Kocanın Kalbine Gir Kitabı

Mutlu Evliliğin Sırrı – Başta her şey çok kolaydır. Atalarımızın nikahta keramet vardır lafını doğrulamak istercesine, evliliğe giden yolda önünüze çıkan her engel kolayca aşılır. Kafa kafaya verince her zorluğu halledebileceğinize inanırsınız bu süreçte. Peki ya evlendikten aylar, yıllar sonra. Hala aynı mı düşünüyorsunuz? Mutlu Evliliğin Sırrı  yazımızda, ilk günlerdeki mutluluğunuzu bir ömür boyu sürdürmenin yollarından bahsedeceğiz.

Evlilik bir insanın sınanacağı en zor sınav olabilir. Eşinizin kıskançlığıyla ya da tam tersi ilgisizliğiyle, geçim zorluğuyla, hatta eşinizin ailesiyle mücadele ediyor olabilirsiniz. Şartlar ne olursa olsun ben yuvama sahip çıkmak istiyorum diyen kadınlardansanız, size bulunduğunuz şartlarda daha mutlu olmanızı sağlayacak bir kaç önerimiz olacak.

Kıskançlık – Mutlu Evliliğin Sırrı

İki eş arasında oluşabilecek temel sorunlardan biri kıskançlıktır. Eşinizi çok kıskanıyor olabilirsiniz, ya da aynı şekilde o size göz açtırmıyor olabilir. Erkeklerin kıskançlığı belli bir ölçüde tahammül edilebilir oluyor, ama söz konusu kadının kıskançlığı ise ilişkide sorun yaratmaya açık bir kapı haline geliyor. Eğer kıskanç taraf siz iseniz, eşinize koyduğunuz ambargolarla muhtemelen kendi sosyal çevresinde onu zor duruma düşürüyorsunuz. Erkekler bu gibi durumlarda küçük çocuklar gibi acımasızca birbirleri ile dalga geçmeye müsait yapıdalar maalesef.  Bu durumda eşiniz kendi sosyal çevresi ile bir aktiviteye katılmak durumunda kaldığında arkadaşları tarafından sizden izin alması gerektiği ve kılıbıklığı ile ilgili acımasızca eleştirilecektir. Bu durumda da size karşı kızgınlık beslemesi kaçınılmaz olacaktır.

Mutlu Evliliğin Sırrı

Eşinize güvenin ve onu rahat bırakın. İzin verin arkadaşları ile zaman geçirsin, kendi özel zamanı olsun. Bizlerin evlilikte yaptığımız en büyük hatalardan biri de bu. Evlenmeden önce farklı şeyler yapmaktan zevk alan, farklı karakterlerde insanlar olduğumuzu unutup, evlenince her şeyi birlikte yapmak zorunda gibi davranıyoruz. Sizinle evlenmeden önce de arkadaşları ile zaman geçiriyordu, ama sonuçta gelip sizinle evlendi değil mi? Bu şekilde düşününce  onu baskılayarak arkadaşlarından uzaklaştırmanızın bir anlamı da kalmamış oluyor. Bırakın istediği gibi, kendisine zaman ayırsın. Bu şekilde eve geldiği zaman size daha yakın, sıcak ve ilgili davranacaktır. Ne kadar da olsa sizden ayrı zaman geçirdiği için kendisini suçlu hissedecek, bunu da sizi mutlu ederek telafi etmeye çalışacaktır. Bunun nesi kötü?

Aynı zamanda arkadaşları arasında dalga geçilecek malzeme olmadığı için mutlu olacak, bu mutluluğu da evine, yani size yansıtacaktır. Bırakın eşiniz istediği zaman sizden ayrı biraz zaman geçirsin. Sizde bu süreyi kendi arkadaşlarınızla değerlendirin. Evlendikten sonra insanlar genelde sosyal çevrelerinden kopmaya başlarlar. Sizde eşinizin kendine zaman ayırdığı zamanlarda kendi arkadaşlarınızla görüşerek sosyal çevrenizi de ayakta tutmuş olursunuz.

İlgisizlik

Bir çok kadında, kıskançlıktan yakınanlar kadar ilgisizlikten yakınır. Mutlu Evliliğin Sırrı denildiğinde peki kocanız size karşı neden ilgisizleşti? Yine biz kadınların evlilikte yaptığı çok önemli bir hata var. Evlilikten önce kendimize çok iyi bakarken, evlenince bu özeni birdenbire bırakıyoruz. Kocanızın size karşı ilgisizleşmesinin altında muhtemelen bu sebep yatıyor. Evlenene kadar şıkşıkırdım gördüğü kadın, kendisine pijamayla kapı açmaya başlayınca her erkek aynı tepkiyi verirdi zaten. Her zaman prenses gibi olun, evin içinde sürekli gece elbisesiyle dolaşın demiyoruz tabi ki. Ama en azından haftada bir gün, sırf eşiniz için hazırlanın, giyinin süslenin ve onu bu şekilde karşılayarak şaşırtın. Arada bir yapacağınız bu jestler onun ilgisini sürekli üzerinizde tutmanıza yardımcı olur.

Ya da şunu deneyin. Her zaman işinden çıkıp eve gelen,tamamen eviyle alakalı bir kadın olabilirsiniz. Bir akşam iş arkadaşlarınızla yemek programı yaparak eşinizi şaşırtın. Sizin sürekli bir düzen içinde hareket etmeniz, eşinize şaşırma payı bırakmaz. Ve bu düzene -monotonluğa- alıştıkça, size olan ilgisini de kaybeder. Arada bir hesapta olmayan programlar icad ederek onu şaşırtabilir ve ilgisini çekebilirsiniz. Mutlu Evliliğin Sırrı için bu adımlar çok önemlidir.

Mutlu Evliliğin Sırrı yazımızın sonuna geldik.  Eşinizin ailesi ile yaşadığınız sorunlara nasıl yaklaşmanız gerektiği bir sonraki yazımıza konu olacak. Eşinizle kaybettiğiniz aşk ateşinizi tekrar canlandırmak istiyorsanız, size Kocanın Kalbine Gir e-kitabını okumanızı öneririm. Bu kitaptan öğreneceklerinizi uygulayarak eşinizle aranızdaki iletişimi canlandırabilir, eskisinden bile daha sağlam bağlar kurabilirsiniz. Kocanın Kalbine Gir e-kitabını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

kocanın kalbine gir incelemek için tıklaSistem uyumlu PDF

kocam beni seviyormu testi

Mutlu Evliliğin Sırrı hakkında Benzer Konular :

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir