yengeçler

Yengeç Burcu Kadını

Fiziksel Özellikler

Yengeç kadınları beyaz tenli, güzel yüzlü ve siyah saçlı olurlar. Bazende esmer benizli, açık kumral saçlı ve ince vücutlu olurlar. Yüzlerinde bir ben yada iz vardır. Boyları uzun yada uzuna yakın orta boylu olurlar. Balık etli olurlar, baldırları ve uylukları kalındır. Sallanarak yürürler.

Kişisel Özellikler

Erkekler tarafından çok sevilirler. Onlarla konuşan onlardan bir daha ayrılamaz. Çok konuşurlar ve çalışkandırlar. Ayrıca hazırcevap olup kadınlar tarafından pek sevilmezler. Genç yaşlarda tehlikeli atılganlıklar yaparlar. Bu yaşlarda dikkatli olup akıllarını başlarına almaları lazımdır. Kendilerini pek beğenirler. Düşmaları sarıya çalan beyaz yüzlü kadınlardan çıkar. Genellikle kız evlatları olur. Hayatları hoş geçip, iyi yemek ve içmeyi severler. Güleryüzlü olup temiz kalplidirler. Kimseye kin tutmayıp, emanete de ihanet etmezler. Elleri açıktır. Biriktirdikleri parayı erkeklere yedirebilirler.

Orta yaşlarda daralsalarda, ilerki yaşlarda rahatlarlar. Erkek ve kız kardeşleriyle iyi geçinemezler. Onlardan uzakta yaşamalarında fayda vardır. Anne ve babaları tarafından çok sevilirler. Anne babalarından onlara mirasta kalır. İkiz çocuğa gebe kalabilirler. Sağlık sorunları midelerindedir. Safra ve baş ağrısındanda çekebilirler.

Yengeç Burcunun Kadınları, Ay’ın durumuna göre 3 bölüme ayrılırlar.

Birinci Bölüm 22 Haziran-1 Temmuz :

Bu bölümün kadınları kırmızıya çalan beyaz tenli, güzel çehreli, güzel bakışlı, orta boylu, zarif endamlı ve ince kaşlıdırlar.

Zevke çok düşkündürler. Güzel olan herşeyi çok severler. Çocuklarının ekserisi kız olur.  Daima değişiklik arayıp aynı işten, aynı yerden ve aynı kimselerden devamlı zevk almazlar. Genellikle göğüsleri iri olup, şehvetlidirler.

Meslek olarak konfeksiyoncu, terzi, şair, artist ve güzellik malzemeleri üzerine bir iş yapabilirler.

Mo, mavi, açık yeşil, limon sarısı ve beyaz renkleri giyimlerinde tercih etmeleri tavsiye edilir.

İkinci Bölüm 2 Temmuz-11 Temmuz :

İkinci bölümün hanımlarının tenleri esmer olup saçları açık kumraldır. Boyları uzun ince ve zayıf vücutlu olurlar. Dudakları ince olup, göz ve kaşları hem muntazam hemde güzeldir.

Çok akıllıdırlar. Taklit yetenekleri bayağı kuvvetlidir. Erkekler arasında yerleri kuvvetlidir, fakat zararıda hep erkeklerden görürler. Düşmanları olarak sarı tenli bir kadından korkmaları gerekir. Evlatlarının çoğu kız olur. Yüksek mevki ve makamlardan hep iyilik görür. Geçirebilecekleri tehlikeler arasında trafik kazası, attn düşmek yada bir hayvan tarafından sısırılmak vardır. Dikkatli omaları gerekir.

Uykuları çok ağırdır. Boş oturmaya bayılırlar. Astıma karşı eyilimleri olup, soğuk şeyler yiyip içmemeye dikkat etmelidirler. Hayatları boyunca bir erkeği sevip bütün sıkıntılarını çekebilirler. Sebatkat olmasını bilirler.

Meslek olarak girdikleri her işte başarılı olabilirler. Ticaretin her dalında iyi kazançlar elde edebilirler. Edebi eserler ve sanat dallarında da oldukça beceriklidirler.

Beyaz, açık sarı, mor, mavi ve siyah renkli giysilerle uyum içinde olurlar.

Üçüncü Bölüm 12 Temmuz-22 Temmuz :

Bu tarihler arasında doğan kadınlar beyaz tenli, orta boylu, düzgün endamlı ve kibirli olurlar. Çok şehvetlidirler. Kaşları ve gözleri epey güzeldir. Yüzlerini gören heyecandan çarpılabilir. Erkeklerin tümü onlara çok ilgi gösterirler. Hayatları boyunca başlarından 2 nikah geçebilir. Seyahat etmeyede bayılırlar. Tembelliğide sevdiklerinden uyku onların ilaçlarıdır. Mücevherlere ve pahalı parfümlere bayılırlar. Bu burcun hanımları ünlü olabilir, şöhret basamaklarını zirveye doğru rahat rahat tırmanabilirler.

Üçüncü bölümün bazı kadınlarıda yukarıda belirtilenin aksine çok muhafazakar olabilirler. Arkadaşlarına, hatıralara ve geçmişe çok sadık olabilirler.

Meslek olarak öğretmen, turizmci ve buna benzer işlerde başarılı olabilirler.

Giyimlerinde beyaz, mor, açık sarı ve açık yeşil renklerini seçmeleri tavsiye edilir.

Tüm Yengeç Burcu Kadınlarının Ortak Özellikleri

HAYAT VE GEÇİM :

Yengeç burcunun hanımlarının hayatları rahat geçer. Kimseye karşı kin besleyip kırgın olmazlar. Emanete hıyanet etmeyip her yaptıklarından çok emindirler. Gülümser oldukları kadar iyiliğede bayılırlar. Bazende iyiliklerine karşı kötülük görebilirler. Oyun, eğlence ve dansı çok severler.

MAL VE KAZANÇ :

Kendi çalışmaları ile yeterli miktarda mal mülkleri olur. Erkeklerdende epey yüklü miktarda paralar kazanırlar. Yaşları ilerledikçe mali açıdan bayağı doğrulurlar. Bu arada erkeğin birine bütün servetlerini kaptırma ihtimalleri vardır. Bu tehlikeyi atlatırlarsa hayatlarının sonuna kadar huzur ve refah içinde yaşarlar.

KARDEŞLER :

Hem erkek hemde kız kardeşleri olabilir. Kesinlikle kardeşleriyle hiç iyi geçinemezler. Eğer ayrı yaşarlarsa kendileri için daha iyi olur. Tüm kardeşleri içinde hem en varlıklısı hem de en uzun ömürlüsü olurlar.

SAĞLIK :

Sağlık şikayetleri safra, gastride bağlı mide ağrısı ve başlarının dönüp ağrımasıdır. Gözlerinede dikkat etmek zorundadırlar. Zira göz hastalıklarına karşı çok meyillidirler.

EVLİLİK :

Yengeç burcunun hanımları üç kere evlenebilir. Ne hikmetse erkeklerden eziyet çekebilirler. İlk kocaları hem iyidir hemde onları mutlu eder. Eğer ilk eşleri vefat eder yahut ayrılırlarsa ve bunun üzerine beyaz tenli bir adamla evlenirlerse o adamla hiç mutlu olmaz hayrını görmezler. Daha sonrada esmer tenli bir adam bu burcun hanımlarının servetine göz dikip onlara yanaşmaya çalışabilir.

YÜCELİKLERİ :

Azimlerinden hiçbirşey kurtulmaz. Çok iyi niyetli olduklarından dost ve tanıdıklarının işlerini kendi işleri gibi yaparlar.

EMELLER :

İsteklerinde arzu ve sebat ederlerse mutlaka ümitlerine kavuşurlar.

DÜŞMANLARI :

Yengeç burcunun kadınlarının düşmanları okumuş tahsilli insanlar arasından çıkabilir. En çok sakınacakları tip esmer tenli, ince bir kadındır. Böyle bir kadından şüphelendikleri an hayatlarından uzak tutmaları hayırlarına olur.

YEMEK :

Mutfakları çok iyidir. Engüzel yemekleri pişirdikleri gibi tatlı gıdalarada aşırı meraklıdırlar.

MESLEKLERİ :

Turizmci, yazar, öğretmen, artist, şarkıcı, eczacı ve kimyagerolabilirler.

Yengeç burcu kadınlarının anlaşabilecekleri burçlar :

Yengeç-Akrep-Balık

Yengeç burcu kadınlarının sakınacakları burçlar :

Koç-İkizler-Aslan-Terazi-Yay-Kova

 

Yengeç Burcu Erkeği 22 Haziran-23 Temmuz

Fiziksel Özellikler

Sarıya çalan beyaz tenli, güzel yüzlü, güzel boyunlu, biraz zayıfça uzun boyludurlar. Kaşları çok güzel, yüzleri etkileyicidir. Yüzlerinde bir iz veya çiçek izi bulunabilir. Saçlarında bir ben ve ayaklarında şişlikler vardır.

Kişisel Özellikler

Tabiat olarak kararsız olup verdikleri kararlara bazen pişman olabilirler. Zevki sefayı ve içkiyi pek severler. Gezme zevkleride çoktur. Kazançları daima iyi olur. İyi iş, iyi ortam ve iyi yaşam hayat felsefeleridir. Sırlarını herkese açarlar. Hiç bir gizliliklerini ve sırlarını saklayamazlar.

Kendilerinide pek beğenirler. Dostları ve dostlukları çok olur. Hem akrabalarına hemde yabancılara yardım etmeyi çok severler. Yaşları ilerledikçe rızıklarıda çok artar. Daha düzgün bir yaşayışa geçerler. Hayatlarının ilk devresinde bunalsalarda sonraları rahatlarlar. Yangeç burcun un erkekleri bazen annelerinden başka birinden de süt alabilirler. Şansları yüksek olduğundan piyango gibi çalışmadan para kazanma ihtimalleri çoktur.

Gece yolda yürürken sık sık arkalarına bakarlar. Uykuyuda çok severler. Unutkanlık hastalıkları vardır. Daldan dala konmayı sevdikleri için aşklarına çok vefasızdırlar. Sarışın ve esmer kadınlardan hayır görürler. Karılarını aldatmaya da meyillidirler. İlk eşleriyle evliliklerini uzatmaları genellikle pek zordur. Fakat kadının birine bütün servetlerinide kaptırabilirler. Bu konuda dikkatli olmak zorundalardır.

Hayal dünyasından ayrı kalmazlar, derin hayal güçleri vardır. Küçük yaşlarda suda boğulma tehlikesi mevcuttur. Salı günü başlayan hastalıkları hafife almamaları ve kesinlikle doktora gitmeleri önerilir.

Bir işe el attılarmı başarmadan bırakmaları imkansızdır. Tüm bu burcun erkeklerinde bir durgunluk vardır. Aşırı duygulu olup her ortama uyabilirler. Yemeye ve içmeye aşırı düşkündürler. Bu nedenle mide ve sinir hastalıklarına çok yatkındırlar. Sıkıntıya karşı aşırı tahammüllüdürler. Zira yaşamlarının bazı bölümlerinde sıkıntı çekeceklerdir.

Yengeç Burcunun erkekleri, Ay’ın durumuna göre 3 bölüme ayrılırlar.

Birinci Bölüm 22 Haziran-1 Temmuz  :

Bu bölümün erkekleri uzunca boylu, yakışıklı, güzel yüzlü ve güzel kaşlıdırlar.Bulundukları bütün ortamlarda hem sevilir hemde sayılırlar. Bu burcun erkekleri arkadaşlarını çok sevdikleri gibi hanımlara da pek yatkındırlar. Bolluk içinde yaşarlar. Herhangi bir kadının kendilerini zehirleme tehlikesi bulunabilir.

Sağlık açısından gastritleri bulunup bayağı sıkıntı çekebilirler.

Meslek olarak artist, ressam, şarkıcı, şair, fırıncı, pastacı, terzi, gemici, tüccar, nakliyeci ve kimyager olabilirler.

Açık mavi ve limon sarısı renk giysilerle uyum içinde olacaklardır.

İkinci Bölüm 2 Temmuz-11 Temmuz:

Bu dönemde doğan erkekler esmer tenli, narin vücutlu, zayıf ve uzun boylu olurlar. Saç ve sakalları siyah olup kaşları düzgündür. Karın ve ya kollarında, gözlerinde bir işaret bulunur.

İkinci bölümün erkeklerinin çocukları genelde erkek olur. Çoğu kez ana baba evlerinden ayrılırlar. Uzak şehirlere gidebilirler. Sonunda yine yuvaya geri dönerler. Miras kalma durumları vardır. Masrafsız kazançlarıda olabilir. Rahat ve bolluk içinde yaşayıp torunlarıyla oynarlar. Refah ve ferah içinde yaşarlar.

Korkacakları şahıs ise esmer suratlı ve suratında bir iz olan bir adamdır. Bütün sıkıntılara katlanıp kadın erkek herkesle iyi geçinirler.

Sağlık olarak astıma karşı hassastırlar. Fazla yemek ve alkol kullanmanın zararını görebilecekleri için dikkatli olmaları lazımdır.

Meslek olarak nakliyeci, tüccar, denizci, ve yazar olabilirler.

Siyah, beyaz, yeşil ve açık sarı renkleri kıyafetlerinde tercih etmelidirler.

Üçüncü Bölüm 12 Temmuz-22 Temmuz :

Bu tarihler arasında doğan erkekler  sarı veya kırmızıya çalan beyaz tenli, ince dudaklı, orta boylu ve güzel çehreli olurlar. Yüzlerinde bir işaret vardır. Az çocukları olur. Genelde yalnızca bir kız ve bir erkek çocukları olur. Birisi nikahlı olmak üzere iki kadınla yaşarlar.

Başlarından geçebilecek tehlikeler ise trafik kazası, bir hayvan tarafından ısırılmak yada yüksek bir yerden düşmektir.

Bu burcun üçüncü bölümünün erkekleri herkes tarafından kıskanılırlar. annelerinin başka bir kadının sütünü alma ihtimali de vardır. Çok uyuyup tembelliği severler. Nezleleri pek meşhurdur. Seyahat etmeyi çok severler. Hem şöhret sahibi hemde zengin olabilirler. Bu bölümün erkekleri sağlık olarak astım, mide rahatsızlıklarıve boğaz ağrılarına karşı hassastırlar. Alkolüde pek kullanmamaları gerekir.

Meslek olarak denizci, armatör, öğretmen olabilirler.

Giyimlerinde tercih etmeleri tavsiye edilen renkleri beyaz, açık mavi ve açık yeşildir.

Tüm Yengeç Burcu Erkeklerinin Ortak Özellikleri

HAYAT VE GEÇİM :

Yengeç burcunun erkekleri güzel hayat yaşayıp güzel yiyecekler yerler ve yardımıda çok severler. Yanlış yerlerde sırlarını söylerler. Eninde sonunda sonları hayırlıdır. Küçükken zahmet çekerler ama belirli bir yaştan sonra refaha ererler.

MAL VE KAZANÇ :

Küçük yaşlarda zahmet çekerler ve gençlikleri de süper geçmez. Ancak ilerleyen yaşlarında refaha kavuşurlar ve kimseye muhtaç kalmadan hayatlarını sürdürürler.

KARDEŞLER :

Kardeşlerinden pek iyilik görmezler. Ekseriyetle kardeşleri onları aldatmaya yönelir. Hele miras meselelerinde hiçbir zaman anlaşamazlar. Kardeşlerine yardım etseler dahi hiçbir karşılığını göremezler.

SAĞLIK :

Genellikle safra, baş dönmesi, kalp ağrıları, romatizma, gastrid, astım ve hazımsızlık dertleri olabilir. Yengeç burcunun bazı erkeklerinin sinir hastalığına yakalanma ihtimali yüksektir. Kendilerine zencefil çok iyi gelir.

EVLİLİK :

Bu burcun erkeklerinin hayırlı eş seçmeleri için esmer ve sarışın kadınları tercih etmeleri gerekir. İlk eşlerinden genellkile ayrılırlar. Birden fazla hanımla birlikte olma ihtimalleri vardır. Ama en büyük tehlikede bir kadından gelecektir. Bir kadının bu burcun erkeğininin tüm mal varlığını yeme ihtimali vardır.

YÜCELİKLERİ :

Memuriyetlerde en yüksek makama çıkarlar. Devlet kapısından ve varlıklı insanlardan yana talihleri hep açıktır. Sözleri herkes tarafından dinlenip, her yerde ve her ortamda takdir edilip sevilirler.

EMELLER :

Emel ve isteklerinde sebatkar olup, azimle bütün ümitlerini gerçekleştirebilirler.

DÜŞMANLARI :

Kadın dostları bayağı çok olduğu için ekseriyetle düşmanları kadınlardan çıkabilir. Onlardan yana olan samimi dostları bile aleyhlerine dönüp arkalarından iş çevirebilir. Fakat düşmanları hiçbir zaman onlara büyük zarar veremez, hepsinden kurtulabilirler.

YEMEK :

Sevdikleri yiyecekler dolmalar, sütlü tatlılar, sebze yemekleridir.

MESLEKLERİ :

Öğretmen, eczacı, yazar, turizmci, ithalatçı ve ihracaatçı olabilirler.

Yengeç burcu erkeklerinin anlaşabilecekleri burçlar :

Yengeç-Akrep-Balık

Yengeç burcu erkeklerinin sakınacakları burçlar :

Koç-İkizler-Aslan-Terazi-Yay-Kova

Comments

  • rumuz
    Reply

    Merhaba 1975 temmuz 2 dogum tarihim gorustugum kiside 1979 temmuz 7 ikimizde yengec burcu gecimimiz nasilolur sizce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir