtmazlar. Tatlı sohbetleri vardır. Hanımlar onların sohbetlerine bayılır. Çok düzgündürler. Hem kalpleri temizdir, hemde elleri açıktır. Yardımı çok severler. Herkesin üstünde olup emretmeyi severler. Aşırıda zekidirler. Özgürlüklerine çok düşkündürler. Sürekliliği sevmezler, aynı yerde aynı işte sıkılırlar.

Aşırı olmasada yinede şehvetlerine ve sevişmeye düşkünlerdir. Kanunlara nizamlara, örf ve adetlere ve etraflarını rahatsız etmemeye aşırı dikkat sarfederler. Bu konuda çok nazikte olurlar. Aşkları hem devamlı hemde vefalı olur. Biraz kıskançtırlar, ama hiç belli etmezler. Bir dertleride yemektir. İştahları çok kuvvetli olduğu için rahatsızlık çekebilirler. Kalça ve bacak rahatsızlıklarına karşı eğilimleri vardır.

Yay Burcunun erkekleri, Müşteri Yıldızı’nın durumuna göre 3 bölüme ayrılırlar.

Birinci Bölüm 23 Kasım-2 Aralık :

Bu bölümün erkekleri esmer tenli, siyah saç ve sakallıdırlar. Orta boylu ve geniş göğüslüdürler. Otoriter ve idareci olurlar. Yüzlerinde, karın ve göğüslerinde birer iz yada ben bulunur.

Ömürleri boyunca bayağı büyük badireler atlatırlar. Bu konuda yaşantılarına çok dikkat etmeleri ve etraflarındaki insanları kışkırtmamaları gerekir. Tipleri ve endamları tatlı olduğu için çevrelerinde bol dostlu ve sevecen arkadaşlı olurlar. Eğer ellerinden bir şey almaya veya kaçırmaya kalkarsanız bilinki bu burcun erkeği mutlaka onu geri alacaktır. Konuşmayı sevdikleri kadar dinlemeyi sevmezler. Riyakarlık yapmadıkları gibi riyakarlık yapanlardan da hoşlanmazlar. Aşk konusunda pek meraklı olmadıkları için mantık evliliği yapmak zorunda kalırlar. Kendilerine kızmayan, hatalarını görmeyen kadın onlar için ideal eş olabilir. Titizlikleri ilede bayağı ünlüdürler. Sağlık durumları genelde iyidir. Kalça ve bacakla ilgili ufak tefek rahatsızlıkları olabilir. Sinirlerine dikkat etmeleri ve fazla yemek yememeleri kendileri için faydalı olur.

Meslek olarak devlet adamı, alim, hakim, esnaf ve işçi olabilirler.

Siyah ve mavi renkleri giyimlerinde tercih etmeleri tavsiye edilir.

İkinci Bölüm 3 Aralık-12 Aralık:

Bu bölümün erkekleri beyaz tenli,güzel yüzlü, düzgün ve geniş göğüslü, muntazam kaşlı ve ortadan uzun boyludurlar. Genellikle yüzlerinde bir ben yada bir iz vardır.

Aşırı inatçı olup tembelliği pek severler. Bu arada uykuyuda çok severler. Bir işte pek devamlılıkları yoktur. Seyahat etmeye ve yer değiştirmeye bayılırlar. Daima hür yaşamak isterler, özgürlüklerine çok düşkündürler. Pek hislerine yenilmezler. Bir işte devamlılığı ve aynı yerleri sevmedikleri gibi aşırı derecede dost ve arkadaş olurlar. Sağlık açısından fazla mühim rahatsızlıkları yoktur. Ama sinir hastalıklarına biraz meyillidirler.

Meslek olarak  hukukçu, memur, bankacı, katip, nakliyeci, denizci ve ticaret sahibi  olabilirler. Aslında her işe kabiliyetleri vardır, sadece sebatkar olmaları gerekir.

Beyaz, mavi, açık yeşil renkleri giyimlerinde tercih etmeleri tavsiye edilir.

Üçüncü Bölüm 13 Aralık-22 Aralık:

Bu tarihler arasında doğan erkekler  sarı veya esmer tenli, atletik vücutlu ve orta boyludurlar. Yüzlerinde veya başlarında bir iz bulunabilir.

Aşırı disiplinlidirler. Eğer kendilerine dikkat edip hata yapmazlarsa herkes tarafından sevilirler. En çokda dostlarından yanışlıklar ve kötülük görürler. Talihleri çok iyidir. Epey miktarda para kazanabilirler. Mirasda yerler. Ama ellerinde para tutmasını pek beceremezler. Felsefe ve edebiyat ilgi alanlarını kapsar ve bu alanlarda bayağı bilgilidirler. Sağlık açısından kalça ve bacak hsatalıklarına karşı meyilleri vardır. Sinir sistemleri genellikle sağlamdır.

Meslek olarak  yönetici, organizatör, bankacı ve buna benzer işlerde başarılı olabilirler.

Giyimlerinde kırmızı, siyah ve kahverengi  tonlarını seçmeleri tavsiye edilir.

Tüm Yay Burcu Erkeklerinin Ortak Özellikleri

HAYAT VE GEÇİM :

Yay burcunun erkeklerinin yaşantıları ve geçim endeksleri çok iyidir. Kalpleri temiz olduğu için herşeyden çok hayır görürler. Hiç tanımadıkları insanlara bile sıkıntı ve eziyet çekiyorsa yardım ederler. Hele ilerleyen yaşlarında bu yardımseverlikleri dahada artar, çevreleri tarafından sevilir mutlu bir şekilde yaşarlar.

MAL VE KAZANÇ :

Kazanırken bayağı yorulsalarda hayatları boyunca rahat edecek kazançları olur. Otuz yaşlarının üzerinde mal ve servet olarakda geçimleri artar. Ve kimseye muhtaç olmadan yaşamlarını sürdürürler.

KARDEŞLER :

Bu burcun erkeklerinin hep erkek kardeşleri olabilir. Ama onlarla hiç geçinemezler. Onlar yüzünden eziyet ve sıkıntı çekerler. Düşmalık yapan kardeşleride çıkabilir.

SAĞLIK :

Yay burcu erkeklerinin rahatsızlıkları genellikle üşütmekten ileri gelir. Kalça ve bacak hastalıklarınada meyillidirler.

EVLİLİK :

Başlarından bir ile üç nikah geçebilir. Onlara uygun eş olacak kadınlar sarışın veya kumral olanlardır. Ayrıca bu burcun erkekleri evli olduklarında başka kadınlarla pek ilişki kurmazlar. Düzgün bir evlilik yaşamı sürerler.

YÜCELİKLERİ :

Hem bulundukları ortamda hemde başka yerlerde sevilen ve sayılan insanlar olurlar. Yaşlandıkça hem malları artar, hemde mevki sahibi olurlar. Bazende bir devlet dairesinde yüksek bir makama kadar çıkarlar.

EMELLER :

Yay burcunun erkekleri eğer emel ve arzularında sebat eder aceleci davranmazlarsa ümit ettikleri çok şeye mutlaka kavuşurlar.

DÜŞMANLARI :

Erkek ve kadın düşmanları olabilir. Tek özellikleri sarışın olmalarıdır. Bu sarışın erkek veya kadın yay burcu erkeğine büyü bile yapabilir.

YEMEK :

Kaliteli ve iyi yemekleri seçerler. İçkiyi ve yemeklerinin baharatlı olmasını tercih ederler. Yaşlandıkça iştahları bayağı artar.

MESLEKLERİ :

Bankacı, hakim, avukat, alim, müdür, politikacı, devlet memuru, imam, araştırmacı ve ticaret sahibi olabilirler.

Yay burcu erkeklerinin anlaşabilecekleri burçlar :

İkizler-Aslan-Terazi-Yay-Kova-Koç

Yay burcu erkeklerinin sakınacakları burçlar :

Yengeç-Akrep-Balık

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir