Akrep Burcu

Akrep Burcu Kadını

Fiziksel Özellikler

Bu burcun kadınları sarıya çalan beyaz tenli veya buğday tenli, mavi gözlü, sarı saçlı,yuvarlak çehreli, büyük ağızlı ve çatık kaşlıdırlar. Burunları biraz kısadır. Bakışları sert ve cüretkardır. Çokda cesur görünürler.

Kişisel Özellikler

Zevke ve sefaya düşkündürler. Eğlenmeyi çok severler. Yalanda söylerler. Hem iradeli hemde tahammüllüdürler. Aşırı unutkanlıkları vardır. Bir işe girerken hemen atlamaz, düşünürler. Geç karar verirler. Ama bir işe başladıklarında ölseler yarım bırakmazlar. azimleride çok kuvvetli olup hep kendi fikirlerini ön plana çıkartırlar. Kızdıkları zaman onları kolay kolay zaptedemezsiniz. Haksızlığı hiç sevmezler. Tilki gibi kurnaz, kaplan gibi yırtıcı ve saldırgandırlar. Birazda egoisttirler. Aşk hayatları devamlı olur. İhaneti hiç sevmezler. Eğer ihtiraslarına yenilmezlerse giriştikleri her işte başarılı olurlar.

Akrep Burcunun Kadınları, Merih’in durumuna göre 3 bölüme ayrılırlar.

Birinci Bölüm 24 Ekim-2 Kasım :

Bu bölümün kadınları kırmızıya çalan beyaz tenli, çatık kaşlı ve güzel yüzlüdürler. Orta boylu olup, hem tembel hemde unutkandırlar. Birinci bölümün hanımlarının yüzlerinde bir iz veya ben bulunabilir.

Çok yalan söylerler. Zevk ve eğlenceye düşkün olup sevişmeyide çok severler. Acelecilikleri, sabırsızlıkları, hiddetleri ve huysuzlukları çok meşhurdur. Bu yüzden hem zarara uğrar hemde sıkıntıya düşerler. Düşmanlarıda hep kadınlardan çıkar. Kadın arkadaşlarının hareketlerine karşı dikkatli olmalarında fayda vardır. Mide ve baş ağrıları onlara sıkıntı verebilir. Kendileri yalnız bir erkekle ilişki kurmak isteselerde, o erkekle olan ilişkilerinde adlarını çıkaracak dedikodulara karışma ihtimalleri vardır.

Meslek olarak doktor, idareci, kuaför veya işçi olabilirler.

Deniz mavisi, kırmızı renkleri giyimlerinde tercih etmeleri tavsiye edilir.

İkinci Bölüm 3 Kasım-13 Kasım :

İkinci bölümün hanımları sarıya çalan beyaz tenli, orta boylu, çatık kaşlı ve parlak yüzlü olurlar.

Azimli ve kuvvetli olup, zevke, eğlenceye ve şehvetlerine düşkündürler. Akrabalarından yada yakın çevrelerinden zengin ve mevki sahibi biri ile evlenme ihtimalleri vardır. Çocukları genelde erkek olur. Ellerine çok mal geçsede bunları lüzumsuz insanların çıkarlarına yok edebilirler. Sağlık açısından kasık ve karın ağrısı, kalp, gırtlak ve anemi rahatsızlıkları geçirebilirler. Ayrıca kadın hastalıkları ve başağrısı problemleri olur.

Meslek olarak dişçi, kuaför, yazar, hemşire ve terzi  olabilirler.

Sarı ve turuncu renkli giysilerle uyum içinde olurlar.

Üçüncü Bölüm 14 Kasım-22 Kasım :

Bu tarihler arasında doğan kadınlar sarı ve kırmızıya çalan beyaz tenli, boylu poslu, kalın dudaklı, uzun çehreli ve hoş vücutludurlar. Kaşları ve saçları kalındır.

Hem onurlu hemde kibirlidirler. Oldukça havalı görünürler. Daldan dala konup birşeyde sebat etmeyi hiç sevmezler. Şehvetleri oldukça kuvvetlidir. Sevişmeyi pek sevdikleri için erkeklerle hep ilişki kurarlar. Ahlak kurallarınıda çoğu zaman hiçe sayarlar ki bu nedenle haklarında çoğu zaman dedikodu yapılır. Sağlık açısından kasık ve kadın hastalıkları problemleri yaşayabilirler. Gece yaşantısı ve içki kendilerine pek yaramaz, bundan dolayıda sıkıntılar çekebilirler.

Meslek olarak sanatkar, artist, şarkıcı, çiçekçi ve güzellik uzmanı olabilirler.

Giyimlerinde kırmızı, mavi, yeşil ve beyaz renklerini seçmeleri tavsiye edilir.

Tüm Akrep Burcu Kadınlarının Ortak Özellikleri

HAYAT VE GEÇİM :

Yaşantıları gayet güzeldir. Mal varlığı ve geçim olarak orta hallidirler. Ne fazla zengin nede fazla yoksul olurlar. Ama kanaatkar olup kimseye muhtaç olmazlar. Cömert insanlardır. Ayrıca temiz kalplidirler. Bahtları açık olduğu kadar karakterleride değişkendir. Kendi bildiğinden şaşmaz ve kimsenin sözünü dinlemezler. Fakat yaşlandıkça mutlulukları ve geçimleri artar.

MAL VE KAZANÇ :

Bu burcun hanımları kendilerine lazım olanı, yani gerekeni kazanırlar. Malları ve servetleri fazla değilidir. Ama gayet mutludurlar. Mallarına ve servetlerine sahip çıkmadıkları zamanlarda biraz sıkıntıya düşselerde ilerleyen yaşlarında gelirleri artar.

KARDEŞLER :

Kardeşleri pek fazla değildir. Ekseriyetle kız kardeşleri olur. Aralarında husumet ve kavgalar çıkar. Bu yüzden kardeşleri ile ayrı yaşamalarında hayır vardır.

SAĞLIK :

Genç yaşlarda pek hastalanmazlar. Ama orta yaşlardan sonrada hastalıklardan pek kurtulamazlar. Mide, gırtlak, kalp, kasık ve kadın hastalıklarına meyillidirler. Romatizma ve mafsal ağrılarından da şikayetçi olabilirler.

EVLİLİK :

Başlarından iki nikah geçebilir. İlk eşlerinden ya boşanırlar yada eşleri vefat eder. İkinci evliliklerinde rahat olurlar. Eşleri kıskanç olmaz, rahat hareket edebilirler.

YÜCELİKLERİ :

Toplum karşısında sayılıp sevilirler. Hangi işe el atsalar başarılı olurlar. Mevki sahibi bir bayandan büyük yardım ve iyilik görebilirler.

EMELLER :

Bu burcun hanımları çok fazla şey ister ve ümit eder. Ama tüm arzularına kavuşamazlar. Ama yinede rızıkları eksik olmaz ve mutlu yaşarlar.

DÜŞMANLARI :

Genelde yardım ettikleri kimselerden ve akrabalarından düşmanları çıkar. En sakınacakları tip ise sarıya çalan beyaz tenli ve ince vücutlu bir kadındır. Böyle tiplerden uzak durmaya bakın.

YEMEK :

Gösterişli yemeklere bayılırlar. Ama zeytin ekmekle de yetinebilirler. Şişmanlamaya meyilli oldukları için sık sık perhiz yapmaları gerekebilir.

MESLEKLERİ :

Artist, şarkıcı, sanatkar, idareci, yazar, doktor, hemşire, dişçi, terzi ve iyi birer işçi  başarılı olabilirler.

Akrep  burcu kadınlarının anlaşabilecekleri burçlar :

Yengeç-Akrep-Balık

Akrep burcu kadınlarının sakınacakları burçlar :

Koç-İkizler-Aslan-Yay-Kova

Akrep Burcu Erkeği 24 Ekim-22 Aralık

Fiziksel Özellikler

Akrep burcu erkekleri buğday benizli, mavi gözlü, çehresi toparlak, büyük ağızlı, orta boylu vede epey hırçın tabiatlıdırlar.

Kişisel Özellikler

Hayatlarında iradeleri ve dayanma güçleri ile hep kuvvetli olabilirler. İşlerinde sabırsızdırlar. Bazen de bir işe başlarken hemen karar veremezler. Ama başladıkları an mutlaka başarıyı yakalayacaklardır. Çabucak kızıp hemen unuturlar. Epey kibirlidirler, kimsenin ayağına gitmezler. Kendi fikirlerinden başkasını pek kabul etmezler. Hem otoriter hemde hiddetlidirler. Haksızlığa gelemeyip kızdıkları zaman kolay kolay teskin edilemezler.

Akrep burcunun erkekleri saldırgan ve kavgacı oldukları kadar, epeyde kurnazdırlar. İhaneti asla kabul etmedikleri gibi sevgileri hem devamlı hemde kuvvetlidir. Bu burcun erkekleri en büyük bela ve tehlikeleri hep kadınlardan görürler. Kadınlardan biraz sakınmaları kendileri açısından önemlidir.

Akrep Burcunun erkekleri, Merih’in durumuna göre 3 bölüme ayrılırlar.

Birinci Bölüm 24 Ekim-2 Kasım  :

Bu bölümün erkekleri kırmızıya çalan sarı tenli, mavi gözlü, sarı saçlı, seyrek kaşlı, toparlak çehreli, kırmızı dudaklı ve orta boyludurlar. Karınlarında bir işaret veya cinsel organlarında bir ben olabilir.

Hileyi ve yalan dolanı pek severler. Dilleri arı gibi olup, sözleriyle çok incitebilirler. Bu bölümün erkekleri hayat yollarında ya çok yukarı çıkarlar yada çok aşağılara düşerler. İniş ve çıkışlar bu bölümün en belirli özelliğidir. Cinselliğe aşırı düşkündürler. Bu sebeple başlarına çok iş gelebilri. Zira kadınları mütemadiyen rahatsız ettikleri için bazı belalardan zor kurtulurlar. Bazende kurtulamazlar. Kendi hatalarını pek görmezler. Birde aşırı derecede herkesi tenkit ederler. Pek ılıman olmayıp kendilerini kontrol edemezler. Ama her türlü sıkıntı ve belaya karşı metanetlidirler. Sağlık açısından kasık ve tenasül organlarıyla ilgili sıkıntılar yaşayabilirler.

Meslek olarak doktor, subay, berber, çiftçi ve işçi olabilirler.

Kırmızı ve mavi renkleri giyimlerinde tercih etmeleri tavsiye edilir.

İkinci Bölüm 3 Kasım-13 Kasım:

Bu bölümün erkekleri sarıya çalan beyaz tenli, mavi gözlü, sık olmayan saçlı ve orta boyludurlar. Omuzları dik, göğüsleri dardır.

Eğlenmeyi, gezmeyi, havailiği çok severler. Kadınlara aşırı düşkündürler. Yüzlerinde bir iz bulunur. Şüphecilikleride meşhurdur. Düşmanları çoktur. Sağlık açısından kalp sancısı, gırtlak sorunu, kasık ağrısı ve tenasül organlarında rahatsızlıkları olabilir.

Meslek olarak  subay, doktor, idareci, polis ve buna benzer işlerde başarılı olabilirler.

Kırmızı, kahverengi ve sarı renkleri giyimlerinde tercih etmeleri tavsiye edilir.

Üçüncü Bölüm 14 Kasım-22 Kasım:

Bu tarihler arasında doğan erkekler  orta boylu, pembe tenli, kaşı gözü güzel ve saçlarıda kestane rengi olur.

Dost ve dostlukları pek geniş ve çoktur. Yardım yapmasını pek severler. Kadınlara aşırı düşkün olup zevke sefaya bayılırlar. Bu bölümün erkekleri gençliklerinde bazısı zengin olur bazısıda yoksul. Ama ileriki yaşlarda ve hayatlarının sonlarına doğru tüm istekleri ve emelleri gerçekleşir. Bolluk ve mutluluk içinde yaşarlar.nBu bölümün en büyük özelliğide kızgınlıklarını kontrol etmeyi beceremeyişleridir. Birde kadınların şerrinden korunmaları gerekir. Sağlık olarak karın , kasık ve tenasül organlarıyla ilgili rahatsızlıklar yaşayabilirler. İçki ve içkili yaşamda sağlıklarını epey bozabilir.

Meslek olarak  artist, sanatçı, terzi, doktor, kimyager, tamirci ve buna benzer işlerde başarılı olabilirler.

Giyimlerinde beyaz ve mavi tonlarını seçmeleri tavsiye edilir.

Tüm Akrep Burcu Erkeklerinin Ortak Özellikleri

HAYAT VE GEÇİM :

Akrep burcu erkeklerinin yaşantısı ve mali durumları iyi olur. Bazen zengin bazende fakir olabilirler. Sıkıntıyı da refahı da yaşayabilirler. Sonunda yaşlandıkça gelirleri artar. Ömürlerinin sonunu refah içinde geçirirler.

MAL VE KAZANÇ :

Kazanıp mal sahibi olmasını bilirler. Ancak mallarını zevk ve sefada, kumarda telef etmesinide iyi becerirler. Vede yoksulluğa düşebilirler. Ancak sonunda akılları başlarına gelip refaha kavuşurlar. Bu burçta zenginlik ve yoksulluk oranları yarı yarıya paylaşılır. Yani Akrep burcunun iki kişisinden biri varlıklı biri yoksuldur.

KARDEŞLER :

Genellikle daha çok kız kardeşleri olmak üzere erkek kardeşleri de olabilir. Akrep burcunun erkekleri kardeşlerine nazaran en güzelleridir. Ayrıcada en iyisidir. Kardeşleriyle öyle böyle idare ederler.

SAĞLIK :

Bu burcun hastalıkları çoğunlukla soğuk algınlığı ve baş dönmesidir. Diğer rahatsızlıkları ise kasık ve karın ağrısı, anemi ve tenasül organları hastalıklarıdır.

EVLİLİK :

Başlarından iki nikah geçebilir. eğer iki nikah olacaksa ilk eşlerinden boşanacaklardır. İkinci eşleriyle ömür boyu yaşarlar. Genç kadınlar bu burcun erkeklerine bayılırlar. Onlarda bu durumu iyi değerlendirirler.

YÜCELİKLERİ :

Hem mevki sahipleri hemde devlet katında saygı görürler. Yüksek bir zattan büyük iyilikler görebilirler. Bulundukları ortamlardan daha yüksek yerlere çıkabilirler. Kimse onlara hürmette saygısızlık yapmaz. Sanat ve ticarette bayağı başarılıdırlar. Ayrıca meşhurda olabilirler.

EMELLER :

Bir şeyi kafalarına koydularsa almadan dönmezler misali azimleriyle tuttuklarını kopartırlar. İyi ahlaklı ve gelecekleri parlaktır.

DÜŞMANLARI :

Düşmaları daha çok arkadaşları ve dostlarından olabilir. Dikkat edecekleri ise yüzünde bir iz ve ayağında bir yanık yarası olan esmer tenli bir adamdır. Ayrıca göğsünde bir ben olan bir kadından da oldukça çekeceklerdir.

YEMEK :

Yemek yeme zevkleri epey kuvvetli olduğundan perhiz yapmaları tavsiye edilir.

MESLEKLERİ :

Doktor, dişçi, kimyager, asker, polis, çiftçi, berber, terzi, yazar, tamirci, işçi, artist ve şarkıcı olabilirler.

Akrep burcu erkeklerinin anlaşabilecekleri burçlar :

Yengeç-Akrep-Balık

Akrep burcu erkeklerinin sakınacakları burçlar :

İkizler-Aslan-Terazi-Yay-Kova-Koç

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir