Zayıflamak İstiyorum

Bütün diyetler pazartesileri başlar, genelde en geç salı günüde biter. Zayıflamak istiyorum ama irademe sahip olamıyorum diyenlerdenseniz, sizin için muhteşem bir çözüm önerimiz olacak. Kilo vermek için hareket etmemiz gerekiyorsa, hep erteler bir şeyi diyete başlamamıza bahane etmeye çalışırız. Bu nedenle diyetler hep pazartesileri başlar, hafta başı olması nedeniyle bir milat kabul ederiz. Yılbaşında, bayramdan hemen sonra başlarız ya da bizim için önemli bir olayın yaklaşmasını bekleriz, kız kardeşimin düğününe 2 ay kaldı hemen diyete başlamalıyım gibi. Ama bu kısa sürede mucize beklediğimiz diyetler genelde başarısızlıkla sonuçlanır. Ya da başladığımız andakinden daha fazla kiloya çıkarız. Genel sorun şudur: diyete başladığımızda kendimize o kadar yükleniriz ki, bu bize fazla gelir ve bizi başarısızlığa sürükler. Önemli olan, özel bir güne yetişmek için değil, kendi özgüveniniz ve sağlığınız için kilo vermek istemeniz olmalıdır.

Zayıflamak yıllardır hayaliniz ama kendinizi kontrol altında tutabileceğinizi pek sanmıyorsunuz.

Kilo vermek yegane hayaliniz haline gelmiş olabilir. Fazla kilolarınızdan kurtulmak için denemediğiniz diyet kalmamıştır. Dukan diyeti, akdeniz diyeti, isveç diyeti, yaz diyeti, taş devri diyeti vs. vs.. Sabah aç karnına içilen elma sirkeleri, kaynatılan lahanalar, zayıflama hapları. Herşeyi yaparsınız, yürüşlere çıkar spor salonuna bile yazılırsınız. Ama bir noktada kendinize yenilir, o aklınızdan bir an bile çıkmayan bir dilim pastayı ya da koca bir tabak mantıyı yerken buluverirsiniz kendinizi. Günlerce çekilen eziyetten sonra üzerinize birde vicdan azabı çöker, o kadar emeğiniz boşa gitti diye.

Keşke siz diyetinizi yaparken sizi kontrol altında tutacak birileri olsaydı değil mi? Çoğu insan diyetisyenlere bu nedenle gidiyor. Garip bir şekilde, insanlar bu gibi zayıflık gösterebilecekleri konularda, başkalarına verilen sözlere kendilerine verdikleri sözlerden daha fazla bağlı kalıyorlar. Buna kilo vermediğimiz için utanılacak bir duruma düşme kaygısıda diyebiliriz. Ancak diyetisyene gitmek oldukça maliyetli olduğu için çoğumuz internetten yeni diyetleri, son çıkan zayıflama haplarını arar ve deneriz. Böylece geride bir sürü yarım bırakılmış, başarısız olmuş diyetler bırakırız ve o kiloları bir türlü veremeyiz.

Diyet Programları

İnternetten araştırdığınızda diyetlerle ilgili sonsuz bir kaynağa ulaşabiliyorsunuz. Peki bu diyet programlarının kaçı sağlıklı, sizin vücut yapınıza uygun,  bunu bilmenize imkan varmı? Her diyeti herkes yapamaz. Diyetlerin çoğu bir anda öğünlerinizden ekmeği, karbonhidratı çıkarıyor, öğünlerinizi salata ile geçiştirmenizi ya da tek tip beslenmeye geçip sadece protein kaynağı besinler almanızı öneriyor. Size uzun süre bu şekilde beslenmek çok sağlıklı geliyor mu?

Diyetisyene gidebilseniz, uzman diyetisyenler tarafından sadece sizin için uygun olan bir diyet programı hazırlansa ve siz bu programı uygulayarak sağlıklı kilo verseniz. Aynı zamanda diyetisyeniniz sizi takip etse, gün içinde öğün atladınız mı, doğru şekilde diyetinize devam mı ediyorsunuz yoksa kaçamaklar yapıyormusunuz bilse. Kilo problemini ciddiye alan ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyen herkesin bunları ister. Ama diyetisyen ücretleri çok yüksek olduğu için malesef hepimiz bu hizmetlerden faydalanamayız.

Size bir yenilikten bahsetmek istiyorum. Uzman diyetisyenler size bu hizmeti internet üzerinden alma kolaylığını sunuyorlarken Zayıflama formülleri ile diyet yapmadan diyet yapmanızı sunuyor. Zayıflamak istiyorum ama irademe sahip olamıyorum diyenlerdenseniz bu Zayıflama Formülleri sizin için birebir.

Benzer Konular :

Yorumlar

  • nazireturkay
    Cevapla

    selam arkadaşlar bende iradesine sahip olamayanlardanım günde 1 saat yürüyorum ama yemege gelince dayanamıyorum yardım edin lütfen kilo vermem gerekiyor

  • Yasemin
    Cevapla

    Bende irademe sahip degilim yardiminıza ihtiyacim var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir