Gelin Hazırlığına başlamak

Büyük günün tarihi bile belli oldu, ama siz hazırlıklara nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Evlilik hazırlıklarında bir aileyle yada müstakbel eşinizle ortak kararlar verip işbölümü yapabileceğiniz konular var bir de tek başınıza olduğunuz konular. Tabi ki nişanlınız yada yakın arkadaşlarınız bu heyecanınıza ve gelinlik, gelin saçı seçiminize zevkle ortak olacak, fikirler vereceklerdir ama sonuçta iş sizde bitiyor.

Gelinlik

Gelinlik bu günün en önemli unsuru. Bütün kadınlar hayatları boyunca beyaz gelinliklerini giyip kuğu gibi görünecekleri o günü hayal ederler. Gelinlik modelinize karar vermek için internetten bir araştırma yapabilirsiniz. İçinize sinen modelle ilgili modaevleri ile görüşüp fiyat alabilirsiniz. Eğer yeni bir gelinlik diktirmekten yana değilseniz ellerindeki hazır modellerden çok beğendiğiniz birini üzerinize göre hazırlatabilirsiniz. Gelinliğini kiralama maliyetinin satın almanın çok çok altında olacağını da hatırlatalım. Ayrıca çoğu gelin bu özel kıyafeti saklamanın heveslisi olsada, çok yer kaplayan, bakım isteyen ve oldukça ağır bir giysi olduğunu belirlelim.

Ayakkabınız

Gelinliğin altına giyeceğiniz ayakkabı oldukça önemlidir. O gün koşturacak, saatlerce ayakta duracak, fotoğrafçıda şekilden şekile girip pozlar verecek ve en önemlisi üzerinizde ne kadar muhteşem görünsede oldukça ağır ve konforsuz bir elbise taşıyacaksınız. Hem de o ayakların üzerinde. Bu nedenle giydiğiniz ayakkabının rahatlığı oldukça önemli. Aslında aynı modelin iki farklı topuk boyuna sahip olanını alabilirsiniz. Nikah ve çekimler için yüksek olanı giyip istediğiniz gibi görünürken, eğlence faslına geçildiğinde daha alçak ve konforlu olanlarla değiştirinki sizde düğününüzün tadını çıkartabilin.

Gelin Saçı

Gelinlik modelinize karar verdikten sonra kuaförünüzle uygun gelin başı modellerini gözden geçirebilirsiniz. Beğendiğiniz modeli mutlaka düğünden önce prova edin ve provaya duvağınızı götürmeyi unutmayın. Kullanacağınız saç ve duvakla rahat edip edemeyeceğinizden, duvağın rahat çıkarılabilir şekilde takılacağından(nikahtan sonra aile ile bir yemek planladıysanız duvaktan kurtulmaya can atacaksınız) emin olun. Aynı şekilde makyajınız ile ilgili de kararı son dakikaya bırakmayın. Makyajıda mutlaka prova edin. Ve bu makyajla bir kaç açıdan fotoğrafınızı çekip daha sonra kontrol edin. O anın heyecanıyla herşey gözünüze olduğundan daha güzel yada daha kötü görünebilir. Emin olmak için objektif olacağınız bir anda fotoğraflarınıza bakarak karar verebilirsiniz.

Kişisel Bakım

Düğün günü herşeyiniz ile kusursuz olmak istersiniz. Ancak herşeyi de aynı gün halletmenize imkan yok. Zaten kişisel bakımınızı bir kaç gün önce yaptırmanız daha sağlıklı olacaktır. Cilt bakımından yada ağdadan sonra kızarmış bir cildi o gün içinde tolore edecek hiçbirşey yapamazsınız çünkü. Düğün gününüzden en az üç gün öncesinde bu işleri halletmelisiniz. Manikür ve pedikürünüzü yaptırın. Oje sürmeyi son güne bırakabilirsiniz. Hem bir kaç gün tırnaklarınız nefes alıp canlanır, hemde ojeniz bozulmamış olur. Ağda, kaş, dudak üstü alımı gibi işlerinizi de erkenden halledin. Cilt ve saç bakımı yaptırmayı ihmal etmeyin. Bunların size katacağı canlılığa düğün günü ağır bir saçı ve makyajı taşırken ihtiyacınız olacak. Hatta güzel bir masajla kendinizi şımartıp, son günlerin stresinden de biraz uzaklaşabilirsiniz.

Benzer Konular :

Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir