Kova Burcu

Kova Burcu Kadını

Kova burcu kadını hakkındaki bütün gizemleri ve kişisel özellikleri sıralıyoruz. Yücelikleri, zaafları, hoşlandıkları, hoşlanmadıkları, şansları.

Kova Burcu Kadını Fiziksel Özellikleri

Genellikle ufak ağızlı olurlar. Esmer ve biraz kuru tenlidirler. Geniz göğüsleri olup orta boyludurlar. İri kemikli, yüksek omuzlu ve geniş kalçalıdırlar. Saçları siyah ve saç telleri kalındır. Soğuk sesli ve dumanlı gözleri vardır.

Kişisel Özellikleri

Uykuyu çok severler. Biraz unutkandırlar. Hem ciddi hem akıllıdırlar. Sabırlı ve sessizdirler. Hislerini hiç kimseye belli etmezler. İddaları pek yoktur. Bu konuda çok mütevazidirler. Dostları veya arkadaşları arasında sevilip sayılırlar.

Çalışkanlıkları olmadık işleri bitirmelerini sağlar. Giriştikleri işte çok güzel düşünüp, planlar yapıp, işlerini kolaylıkla tamamlarlar. Anlayacağınız para kazanmasını iyi becerirler. Elleri açık olup, emanete hıyanet etmezler. Eğlenceyide çok severler, birazda şehvetlidirler.

Kova Burcunun kadınları, Zühal’in durumuna göre 3 evreye ayrılırlar.

Birinci Evre 21 Ocak-30 Ocak

Bu evrenin kadınları kırmızıya çalan beyaz tenlidirler. Vücutları ne şişmandır ne de zayıf ikisi ortasında idare ederler. Samur saçlı ve kaşlıdırlar. Orta boylu olup siyah gözlü ve toparlak çehrelidirler. Güzel olan herşeyi severler. Mis gibi güzel kokular bulurlar. Mücevhere ve süslü takılara bayılırlar. Şakaya bayılırlar. Erkekler arasında çok tutulurlar. Sağlık açısından romatizma, bacak ağrıları, kramp, diş ağrısı ve damar rahatsızlıkları vardır. Soğuk ve rutubetten kaçmaları havadar ve güneşli yerlerde oturmaları tavsiye edilebilir. Meslek olarak artist, şarkıcı, yazar, memur, doktor olabilirler. Mavi ve menekşe rengi kıyafetlerle uyum içerisinde olurlar.

İkinci Evre 31 Ocak-9 Şubat

Bu evrede doğan kadınlar esmer veya buğday tenlidirler. Yuvarlak çehreli, saçları ve gözleri siyah, orta boylu ve hafif kilolu düzgün endamlıdırlar. Bu evre hanımları hem tam bir sanatkar, hem de çalışkandırlar. Genç ve orta yaşlarında çok erkek arkadaşları olabilir. İyiliği sevip ellerinden geldiğince yapmaya çalışırlar. Günlük yaşama kendilerini kaptırdıklarından, dost ve ailesini ihmal edebilirler. Emanete hıyanet etmezler. Bazı konularda oldukça fedakardırlar. Sağlık açısından romatizma ve mide rahatsızlıkları olabilir. Tüm kova burcunda olduğu gibi soğuk ve rutubetten uzak durmaları tavsiye edilir. Meslek olarak kitapçı, yazar, muhasebeci, memur,  öğretmen olabilirler. Siyah ve mavi renkli elbiselerle uyum içerisinde olurlar.

Üçüncü Evre 10 Şubat-19 Şubat

Bu tarihler arasında doğan kadınlar beyaz tenli, kalınca dudaklı ve güzel yüzlüdürler. Saçları siyahçadır. Orta boylu ve güzel gerdanlıdırlar. Hem şehvetli hemde hilekarlığa müsaittirler. Aynı zamanda tembel ve unutkandırlar. Herkes tarafından çok sevilirler. Buna suratlarının tatlı bakışı sebep olabilir. Yardımı sevdikleri halde eğer teşekkür ve iltifat görmezlerse çok sinirlenirler. Seyahat delisi denilecek kadar seyahati severler. Sağlık açısından sinir hastalıklarına karşı zayıftırlar. Meslek olarak tüccar, doktor, imalatçı ve insanlığa faydalı her işte başarılı olabilirler. Sebat edip kendilerini verdiklerinde başaramayacakları iş yoktur. Beyaz, mavi, açık sarı ve açık yeşil kıyafetlerle uyum içinde olurlar.

Kova Burcu Kadınının Ortak Özellikleri

HAYAT VE GEÇİM

Kova burcu kadınlarının hayatları güzel geçer. Rahat ve mutlu bir şekilde hayatlarını sürdürürler. Temiz kalpli ve temiz niyetlidirler. Herkesin itibar edip tanıdığı insanlar olurlar. İkramı ve misafiri çok severler. Elleri epey açıktır. Emanete hiyanet etmeyip, kimsenin hakkını yemezler. İlerlemiş yaşlarda mal mülk durumları daha iyi olur.

MAL VE KAZANÇ

Otuz yaşına kadar idare ederler. Bu yaştan sonra geçen her gün durumları daha iyiye gider. Bazende kah zengin kah fakir olurlar. Alışveriş ustasıdırlar. İş hayatındaki bilgileri ve becerileri sayesinde rahat rahat geçimlerini sürdürürler.

KARDEŞLER

Kardeşleri genellikle erkektir. Fakat kardeşleriyle bir türlü geçinemezler, kardeşlerinden hiç hayır görmedikleri gibi, miras veya başka nedenlerle hep kapışırlar.

SAĞLIK

Sağlık açısından romatizma, kramp, mide ve kalp hastalıkları vardır. Damar rahatsızlıklarıda olabilir. Bazen başlarıda dönebilir. Soğuktan ve rutubetten kaçmaları gerekir.

EVLİLİK

Erkekler tarafından çok beğenildikleri için isteklileri çoktur. Bir kere yada üç kere evlenirler. İlk eşlerinden ayrılırlarsa, yada vefat ederse ikinci evliliklerini yaparlar. İkinci eşleri onların parasını yiyip kötü davrandığı için boşanıp üçüncü evliliği yaparlar. Eğer bu üçüncü evliliği yaparlarsa, üçüncü bey iyi çıkacaktır. Bu arada erkeklerden birinin bu burcun hanımına büyü yapma tehlikeside vardır.

YÜCELİKLERİ

Her yerde sevilip sayılırlar. Ne olursa olsun daima saygı ile karşılanırlar. Yüksek makamlardan hem yardım görürler, hemde kendileri yüksek makamlara geçebilirler. Dostlarına yardım ettiklerinden hep karşılığını görürler. Söz ve lafları dinlenenler sınıfındalardır.

EMELLER :

Kova burcunun hanımları pek çok şeyi isterler. Her istekleri olmasa bile çoğuna kavuşurlar. İsteklerinde azimli oldukları için ellerinden geleni yaparlar. İlerleyen yaşlarda şansları ve gelirleri dahada artar.

DÜŞMANLARI

Hem kendi cinsinden hemde karşı cinsten düşmanları olabilir. Birde haklarında epey dedikodu yapılır. Ama onlar bundan rahatsız olmayıp hayatlarına devam ederler. Sadece beyaz tenli bir kadından çekinmeleri gerekir.

YEMEK

Yemek yapmada ustadırlar. Hem boğazlarına düşkündürler hemde sofraları çok düzgündür. İçkili sofraları severler. Yemek olarakta ızgara, kebap, dolma ve tatlıları çok severler.

MESLEKLERİ

Artist, şarkıcı, yazar, muhasebeci, doktor ve ticaretin bazı dallarında başarılı olabilirler.

Kova Burcu Kadınının Anlaşabileceği Burçlar

Koç, ikizler, Aslan, Terazi, Yay, Kova

Kova Burcu Kadınının Sakınacakları Burçlar

Boğa, Başak, Oğlak

Kova Burcu Erkeği

Fiziksel Özellikler

Kova burcunun erkekleri kırmızıya çalan beyaz tenli veya esmer benizli, ortadan uzun boylu, kalın kemiklidirler. Gözleri biraz donuk bakar.

Kişisel Özellikler

Süslü elbiseler giymesini çok severler. Müziğe bayılırlar. Hep yorgun gibi görünürler. Pek gülmezler. Hile ve aldatmacaya müsaittirler. Aynı yerde durmayı pek sevmezler. Aynı zamanda akıllı ve zekidirler. Bir çok iş kolunda başarılı olabilecekleri gibi aceleci davranmayı hiç sevmezler.

Hayatları iyi yaşamları mutlu geçer. Hem saf hemde temizdirler. Bu yüzden sır saklamasını bilmeyip bu konudan zararda görebilirler. iyilik yapmasınıda çok severler. Gençliklerinde durumları oldukça iyidir. Orta yaşlarında sıkıntı çekselerde, bunu atlatır yaşamlarını refah içinde geçirirler. Aşırı derece mütevazidirler. Pek iddialı kimseler değillerdir. Gelecek ile ilgili sürekli planları vardır. Temiz kalpli olduklarından her ortamda dostları ve tanıdıkları arasında sevilirler.

Kova Burcunun erkekleri, Zühal’in durumuna göre 3 bölüme ayrılırlar.

Birinci Evre 21 Ocak-30 Ocak

Bu bölümün erkekleri ten olarak kırmızıya çalan beyaz tenlidirler. Düzgün yüzlü, bol sakallı, ortadan uzun boylu ve düzgün kaşlıdırlar. Yüzlerinde bir ben vardır.

Akıllıca konuşurlar.  Konuşmaları kaliteli ve düzgündür. Güzel olan herşeyi severler. Hemen kızıp hemen sakinleşirler. Birden parlayan kibrit ateşi gibidirler. Anında sönerler. Yüksek mevkilerden hep iyilik görebilirler. Her girdikleri işte hemen uyum sağlayabilirler. Hem sadık hemde iyilikseverdirler. Sağlık açısından romatizma, bacak, damar tıkanıklığı ve diş ağrılarına meyillidirler. Hastalıkları soğuk ve rutubetten gelebilir. Ayrıca kalplerine dikkat etmeleri ve güneşli havalardan sakınmaları tavsiye edilir.

Meslek olarak mühendis, müzisyen, memur, teknisyen, şair, aktör, yazar, ressam, öğretmen, tercüman veya ticaretin herhangi bir dalında başarılı olabilirler.

Mavi ve menekşe renkleri giyimlerinde tercih etmeleri tavsiye edilir.

İkinci Evre 31 Ocak-9 Şubat

Bu bölümün erkekleri esmer tenli, uzunca boylu ve ince vücutludurlar. Simsiyah gözlüdürler. Ağız ve burunları düzgündür. Başlarında bir yara izi bulunabilir.

Azim ve sebatkarlıkları kararlılıklarında kendini gösterir. Sohbetleri hoş, güleryüzlüdürler. Akıllıdırlar. Hileyi ve sahtekarlığıda becerebilirler. İnsanları sevdikleri gibi iyilik yapmaktanda zevk alırlar. Eğer bir işe başlarlarsa onu bitirmeden bırakmazlar. Hem vefakar hemde sadıktırlar.

Meslek olarak  muhasebeci, kitapçı, elektrikçi, öğretmen, doktor, tercüman ve matbaacı olabilirler.

Mavi ve siyah renkleri giyimlerinde tercih etmeleri tavsiye edilir.

Üçüncü Evre 10 Şubat-19 Şubat

Bu tarihler arasında doğan erkekler  ten olarak beyaz tenli olup enseleri, bacak ve baldırları kalındır.

Hiçbir işte sebat etmez bulundukları yerde uzun süre kalmazlar. Devamlı yer değiştirirler. Çok konuşmayı sevip kendilerinide zorla dinletirler. Tüm kova burcu gibi hileye ve kandırmacaya müsaittirler. Seyahat etmeye bayılırlar. Kendilerinden yardım isteyenler sürekli bulunur. Fakat yaptıkları iyilik karşısında teşekkür ve iltifat almazlarsa çıldırırlar. Sağlık açısından sinir sistemleri bozulabilir. Depresyona müsaittirler. Kendilerini fazla üzmemeleri ve herşeye sinirlenmemeleri gerekir.

Meslek olarak  ithalatçı, ihracatçı, doktor, tüccar,denizci ve buna benzer işlerde başarılı olabilirler.

Giyimlerinde sarı, siyah ve kahverengi  tonlarını seçmeleri tavsiye edilir.

Tüm Kova Burcu Erkeklerinin Ortak Özellikleri

HAYAT VE GEÇİM

Bu burcun erkeklerinin hayatları ve geçimleri oldukça iyidir. Sadece sır saklamasını bilmediklerinden dolaytı başlarına sıkıcı olaylar gelebilir.

MAL VE KAZANÇ

Varlıklıyken birden yoksulda olabilirler. Ancak daha sonra edinecekleri bir mirasla eski hallerine dönerler. Ayrıcada alışverişlerde çok şanslıdırlar.

KARDEŞLER

Kardeşlerinden yana şansızdırlar. Onlardan ne bir hayır nede bir iyilik görmezler. Kardeşlerinden birinin onun diğerleriyle arasını açma ihtimalide vardır.

SAĞLIK

Soğuk ve rutubetten sakınmaları gerekir. Açık ve güneşli yerleri tercih etmelidirler. Romatizma, bacak ağrısı, diş ağrısı ve damar tıkanıklığı rahatsızlıkları olabilir.

EVLİLİK

Kova burcu erkeklerinin başından birden üçe kadar nikah geçebilir. Kadınlarla ilişkileri çok kuvvetli olduğundan gayrimeşru ilişkilerde yaşayabilirler. Zira kadınsız yapamazlar. Kadınlar tarafından da beğenilirler. Ancak kadınların kıskançlıklarına karşı dikkatli olmalıdırlar.

YÜCELİKLERİ

Tanıdıkları ve çevreleri tarafından çok sevilirler. Ya çok yüksek basamaklara çıkarlar yada bulundukları mevkide hep iyi konumda olurlar. Sözleride hep dinlenir.

EMELLER

Bu burcun erkekleri birçok arzu ve düşünce peşinde koşarlar. Bu konuda aşırı acelecidirler. Ama eninde sonunda isteklerine kavuşup mutlu bir yaşam sürerler.

DÜŞMANLARI

Kova burcu erkeklerinin düşmanları ve hasetçileri çoktur. Onun zarar görmesi için planlar yapacak kadar kötülüğünü isteyenler çıkabilir. Ama bu burcun erkekleri şansları sayesinde bu badireleri atlatırlar.

YEMEK

Pahalı ve güzel yemekleri tercih ederler. En sevdikleri yiyecekler ızgara, dolma, kebap ve tatlıdır.

MESLEKLERİ

Muhasebeci, kitapçı, yazar, devlet adamı, doktor, tüccar, artist, şair, yönetici ve sanatkar olabilirler.

Kova Burcu Erkeğinin Anlaşabileceği Burçlar

ikizler, Aslan, Terazi, Yay, Kova, Koç

Kova Burcu Erkeğinin Sakınacağı Burçlar

Boğa, Başak, Oğlak

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir