Oğlak Burcu Özellikleri

Oğlak Burcu Kadını

Oğlak burcu kadını hakkındaki tüm gizemleri ve kişisel özellikleri sıralıyoruz. Yücelikleri, zaafları, hoşlandıkları, hoşlanmadıkları, şansları.

Kişisel Özellikleri

Oğlak burcu kadını genellikle evliliklerinde çok zor mesut olurlar. Sevgilerinde temizdirler. Aşırı kıskanç olabilirler ama hisleri çok çabuk değişebilir. Her işte başarılı olurlar. Çünkü azim ve sebatları çok kuvvetlidir. Seyahat etmeye ve ilme aşırı derece meraklıdırlar. Cömert ve sabırlıdırlar. Bulundukları ortamda epey sevilirler. İdarecilik vasıfları kuvvetlidir.

Fiziksel Özellikleri

Bu burcun kadınları kumral saçlı, sarı benizli veya esmer kuru tenlidirler. Yüzleri güzel endamları alımlıdır. Oğlak Burcunun Kadınları, Zühal’in durumuna göre 3 bölüme ayrılırlar.

Birinci Evre 23 Aralık-1 Ocak

Bu bölümün kadınları sarıya çalan beyaz tenli, kumral saçlı, güzel yüzlü, siyah göz ve ince dudaklı ve zarif kaşlıdırlar. Göğüsleri geniş, ayakları taraklıdır. Boyunları uzun olup, tatlı bakışlı ve güzel endamlıdırlar. Gençliklerinde hile ve dalavere ile çok meşgul olabilirler. Şehvetleri kuvvetli olduğu için sevişmeyi çok severler. Çocukları genelde kız olur. Sağlık açısından mide ve hazım rahatsızlıklarına müsaitlerdir. Meslek olarak terzi, hukukçu, bankacı ve devlet memuru olabilirler. Yeşil, mor,eflatun, siyah ve kırmızı renkleri giyimlerinde tercih etmeleri tavsiye edilir.

İkinci Evre 2 Ocak-11 Ocak

İkinci evre kadınları beyaz tenli ve kırmızı yanaklıdırlar. Bedenleri ince olup, orta boylu ve çatık kaşlıdırlar. Gözleri ve yüzü bayağı güzeldir. Saçları sarı olup epey gürdür. Mizaç olarak ateşli ve sinirlidirler. Genellikle yüksek mevkilerden biri ile evlenirler. İkinci evre kadınları birinci evre kadınları gibi şehvetli olup sevişmeyi severler. Yüzlerinde, karınlarında ve kollarında bir iz yada ben bulunabilir. Alacağını ve hakkını söke söke alırlar. Sağlık açısından hazımsızlık ve romatizma sıkıntıları olabilir. Sinir hastalıklarınada müsaittirler. İkinci evre hanımlarının hem tatlı hemde ağır yiyeceklerden sakınmaları, sulu gıdalar tüketmeleri gerekir. Meslek olarak bankacı, avukat, memur ve sekreter olabilirler. Sarı, siyah, turuncu, kahverengi ve yeşil renkli giysilerle uyum içinde olurlar.

Üçüncü Evre 12 Ocak-20 Ocak

Bu tarihler arasında doğan kadınlar sarıya çalan beyaz tenli veya buğday tenli olurlar. Boyları ortadan biraz uzun olup sevimli ve zariftirler. Yüzleri ve gözleri oldukça güzeldir. Saçları siyah olup dilleri çok tatlıdır. Şakayı çok severler. Erkeklerle araları oldukça iyidir, zira hem şehvetlidirler hemde sevişmesini çok severler. Yüzlerinde, gözlerinde ve yanaklarında bir iz yada ben bulunur. Bazısının hiç çocuğu olmayacağı gibi bazısıda hem kız hem erkek evlat sahibi olur. Mal ve servetlerini kendilerini hiç anlamayan ve değer vermeyen kimselere yedirme tehlikeleri vardır. Sağlık açısından romatizma, hazımsızlık ve depresyona meyillidirler. Çok tatlı ve ağır yiyeceklerden sakınmaları gerekir. Meslek olarak el ve ev işleriyle birlikte, memur, politikacı ve ticaretin her dalında başarılı olabilirler. Giyimlerinde sarı, yeşil, turuncu ve siyah renklerini seçmeleri tavsiye edilir.

Oğlak Burcu Kadınının Ortak Özellikleri

Hayat ve geçim

Yaşamları ve geçimleri pek iyi olur. Tatlı dilli olduklarından çevrelerinde dostları çok olur ve çok sevilirler. Kendilerinden oldukça emindirler. Kalplerinin temizliği ellerinin açıklığından bellidir. Zevk ve sefaya düşkün olup gezmesinide çok severler.

Mal ve kazanç

Bu burcun hanımlarının genç yaşta malları ve servetleri pek olmaz. Düzen tutturmaları için otuz yaşını geçmeleri lazımdır. Bundan sonra hem malları hem servetleri artar. Fakat aşırı hatalı davranıp kendilerini hiç önemsemeyen anlamayan birilerine servetlerini yedirebilirler. Bu konuda dikkatli olmaları lazımdır. Birde güzel bir şansları vardır. Ya ikramiye kazanırlar yada miras yolu ile zengin olma ihtimalleri çoktur. Bütün bunlar olmasada kendi kazançları ile ömürlerinin sonuna kadar refah içinde yaşarlar.

Kardeşler

Bu burcun hanımlarının kardeşleri genellikle kız olur. Fakat onlarla anlaşamayıp devamlı kavga ederler. Eğer erkek kardeşleri olursa, kızların aksine onlarla çok iyi geçinirler ve onlardan iyilik de görürler.

Sağlık

Sağlık açısından rahatsızlıkları genellikle hazımsızlık ve baş ağrısıdır. Romatizma ve göz rahatsızlıkları da olabilir.

Evlilik

Oğlak burcunun hanımlarına evlenmek için mutlaka beyaz tenli bir erkek seçmeleri tavsiye edilir. Ekseriyetle başlarından iki evlilik geçebilir. Gençken talipleri çoktur, gelip isteyenleride çok olur. Bazen nişanlanabilirler de ama yirmibeş yaşına kadar olan bu durumlar hep yatar. Ancak o yaştan sonra evlenebilirler.

Yücelikleri

Hangi dala hangi yöne konarlarsa konsunlar erkekler ve yüksek makamdakiler tarafından sevilip sayılırlar. Dostlukları hep önemli insanlardan olur. İyi halli bir erkekten aşırı iyilik ve faydalar görebilirler. Şansları çok kuvvetlidir. Tüm dost ve tanıdıkları arasında hoş karşılanırlar.

Emelleri

Çok fazla şeyi ister ve arzu ederler. Hepsine de aşağı yukarı kavuşurlar. Tuttuklarını koparmadan kolay kolay dönmezler. Bu konuda hem hassas hemde gözü açıktırlar.

Düşmanları

Genellikle düşmanları tahsilli kadınlar arasından çıkar. Düşmanları yüzünden bayağı sıkıntıya düşebilirler. Bu burcun hanımlarının sakınması gereken biride esmer tenli orta boylu yüzünde bir iz olan bir kadın olabilir. Bu kadın ne yapıp edip onların yuvasını dağıtmaya uğraşabilir. Böyle bir tipi yanlarına yanaştırmaları hatta dostluk kurmaları hayırlarına olmaz. Ayrıca kendi akrabalarından hasetçileri çıkabilir. Herşeyinizi herkese anlatmamaya dikkat edin.

Yemek

Yemek pişirmesini pek sevmezler. Kurdukları sofralarda pek çeşit bulunmaz. Yemek konularında asla israfa girmezler. Sebze yemekleri ve meyveyi tercih ederler.

Meslekleri

Devlet memuru, bankacı, hukukçu, politikacı, terzi veya kuyumcu olabilirler.

Oğlak Burcu Kadınının Anlaşabileceği Burçlar

Boğa-Başak-Oğlak

Oğlak Burcu Kadınlarının Sakınacakları Burçlar

İkizler – Koç – Akrep – Terazi – Yay – Kova

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir