Terazi Burcu

Terazi Burcu Kadını

Fiziksel Özellikler

Bu burcun kadınları esmer yüzlü veya sarıya çalan beyaz çehreli olurlar. Vücutları yay gibidir. Tenleri pembemsi olur. Yüzleride yuvarlaktır. Gözleri ve kirpikleri çok güzeldir. Ayrıca şehvetli bakışlara sahiptirler. Bazende ayaklarında bir iz veya ben olabilir. Yürüyüşleri biraz kıvrak ve havalıdır. Kalçaları geniş ve düzgündür. Şehvetli olup sevişmeye düşkündürler. Güzel yaşamaya bayılırlar. Güleryüzlü, güzel bakışlı, tatlı sözlüdürler.

Kişisel Özellikler

Parayı ve para kazanmasını çok severler. Aşkları hem kuvvetli hemde devamlıdır. Çevrelerinde çok sevilir ve çok severler. Eğer bir erkek onlarla birlikte olursa ayrılması çok zordur. İş ve ticaret konusunda çok akıllıdırlar. Bir işe girdiklerinde en iyisini yapmaya çalışırlar. Sıhhat olarak genelde sağlıklıdırlar. Sadece böbrek ve bağırsak hastalıklarına karşı meyilleri vardır.

Terazi Burcunun Kadınları, Zühre’nin durumuna göre 3 bölüme ayrılırlar.

Birinci Bölüm 24 Eylül-3 Ekim :

Bu bölümün kadınları ten olarak kırmızıya çalan beyaz tenli, kalın vücutlu, orta boylu ve güzel yüzlüdürler. Baygın bakışları vardır. Çehreleri yuvarlak olup ince ve yay gibi kaşları vardır.

Birinci bölümün hanımları son derece gururludur. Hem zeki hemde marifetli olabilirler. Bulundukları ortamlarda herkes tarafından beğenilir ve sevilirler. Eğlenmeyi gezmeyi, ihtişamlı ve güzel hayatı severler. Şehvetleri azdır. Sevişmekten kaçarlar. Ama eşlerinin isteklerine uyarlar. Cömert ve dürüsttürler. Birinci bölümün bazı kadınları fettan olup mal ve servete düşkündürler. Erkeklerin malalrını yemeye bayılırlar. Bu tarzdaki kadınların göbeklerinin altında bir ben, göğüslerindede bir iz yada ben bulunur. Sağlık açısından vücutları kuvvetlidir. Ciğerlerinden veya böbreklerinden şikayetleri bulunabilir.

Meslek olarak artist, şarkıcı, tezgahtar, ticaret adamı veya hukukçu olabilirler.

Açık mavi, açık yeşil, açık sarı ve beyaz renkleri giyimlerinde tercih etmeleri tavsiye edilir.

İkinci Bölüm 4 Ekim-13 Ekim :

İkinci bölümün hanımları esmer veya buğday tenli, dudakları kalın, iri göğüslü, çatık kaşlı, orta boylu ve balıketli olurlar.

Zevk ve sefadan hoşlanırlar. Akıllı ve zekidirler. Aşırı müsriftirler. Hileyi severler. Tatlı ve ekşi şeylere bayılırlar. Fakat bu yüzden rahatsızlık çekebilirler. Sağlık açısından bellerine dikkat etmeleri lazımdır. İkinci bölümün hanımları hemen karar veremezler. Biraz düşünüp sonrasında karar verirler. Orta yaşlarında sıkılsalarda ilerleyen yaşlarda tüm istek ve arzularına kavuşurlar.

Meslek olarak kitapçı, tercüman, artist, şarkıcı, ressam, yazar, sekreter ve bir çok sanat dalında sanatkar olabilirler.

Çivit mavisi, limon sarısı, yeşil ve beyaz renkli giysilerle uyum içinde olurlar.

Üçüncü Bölüm 14 Ekim-23 Ekim :

Bu tarihler arasında doğan kadınlar beyaz ve kırmızıya çalan sarı tenli, ince vücut ve dudaklıdırlar. Hem yanaklarında hemde göğüslerinde bir iz veya ben bulunabilir. Sevişmeyi severler ve çok şehvetlidirler.

Etraflarında kendileri hakkında çok dedikodu yapılır. Mal ve servetleri yaşlandıkça artar. Bir yanılgılarıda dostlarını ve düşmanlarını tanıyamazlar. Dostunu düşman düşmanınıda dost sanabilir. Sırlarını saklamayı hiç beceremezler. Olmadık insanlara anlatırlar. Bir arada çok muhterem ve mevki sahibi bir insanla dostluklarını artırabilirler. Münakaşa ve tenkidleri sıkıcı olabilir. Ticaret dallarında çok şanslıdırlar.

Meslek olarak yazar, politikacı, bankacı ve memur olabilirler.

Giyimlerinde yeşil, mavi, mor, eflatun ve limon sarısı renklerini seçmeleri tavsiye edilir.

Tüm Terazi Burcu Kadınlarının Ortak Özellikleri

HAYAT VE GEÇİM :

Terazi burcunun hanımları bazen zenginliği bazende yoksulluğu yaşayabilir.Kalpleri çok temiz olduğu için sırlarını hiç düşünmeden herkese söyleyebilirler. Zevk ve sefaya düşkünlüklerinden vazgeçemezler. Kime iyilik etseler bırakın karşılığını görmeyi birde kötülükle karşılaşırlar.

MAL VE KAZANÇ :

Mallarının bir kısmını erkeklere yedirirler. Hele orta yaşlarda tüm mal ve servetlerini bir erkeğe kaptırma tehlikeleri vardır. Umulmadık yerlere yardımlar yapıp mal ve servetlerini eksiltebilirler. Çok zora düşselerde zamanla toparlanıp kendi azim ve gayretleriyle eski rahatlarına kavuşurlar. Ömürlerinin sonuna kadar refah içinde yaşarlar.

KARDEŞLER :

Bu burcun hanımları ailesinin içinde en çok sevilenidir. Şansıda en açık olanıdır. Kardeşleride hiçbir zaman onların sözünden çıkmaz. Ancak yinede bazı kardeşleriyle aralarında küçük anlaşmazlıklar çıkabilir.

SAĞLIK :

Bu burcun hanımlarının şikayetleri bağırsak, böbrek, bel ağrıları ve kadın hastalıklarıdır. Bazende romatizma ve mafsal ağrıları çekebilirler.

EVLİLİK :

Başlarından birden üçe kadar evlilik geçebilir. Eğer birinci eşleri vefat ederse diğer evlilikleri yaparlar, yoksa aynı eş ile hayatlarını sürdürürler. Kocalarıyla hem çok iyi geçinirler, hemde çok iyi bir ev hanmı olurlar.

YÜCELİKLERİ :

Bu burcun hanımları yüksek mevkilerdeki kişiler tarafından çok sevilir ve sayılırlar. Sohbetleri güzel olduğu için dostları çoktur. Kaliteli dostlukları sayesinde büyük iyiliklerde görebilirler.

EMELLER :

İsteklerinde sebatkar olurlarsa akıllarına koyduklarını yaparlar. Huyları iyi olduğu için akıbetleride hayırlı olur. Sadece işlerinde aceleciliği bırakmaları hayırlarına olur.

DÜŞMANLARI :

Bu burcun ne hikmetse esmer tenli kadınlarla arası pek iyi olmadığı gibi düşmanlarıda bu tiplerden çıkar. Bunlar eninde sonunda kendisine kötülük yapmak isterler ancak başarılı olamazlar.

YEMEK :

Terazi burcunun hanımları çok çeşitli yemekler yapabilirler. Sofra hazırlamasını ve ikramı çok severler. Hamurlu yiyecekler ve balığa bayılırlar.

MESLEKLERİ :

Artist, şarkıcı, hukukçu, tezgahtar, politikacı, serbest meslek, çiçekçi ve öğretmenlikte başarılı olabilirler.

Terazi burcu kadınlarının anlaşabilecekleri burçlar :

Koç-İkizler-Aslan-Terazi-Yay-Kova

Terazi burcu kadınlarının sakınacakları burçlar :

Boğa-Başak-Oğlak

 

Terazi Burcu Erkeği   24 Eylül-23 Ekim

Fiziksel Özellikler

Bu burcun erkekleri beyaz renkli toparlak çehreli orta boylu, orta büyüklükte burun, siyah gözlü ve düzgün dudaklıdırlar.

Kişisel Özellikler

Terazi burcunun erkeklerinin çoğu çok çalışkan olup izzeti nefis sahibidirler. Bir tek aksilikleri pek sebat etmemeleridir. Devamlılıkları zayıftır. Giyimleri daima şıktır. Zarif görünürler. İdealleri uğruna mücadeleyi çok severler.İnsanlar onları hep sever. Gençliklerinde sık sık hastalanabilirler. Aslında biraz nane molladırlar. Birazda böbrek ve dalak rahatsızlıkları bulunabilir.

Sırlarını herkese söylerler. Saklıları gizlileri hiç yoktur. İyilikleride unutulmaz. Yaşları ilerledikçe kadir ve kıymetleri artar. Ömürlerinin sonuna kadar refah içinde yaşarlar. Orta yaşlarda biraz elleri daralsada sonraları kısmetleri mutlaka açılacaktır. Zevk, sefa ve güzellikleri severler. Sahteciliğe ve sahtekarlara karşı gelirler. Böyle şeyleri hiç sevmezler.  Sıkıntıya, ezaya ve zorluğa alışıp katlanabilirler. Kolay kolay isyan etmezler. İş hayatlarında genellikle başarılı olmayı becerirler.

Terazi Burcunun erkekleri, yıldızları Zühre’nin durumuna göre 3 bölüme ayrılırlar.

Birinci Bölüm 24 Eylül-3 Ekim :

Bu dönemde doğan erkekler kırmızıya çalan beyaz tenli, güzel gözlü ve yüzlü, temiz kaşlı, tombul yanaklı, yuvarlak çehreli olurlar. Bembeyaz dişleri, uzunca boyları ve hoş endamları olur.

Kadınlarla araları çok iyi olup iyi anlaşırlar. Sevişmeyi çok sevip bu konuda oldukça ustadırlar. Birinci bölümün erkeklerinin ilerleyen yaşlarında bir devlet dairesinden ceza görüp ellerindeki mal ve servetlerinden olma tehlikeleri vardır. Aynı zamanda esmer tenli yüzünde bir iz olan bir adamdan sakınmaları gerekir. Dürüst ve cömert oldukları kadar, kıskançda değildirler. Her zaman içlerinde güzel ümitler beslerler. İşleri ters bile gitse bu burcun erkeklerinin şevki kırılmaz. İşlerini toparlayıp yine eski hallerine dönebilirler. Sağlık açısından böbrek ve bağırsak hastalıklarına meyillidirler. Fakat bedenleri gayet sağlamdır diğer sağlık problemlerini rahat atlatırlar.

Meslek olarak denizci, bankacı, mühendis, mimar, müzisyen, ressam, şair, artist, hukukçu, siyaset adamı ve buna benzer işlerde başarılı olabilirler.

Beyaz, açık sarı, açık yeşil, açık mavi renkleri giysilerinde tercih etmeleri tavsiye edilir.

İkinci Bölüm 4 Ekim- 13 Ekim :

Bu dönemde doğan erkekler esmer yada buğday tenli olurlar. Saçlarının rengi sarımsı veya kumralımsıdır. Kaşları birbirine yakın olup ela gözlü ve düzgün çehrelidirler. Boy olarakda orta boylu olurlar.

Kazançları hep iyidir. Düşmanlarına karşı her zaman üstün çıkıp onlara karşı başarı kazanırlar. Gençliklerinde birinci bölümün erkekleri gibi sık hastalıkları olabilir. Bel ve böbrek rahatsızlıkları yaşarlar. Fazla tatlı yememeleri tavsiye edilir. Hile ve kandırmacaya karşı meyilleri olup ikna kabiliyetleri çoktur. Bir çok hanım arkadaşları olur, gayrimeşru ilişkilerdende hiç sakınmazlar. Eğer bu işlere devam ederlerse bir gayrimeşru çocuklarıda olabilir. Kendilerinide çok beğendiklerinden, kendilerinden başka kimseyi beğenmez ve dinlemezler. Aile yaşantıları çalkantılarla doludur. Bir çok badire ve sıkıntı atlattıktan sonra ancak mutlu olabilirler. Ruhi durumlarıda sık sık değişebilir. Ayrıcada aşırı hayalperetsttirler. Bir işte başarılı olabilmek için çabucak karar verip işe atılmaları gerekmektedir.  O zaman daha çok başarılı olurlar. Ama yinede büyük başarılılarını yaşlandıktan sonra elde ederler.

Meslek olarak şair, ressam, şarkıcı, konfeksiyoncu, çiçekçi, keresteci, madenci ve buna benzer işlerde başarılı olabilirler.

Kahverengi, kurşuni ve yeşil tonlarıyla uyum içinde olurlar.

Üçüncü Bölüm 14 Ekim-23 Ekim :

Bu dönemde doğan erkekler satıya çalan beyaz tenli, güzel yüzlü, ince dudaklı olurlar. Kaşı, gözü, ağzı düzgün ve güzeldir. Boyları ortaca boylu olurlar.

Arkadaşlıkları çok iyi olup herkesle arkadaşlık yaparlar. Ama içlerinde bir fesatlıkda vardır. Avantayı çok sevdikleri gibi etraflarındaki eş ve arkadaşlarının sırtından geçinmeyede bayılırlar. Fakat yaşlandıklarında hatalarını anlayıp doğru yola dönerler. Alım satımlarda çok kısmetlidirler. Çocukları genelde kız olur. Bir kadın yüzünden zarar görebilirler. Gerçekleri dinlemeyi pek sevmeyip kavga ve münakaşaya bayılırlar. Bazı hata ve tersliklerine rağmen olaylarda adil ve merhametli olabilirler. Sağlık bakımından üçüncü bölümün erkekleri pek hastalıkların yanından geçmez.

Meslek olarak politikacı, hukukçu ve din adamlığı konuları daha çok olmak üzere her tür meslekte başarılı olabilirler.

Beyaz ve yeşil renkli kıyafetlerle uyum içerisinde olurlar.

Tüm Terazi Burcu Erkeklerinin Ortak Özellikleri

HAYAT VE GEÇİM :

Hayatları çok iyi geçer. Güzel yaşarlar. Konuların çoğunda doğru olmakla beraber bazı hayırlı işlerde yalana başvurabilirler. Sırdaş değildirler. Hiçbir zaman bir konuyu içlerinde tutamazlar. Yaşlandıkça değerleri ve kıymetleri artar, işlerini olması gerektiği gibi yoluna koyarlar. Sadece orta yaşlarda biraz sıkıntıya düşselerde ilerde yine rahat eder refah ve mutluluk içinde yaşarlar.

MAL VE KAZANÇ :

İlerki yaşlarında hem çok zengin hemde kişilikli insanlar olurlar. Ama çok kıskanılırlar. Terazi burcunun erkekleri her işe düşünmeden atlayabilirler.

KARDEŞLER :

Bu burcun erkeklerinin kardeşleri hep az olur. Fakat kardeşleri ile hiç anlaşamazlar. Karşı taraftan haset ve kıskançlık ağır basabilir.

SAĞLIK :

Romatizma, nezle, kalp ve adele ağrıları, böbrek ve bağırsak hastalıklarından çekebilirler. Perhiz yapmaları sağlıkları açısından faydalıdır.

EVLİLİK :

Bu burcun erkekleri genellikle tek evlilik yapar. Evlenecekleri en iyi eş adayı kırmızıya çalan beyaz tenli bir hanımdır. Terazi burcunun erkeklerinin bir kadın yüzünden zarar görme ihtimalleri vardır. Bütün mallarını bir kadına kaptırabilirler.

YÜCELİKLERİ :

Her çeşit insanla ilişkileri düzgün gider. Yüksek makam ve mevkilerde ve devlet katındaki şahsiyetlerle çok iyi münasebetler kurabilirler. Herhangi bir topluluk yada cemiyete başkan olabilirler.

EMELLER :

İstekleri hiç bitmez. İşlerinde çok aceleci olup ümit ettikleri ve arzu ettikleri bir şeyi elde etmeden asla bırakmazlar. Gelecekleri çok iyi olup bolluk ve bereket içinde yaşarlar.

DÜŞMANLARI :

Hem erkek hemde kadınlardan düşmanları olabilir. Ekmeklerini yiyenler bile onlara düşman olabilir. Akrabalarından onları kıskananlar çıkabilir. Birde esmer benizli yüzünde bir ben olan bir adamdan sakınmaları gerekir. Zira bu adam onların başına bela olacaktır.

YEMEK :

İştahları çok kabarıktır. Ne bulurlarsa yerler hiç yemek seçmezzler. Ama yinede balık, hamur işleri ve kebaplara bayılırlar.

MESLEKLERİ :

Politikacı, hukukçu, mühendis, mimar, ressam, şair, şarkıcı, artist, çiçekçi, konfeksiyoncu ve din adamı olabilirler.

Terazi Burcu erkeklerinin anlaşabilecekleri burçlar :

İkizler-Aslan-Terazi-Kova

Terazi Burcu erkeklerinin sakınacakları burçlar :

Boğa -Başak-Oğlak

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir