Aşk acısından kurtulmak mümkün

Aşk acısından kurtulmak için yapılması gerekenleri ve çok etkili 9 metodu sizin için derledik.  Bu metotlar yoğun aşk acısında bile işe yarıyor.

Öncelikle aşka dair bazı detaylardan bahsedelim. Böylece içerisinde bulunduğunuz ruh halini ve kendinizi daha iyi çözümleyebilir, vereceğimiz tüyoları daha bilinçli şekilde uygulayabilirsiniz. Aşk acısından kurtulmak için bazı nörolojik detayları keşfetmenize yardımcı olalım.

Aşk acısından kurtulmak için önce sebepleri anla!

Aşk acısından kurtulmak için öncelikle şunu çok iyi anlamalısınız. İnsanlar umut bağladıkları, üzerine hayaller kurdukları, varlığıyla mutluluğu yakaladıkları kişilerin kaybına uğradıkları zaman büyük bir acı çekerler. Bu gayet normaldir. ABu yoksunluk duygusu bazen ölüm gibi gelir insana. Tüm kimyasını altüst eder. Aşk bir çeşit büyüdür. Aşk acısı çekmek çok yakın ve çok sevdiğiniz birinin ölüm acısına benzer. Bu gibi sebepler yoğun acı yaşamamıza sebep olan başlıca nedenlerdir ve ileri boyutlarında bu durum çok tehlikeli haller alabilir.

Aşk acısından kurtulmak için çabalamak psikolojik bir güç gerektirir. Çevrenizdekiler bunu mübalağalı bulur pek anlayamaz ama bu acıyı en iyi çeken bilir!

Aşk acısından kurtulmak için yapılması gerekenler

Siz hangi kategoridesiniz?

  1. Platonik bir aşık mıydınız? Kendisiyle hiç sevgili olamadınız mı? (Öyleyse buraya tıklayın)
  2. Sevgiliydiniz ama ayrıldınız mı? (Öyleyse buraya tıklayın)
  3. Onu vefat nedeniyle mi kaybettiniz? (Öyleyse bu yazıyı okumaya devam edin)

Vefat nedeniyle onu kaybetmişseniz aşk acısından kurtulmak için izlemeniz gereken adımlar aşağıdaki 9 metotta yatıyor.

1.Durumunuzu Kabullenin

Bu çok büyük bir acı ama beyninizin ve kalbinizin bunu kabul etmesi gerek. Önünüze bakmak için, ayrılık acısını yıllarca çekmemek adına durumunuzu kabullenmek çok önemli bir adım. Onu geri döndürebilecek hiç bir güç yok maalesef.

2.Sağlığınızı ihmal etmeyin

Fiziksel sağlınıza mutlaka dikkat edin! Ayrılık sonrası insan bedeni de ruhu gibi olumsuz etkilenir. Kronikleşmeye başlayan baş ağrıları, mide ve bağırsak rahatsızlıkları, tansiyon gibi problemleri birlikte getirebilir.

3.Hassas bir dönemde olduğunuzu unutmayın

Hassasiyetinizin arttığı, alınganlığınızın hat safhada olduğu bir dönemdesiniz. Her şeye fazlaca anlam yükleyip, kendinizi daha çok yıprattırsınız. Çevrenizdeki her şey, herkes size batmaya başlar. Onları da kendiniz gibi kırıp geçmeyin. Onlara anlayış gösterin. Hayatınız daha da zorlaşmasın.

4.Kararlı olun

Kalbiniz yara aldı ve çok acıyor. Bir çeşit tedaviye ihtiyacınız var. Duygusal yaralarda aynı bedenin aldığı yaralar gibi iyileşebilir. Onarılmalı, tedavi edilmeli. Bu konuda kararlı olmalısınız.

5.Acınızı doya doya yaşayın

Kendinize acınızı yaşamak için süre verin fakat b süreçte kaybolmayın. Geçmişte yaşadığınız günleri düşünerek kendinize defalarca işkence etmeyin. Bugünü kaçırmayın. Unutmayın ki, hiç bir acı ilk günkü gibi devam etmez.

6.Onu hatırlatan şeylerden uzak durun

Ona ait tüm eşyaları evinizden çıkartın. Hatıra diye saklamak isteyeceğiniz her şey kararlılığınızı körelten etki yaratır. Ona ait tüm eşyalar, fotoğraflar sizi hep geçmişe götürecek. O günleri hatırlayacak ve özleyeceksiniz o günlere dönerek, bu gün mutlu olma şansını kaçırmaya devam edeceksiniz. Bunu asla yapmayın. Ayrıca, telefon numarasını, birbirinize gönderdiğiniz aşk mesajlarını, mailleri silin.

7.Bir süre sevgiliniz olmasın

Aşk acısından kurtulurum diye sakın hemen yeni sevgili bulmaya kalkmayın. Unutmama yardımcı olur diye bulduğunuz sevgilide onu daha çok hatırlarsınız, kanayan yaranıza tuz basmaktan hiç bir farkı olmaz.

8.Pozitif insanlarla vakit geçirin

Ayrılık acısını yaşadığınızda, hayata pozitif bakan dostlara ihtiyacınız olacak. Sizin gibi büyük acılar, ayrılıklar yasamış insanlarla görüşmeniz aşk acısını azaltmaz, aksine daha da çoğaltır.

9.Hayatın tadını çıkarmaya çalışın

Yaşadığınız olumlu ya da olumsuz her şey özel birer deneyimdir. Ölüm nedeniyle yaşanmış ayrılıklar çok daha önemli bir deneyimdir. Duygusal yükü ağır bir deneyim. Acı sonla biten bu ilişkinin acısını doya doya yaşadıktan sonra yeni bir aşka merhaba deme şansını kendinize tanıyın.

ilerlediğiniz bu yolda size çok yardımcı olacak, önemli bir e-kitapla da sizi tanıştıralım. Lütfen linke tıklayarak bilgisayar ya da telefonunuza indirebileceğiniz “Aşk Acısından Kurtulmak” isimli bu pdf kitaba bir göz atın. Size çok iyi bir yol arkadaşı olacak. Kitaba buradan ulaşabilirsiniz.

Aşk acısınıdan Kurtulma kitabı

Diğer bazı konular;

Yorumlar

  • RÜYA YILDIZ
    Cevapla

    offffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff bana tekrar aşık olsun ya !!!!!!!!!!!! ASLA ASLA UNUTAMIYORUM ! AYNI SINIFTAYIZ VE ÖNÜMDE OTURUYOR HEP GÖZ GÖZE GELİYORUZ BENLE SOHBET EDİYO !! DUDAĞINI FELAN ISSIRIYO NAPCAM BEN YA !

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir