Aslan Burcu

Aslan Burcu Kadını

Fiziksel Özellikler

Aslan burcu kadınları sarıya çalan beyaz yüzlü, kısa boylu ve kısa kolludurlar. İri burunlu ve geniş ağızlı, seyrek ve parlak saçlı olurlar. Çok hoş hanımlar olup, çokda iyi bir eştirler. Bayağı gösterişli ve cazibeli olup, hasetçileri çoktur. Başlarında bir ben yada iz bulunabilir.

Kişisel Özellikler

Genellikle mal mülk sahibi olurlar. Başlarından 1 veya 3 nikah geçebilir. Çocukları ekseriyetle erkek olur. Belirli sürelerde çok uzak hatta yurt dışı seyahatler yapabilirler. Esmer tenli bir erkekten çekinmeleri gerkir. Zira bu adam onların bütün parasını yiyebilir. Beyaz tenli erkeklerden zarar görmezler.

Sağlık açısından sinir, kalp ve sırt hastalıklarına meyillidirler. Anne babalarıyla araları hep iyi olup onlardan çok hayır görürler. Kardeşlerinin en güzelleri hep onlardır. Sevince sonuna kadar severler. Hem sadık hemde azimlidirler. Aşırı ihtiraslarından dolayı arada sırada disiplin altına alınmaları gerekebilir.

Orta yaşlarında parasız kalma tehlikeleri çoktur. Fakat daha sonraki günlerinde ellerine bol bol para ve mal mülk geçebilir. Genç erkeklerin parasını yemeyide çok iyi becerirler. Aslan burcunun kadınları pek hassas olup karşılıksız aşıkda olabilirler. Lüzumsuz ümit ve hayallere kapılabilirler.

Aslan Burcunun Kadınları, Güneş’in durumuna göre 3 bölüme ayrılırlar.

Birinci Bölüm 24 Temmuz-2 Ağustos :

Bu bölümün kadınları esmer tenli veya buğday tenli olurlar. Parlak saçları olup çatık kaşlı ve iri burunludurlar. Gözleri çok güzeldir. Başlarında bir ben yada iz bulunabilir.

Çok sinirlidirler. Cazibeli ve gösterişli olduklarından onları kıskananlar hayli fazladır. Sağlık olarak sırt ve kalp ağrılarından çekebilirler. Umumiyetle mal ve paraları çoktur. Çocukları genelde erkek olur. Hayatları boyunca başlarından 1 veya 3 nikah geçebilir. Belirli bir zamanda ailelerinden uzaklaşabilirler. Bu iş değişik bir ülkede yaşamaya kadar uzanabilir. Toplumla ilgili çevreleri ile fazla ilişkiye girmemeleri kendi başlarına bir düzen oturtmaları tavsiye edilir. Sevgileri çok kuvvetlidir. Hem sadık hemde azimkardırlar. Biraz ihtiraslarına dikkat etmeleri lazımdır.

Meslek olarak terzi, tezgahtar, mücevherci ve bunun gibi işler yapabilirler.

Sarı, turuncu, siyah renkleri giyimlerinde tercih etmeleri tavsiye edilir.

İkinci Bölüm 3 Ağustos-13 Ağustos :

İkinci bölümün hanımları beyaz tenli olup geniş göğüs ve kalın burunludurlar. Gözleri çok güzeldir. Bu gözler bakışlarını bayağı cazibeli yapar. Saçlarının rengide sarı ve kumrala çalan renklerdir.

Bu günlerde doğan kadınların hem kız hemde erkek çocukları olabilir. Çok çabuk kızarlar. Birazda kıskançtırlar. Hem zeki hemde anlayışlı olurlar. El ve ev işlerinde çok beceriklidirler. Kısmetli günleride pazar ve pazartesidir. Bir işe başlarken bu günleri tercih etmeleri hayırlarınadır. Düşmanları hep kadınlardan çıkar. Kumral ve sarı tenli kadınlardan çekinmeleri lazımdır. Bu tip kadınlardan uzak durup onlarla arkadaşlık etmemelidirler. Sıcak kanlı olduklarından herkesle kolayca arkadaşlık kurabilirler. Arkadaşları için her türlü fedakarlığı yaparlar.  Yaşlansalar bile ruhları genç kalır hep gençlerle birlikte olmayı severler. Ayrıca çokda cömerttirler.

Meslek olarak hukukçu, bankacı, sekreter, imalatçı, tezgahtar olabilirler.

Yeşil, mavi, mor ve kırmızı renkli giysilerle uyum içinde olurlar.

Üçüncü Bölüm 14 Ağustos-24 Ağustos :

Bu tarihler arasında doğan kadınlar beyaz tenli olup kumral veya sarı saçlıdırlar. Zayıf vücutludurlar. Kaş ve dudakları ince ve kıpkırmızıdır. Şehvetlidirler. Erkekler onlara bayılır. Vücutlarının çeşitli yerlerinde benler ve işaretler bulunur.

Çok fazla çocukları olmasada, olduğunda genellikle erkek çocukları olur. Sağlık olarakda baş ağrıları, göz rahatsızlıkları vardıır. Kalp ve sırt ağrılarından da kurtulamazlar. Bir veya iki kere evlenebilirler. Gençlikleri zevk ve sefa içinde geçer.

Meslek olarak kimyager, dişçi, memur ve tezgahtar olabilirler.

Giyimlerinde kırmızı, kahverengi ve sarı renklerini seçmeleri tavsiye edilir.

Tüm Aslan Burcu Kadınlarının Ortak Özellikleri

HAYAT VE GEÇİM :

Aslan burcunun kadınlarının yaşamları pek güzel geçer. Çok iyi yaşarlar. Kinleri garezleri yoktur. Zira temiz kalplidirler. Cömerttirler. Hileyi ve emanete hıyaneti sevmezler. İyilik etmeyi pek çok severler. Ancak çevreleri ile çok fazla içli dışlı olmamalarında fayda vardır. Yoksa iyilik ettiklerinden kötülükde görebilirler.

MAL VE KAZANÇ :

Aslan burcunun hanımları çocukluklarından itibaren rahat ve ferah içinde yaşarlar. İleriki yaşlarında mallarının üstüne katlayabilirler. Ters bir yönleri ise haketmeyenlere hatta teşekkür bile etmeyenlere yardım edip servetlerini boşuna harcayabilirler. Hayatlarının sonuna kadar kimseye muhtaç olmazlar.

KARDEŞLER :

Kardeşlerinin ekserisi erkek olur. Aslan burcunun kadınları kardeşleri ile pek sıkı fıkı olmayıp hiç anlaşamazlar. Miras dolayısıyla aralarında sorunlar çıkabilir.

SAĞLIK :

Sırt, kalp ve romatizma sancılarına karşı çok meyillidirler. Sinir hastalıklarınada dikkat etmeleri lazımdır. Griptende pek kurtulamazlar.

EVLİLİK :

Evlenmeyi düşünmek için beyaz tenli bir erkek seçmeleri uygundur. Zira böyle erkekler onların mizaçlarına uygun olup birlikte mutlu olurlar. Esmer erkeklerle hiç anlaşamaz ve iyi geçinemezler. Nişan, söz nikah dahil başlarından dörde kadar olay geçebilir.

YÜCELİKLERİ :

Muhterem ve yüksek şahsiyetlerin yanında hem sevilir hemde sayılırlar. Kadınlar arasında şansları pek iyi olmayıp hep kıskanılırar. Sarışın yada esmer bir kadın yuvalarını yıkmaya uğraşacağından, böyle bir hissiyata kapıldıklarında tedbiri elden bırakmamaları lazımdır.

EMELLER :

Çok şey ümit eder ve beklerler. Pat diye olmasada zaman içinde sırayla isteklerine kavuşurlar. Akıbetleri her zaman hayırlıdır. Eğer birşeyi isterlerse mutlaka ona kavuşacaklardır.

DÜŞMANLARI :

Düşmaları, hasetçileri, kıskananları çoktur. Ama kendi cinsinden daha çok düşmanları çıkabilir. İyilik ettikleri çok kişiden karşılığını kötülük olarak görebilirler. Kesinlikle hiçbir sırlarını kadın arkadaşlarına açmaları lazımdır. Aksi takdirde yuvaları elden gidebilir.

YEMEK :

Yemek pişirmeleri çok iyi olup lüks ve pahalı yiyecekleri tercih ederler. Her çeşit etli yemek ve tavuğa bayılırlar.

MESLEKLERİ :

Sekreter, terzi, doktor, hukukçu, bankacı, takı tasarımcısı olabilirler.

Aslan burcu kadınlarının anlaşabilecekleri burçlar :

Koç-İkizler-Aslan-Terazi-Yay-Kova

Aslan burcu kadınlarının sakınacakları burçlar :

Yengeç-Akrep-Balık

 

Aslan Burcu Erkeği 24 Temmuz-23 Ağustos

Fiziksel Özellikler

Aslan burcunun erkekleri toparlak çehreli, boyları uzun, kolları kalınca, göğüsleri geniş, iri burunlu ve buğday tenli olurlar. Gözlerinde bir leke veya bir rahatsızlık olabilir. Kollarında ve karınlarında ben bulunabilir. Saç ve sakalları seyrek ve kumralcadır. Bu burcun bazı erkekleri ise beyaz tenli saçları kırmızıya çalan kumral renkli olurlar.

Kişisel Özellikler

Kendilerini çok beğendikleri gibi, hilekar ve şehvet delisi olurlar. Daima çevresindekilerin üstüne çıkarlar. Birisine kızdığı zaman kindarlıklarından hemen intikam almaya kalkarlar. Kendilerine mıknatıs gibi herkesi çekecek kuvvetleri vardır.

Hayatı, yaşamı, işi gücü iyi olur. Çok kere iyi niyetli olup, kalpleri temizdir. Sırlarını hiç saklayamayıp herkese açabilirler. Yaşamın ilk devrelerinde çok paralı olurlar. Çok kazanabilirler. Fakat bazende mallarını ve servetlerini lüzumsuz insanlara kaptırıp çok sıkıntı çekebilirler. Ama sonunda refaha kavuşurlar.

Kadınları çok severler. Fakat kendilerinin kadınlara karşı çok dikkatli olmaları lazımdır. Zira bu kadınlar içinde kendilerini aldatmaya çalışıp türlü oyunlarla mallarını yemeye çalışanlarda olacaktır. Hele bu tip kadınların içinde kırmızı yüzlü bir kadından çekinmeleri lazımdır. Birde herhangi bir devlet müessesesi tarafından kendilerine zorluk, sıkıntı ve terslik görünmektedir. Bir ara ölüm tehlikesi veya tehlikeli bir hastalıkda başlarından geçebilir. Ziraat işleri onlara yaramaz. Sanatın bir çok dallarında başarılı olabilirler.

Bazen kardeşleri anne tarafından ayrı, baba aynı olur. Kardeşlerinden biri ile anlaşmazlığı mahkemeye kadar gidebilir. Ailelerinden bazen miras kalabilir. Bunun yüzünden anlaşmazlığa düşerler ve mirastan hiç fayda görmezler.  Evlatlarından ise çok hayır görürler. Karşılıklı olarak evlatları ile çok iyi anlaşırlar.

Aslan Burcunun erkekleri, Güneş’in durumuna göre 3 bölüme ayrılırlar.

Birinci Bölüm 24 Temmuz-2 Ağustos  :

Bu bölümün erkekleri sarı veya esmer tenli, uzun boylu, geniş ağızlı, iri burunlu, çenesi yuvarlak ve kuvvetli adaleli tiplerdir. Başlarında yada yüzlerinde bir alamet vardır. Gözlerindede bir iz yada herhangi bir rahatsızlık olabilir.

Bu dönemin erkekleri şehvetlerine çok düşkün olup karşı cins tarafındanda pek beğenilirler. Çocuk olarak daha çok erkek çocukları olur. Hem kabiliyetli, hemde tedbirlidirler. Sadık olup, işlerinde azimlidirler. mevki sahibi ve yüksek kademelerdeki kişiler tarafından sevilip sayılırlar. Zaten kendileride akılları ile işlerini başarıya ulaştırabilirler. Sağlık olarak kalp ve sırt ağrılarından ve sinir hastalıklarından rahatsız olabilirler.

Meslek olarak kuyumcu, marangoz, madenci, komisyoncu, devlet makamlarında müdür ve de tüccar olabilirler.

Siyah ve kurşuni renkleri giyimlerinde tercih etmeleri tavsiye edilir.

İkinci Bölüm 3 Ağustos-13 Ağustos :

Bu dönemde doğan erkekler sarıya çalan beyaz tenli, uzun boylu, geniş göğüslü olurlar. Saçları kırmızıya çalar kumral renktedir. Vücutları atletiktir.

Çabucak kızıp ortalığı dağıtabilirler. Biraz zamanla kızgınlıklarıda geçebilir. Diğer bölümlerdede olduğu gibi başlarında veya gözlerinde bir alamet olabilir. Ruh olarak daima genç kalırlar. Kolay kolay ihtiyarlığı kabul etmezler. Arkadaşlıkları çok güzeldir. Arkadaşları için canlarını verecek kadar severler. Gençliklerinde mal sahibi olurlar. Fakat suça karşı çok eğilimleri olduğundan başları derde girebilir. Hem kız hemde erkek çocukları olabilir. İkinci bölüm erkeklerinin dikkat etmesi gerekn bir konuda kırmızı tenli bir kadından zarar ziyan görme tehlikesidir. Ayrıca bu bölümün erkekleri kesinlikle tarım ve ziraat işlerinde çalışamazlar.

Meslek olarak kuyumculuk, güzel sanatların herhangi bir dalı, hukukçu, müdür, bankacı, tezgahtar ve işçi olabilirler.

Mavi, yeşil ve kırmızı renkli giysilerle uyum içinde olurlar.

Üçüncü Bölüm 14 Ağustos-24 Ağustos :

Bu tarihler arasında doğan erkekler  pembeye çalan beyaz tenli, onurlu, atak ve girişimcidirler. Hem cömert hemde çok ateşlidirler. Kızdıkları zaman gözleri döner, tutulamaz olurlar. Büyük bir olay çıkarmaktan kaçınmazlar ve başlarına büyük belalar gelebilir. Kendilerini frenlemeyi öğrenmeleri kendileri açısından hayırlı olur. Hayatlarında bir kez ölüm tehlikesi geçirecek kadar ağır bir hastalığa yakalanır ama sonunda kurtulurlar. Ayrıca çok  zengin birinden veya bir devlet makamından yana sıkıntılar çekebilirler. Sağlık olarak sırt ve kalp ağrısı çekebilirler.

Meslek olarak memur, müdür, subay, denizci, dişçi, kimyager ve işçi olabilirler.

Giyimlerinde kahverengi tonlarını seçmeleri tavsiye edilir.

Tüm Aslan Burcu Erkeklerinin Ortak Özellikleri

HAYAT VE GEÇİM :

Hayatları güzel ve renkli olur. İyi niyetli oldukları için herkese yardım ederler. Sırlarını hep yanlış insanlara söyleyebilirler. Mutlu ve sağlıklı bir şekilde yaşlanırlar.

MAL VE KAZANÇ :

Küçük yaşlarda bayağı paralanırlar. Durumları çok iyi olur. Ancak bu servetlerini yanlış yollar ve işlerde yok edebilir yada olmadık birine yedirebilirler. Bundan dolayı bir müddet sıkıntı çekselerde yine eski refah günlerine geri dönerler.

KARDEŞLER :

Babaları ve anneleri ayrı kardeşleri olabilir. Kardeşleri ile araları hiç iyi olmaz. Devamlı münakaşa ve kavga halinde olurlar. Kardeşlerinden servet olarak her zaman üstün durumda olurlar. Bütün kırgınlıklarına rağmen yinede kardeşlerine ellerinden gelen yardımı yapar ve onları affederler.

SAĞLIK :

Rahatsızlıkları çoğunlukla safradan ve soğuktan olur. Baş, sırt ve kalp ağrılarıda çekebilirler.

EVLİLİK :

Gençliklerinde bir çok hanım arkadaşları olabilir. Erkeklik güçleri kuvvetli ve çapkın oldukları için hanımlarda onu yalnız bırakmaz. İlk hanımlarından ya boşanırlar yada onu kaybederler. Kadınlarla ilişkilerini aşırı sürdürürlerse, gayrimeşru ilişkilerden aşırı maddi ve manevi sıkıntılar yaşayıp yoksullaşabilirler.

YÜCELİKLERİ :

Herkes tarafından sevilirler. Ayrıca çok muhterem ve yüksek mertebeden biri ile sıkı fıkı ilişkileri olabilir. Bu ilişkiden çok şey kazanırlar. bu sayede hiç ummadıkları kadar yükselirler. Dostlukları çokda olsa akrabaları tarafından pek sevilmeyip, haset edilirler.

EMELLER :

Akıllarından geçen bir şeyi elde etmeden peşini bırakmazlar. Düşünce ve isteklerinde hep çabukturlar. Geleceklerinden emin olup iyi huylu ve iyi tabiatlıdırlar. İsteklerine ve arzularının çoğuna sahip olurlar.

DÜŞMANLARI :

Hem kendi cinsinden hemde karşı cinsten düşmanları olabilir. Özlellikle sarı tenli ve yüzünde bir iz yada ben olan bir adamdan sakınmaları gerekir.

YEMEK :

Yiyecek olarak kaliteli ve az yemekleri severler. En sevdikleri et yemekleri tavuk ve balıktır. Sofra düzenine çok dikkat ederler.

MESLEKLERİ :

Hukukçu, müdür, bankacı, doktor, dişçi, subay, denizci, katip, tezgahtar, kuaför, marangoz, kuyumcu, emlakçı ve işçi olabilirler.

Aslan burcu erkeklerinin anlaşabilecekleri burçlar :

Koç-İkizler-Aslan-Terazi-Yay-Kova

Aslan burcu erkeklerinin sakınacakları burçlar :

Yengeç-Akrep-Balık

Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir