Vajinal mantar tedavisi hakkında bilmeniz gereken her şey burada. Vajinal mantara kesin çözüm var. Vajinal Mantar Tedavisi kitabı ile bu dertten kurtulabilirsiniz.

Kitabı indirip okuyabileceğiniz linki bu yazımızın son satırında göreceksiniz ama öncesinde şu bilgilere de mutlaka göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Vajinal Mantar Tedavisini ihmal Etmeyin

Vajinal mantar tedavisi kısa süre içinde başlanmaz ve ihmal edilirse, akıntı rahatsız edici düzeye ulaşabilir, kaşıntı bölgeyi ileri derecede tahriş etmenize neden olabilir ve vajinanızın kokusu dayanamayacağınız hale gelebilir.

Vajinal mantar, tüm kadınların hayatında bir ya da birden fazla kez yaşadığı, tedavisi ve korunması basit olmasına rağmen semptomlarıyla hayatı cehenneme çevirebilen bir hastalıktır. Çoğu kadın özellikle koku yüzünden eşiyle birlikte olmaktan utanır ve uzaklaşır. Yani tedaviye başlamadığınız sürece bu mahrem rahatsızlık hem sağlığınıza hem ilişkinize zarar verebilir.

Vajinal Mantar Tedavisi Nasıl Olmalı?

Bu mantar türü vücudumuzda zaten bulunmaktadır. Her sağlıklı insanın, ağız içi, boğaz, bağırsak ve vajinal bölgesinde bu mantarın sporları bulunur. Bu az miktardaki sporlar herhangi bir rahatsızlık vermez ama bağışıklık sistemimizin zayıfladığı, hastalandığımız ya da antibiyotik kullandığımız zamanlarda, mantar sporları çoğalma için uygun ortamı bulmuş olurlar. Ateşli bir soğuk algınlığının peşinden ağızda çıkan aft benzeri yaralar bu durumun gözle görülebileceği bir örnektir. Özellikle, yanlış ve uzun süreli antibiyotik kullanımı vücudumuzdaki faydalı bakterileri öldürdüğü için mantarın üremesini kolaylaştırmış olur.

Vajinal mantar oluşumunun en yaygın nedenlerinden biri temizliktir. Genital bölgede aşırı temizlik ve hijyen yaratma isteği vajinal mantarı doğurabilir. Vajinal temizlikte kullanılan parfümlü sabunlar, duş jelleri, intim deodorantlar hatta kullandığınız sudaki klor bile vajina mukozasına zarar verebilir. Mukozayı kurutur ve bölgede çatlaklar oluşmasına neden olursunuz. Bu çatlaklar enfeksiyon oluşumuna uygun zemini yaratır.

Vajinal Mantar Tedavisi Zor Mudur?

Yaşattığı zorlukların aksine tedaviye hızlı cevap veren bir enfeksiyondur. Çoğu zaman doktora bile gitmeden kendi kendinizi tedavi edebilirsiniz. Vajinal mantar tedavisi hızlı sonuç verir ve kısa sürede bir rahatlama hissettirir ama bu rahatlamanın rehavetine kapılıp tedaviyi keser ya da kendinizi korumaya devam etmezseniz, kaçınılmaz olarak bu sorunu tekrar tekrar yaşarsınız.

Kimi zamanda tatil mekanlarındaki kötü hijyen şartları mantar enfeksiyonu yaşamamıza neden olur. Ilık havuz suları mantar için ideal yaşama ve üreme ortamıdır. Havuz suyundaki klor zaten tahrişe neden olur. Havuza girmeden önce genital bölgenize bir tabaka vazelin sürerek koruyucu bir tabaka oluşturabilirsiniz. Yine de havuzda uzun süre kalmamanız ve ıslak mayonuzu mutlaka değiştirmeniz gerekir. Havuz suyunun aksine deniz suyu, vajinal florada bozulmuş olan dengeyi yeniden yapılandırmayı sağlar.

Vajinal Mantar Tedavisi Kitabı indir

Vajinal mantardan korunma ve tedavisi için doktora gitmeden yapabileceklerinizle ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak isterseniz sizlere “Vajinal Mantar Tedavisi” isimli kitabı okumanızı öneririz. Vajinal mantar gibi hassas bir konuyu etrafa yansıtmaktan çekinenler ve mahrem bölgelerini bir doktora göstermekten çekinen kadınlar için çok iyi bir seçenektir bu kitap. PDF biçimli bir e-kitaptır. Elinizde gezdirip kimseye deşifre olmadan şahsi bilgisayarınıza ya da telefonunuza yükleyerek okuyabilir ve hayatınızdan mantarı tamamen çıkarmak için yapacaklarınızı tüm detaylarını bu kitaptan öğrenebilirsiniz. Kitabı indirip okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Vajinal Mantar Tedavisine Kolay ve Kesin Çözüm! 1

ilgini çekebilecek diğer bazı yazılar;

Comments

 • Cansu
  Reply

  Bir hafta once vajinal mantar tedavisine basladim doktor esliginde , simdi kasinmam yok fakat kokulu akintim var , ne yapmam gerekiyor ?

  • Irmak Duru
   Reply

   Kitabı okuyun mutlaka. Faydasını göreceksinizdir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir