Kocanızın başka bir kadınla ilişki – Bir kadının alabileceği en sarsıcı haberlerden biri; eşinin bir başkasıyla beraber olduğu için evliliği bitirmek istemesi haberidir.

Böylesi bir haberin tüylerinizi diken diken edeceğinden şüphem yok. Genel olarak yazılarımda hep söylemeye çalıştığım yegane şey şu; Eğer evliliğinizi önemsiyorsanız, şimdi, çok geç olmadan, birtakım temel kuralları gözden geçirmeniz gerekmekte!

Irmak, kocam az önce bana, benimle mutsuz olmaktan bıktığını, başka bir kadına aşık olduğunu, beni terk edeceğini ve birkaç gün içinde de boşanma evraklarını göndereceğini söyledi. O kadar şaşırdım ve şoka uğradım ki, ona hiçbir şey diyemedim. Hala, bütün bunların gerçekten olduğunu idrak edip sindirmeye çalışıyorum. Evli kaldığımız onca yıldan sonra ve çocuklarımıza rağmen bizi ve sahip olduğumuz ne varsa terk edeceğine inanasım gelmiyor. Evliliğimizin mükemmel, onun da benimle evli olmaktan mutlu olduğunu sanıyordum.

Bunu bana ve çocuklarıma neden yapıyor. Üstelik nasıl bir sürtük yuvamızı dağıtır ki? Nasıl bir kadının kocamı ve çocuklarımızın babasını bizden ayırmaya gönlü razı olabilir? Bir süper model olduğumu söyleyemem ama yine de çekici bir kadın olarak tanınıyorum. O diğer kadın benden daha mı güzel?

Vücudu benimkinden daha mı çekici? Çok mu parası var? Kocamı benden uzaklaştırıp ona iten şey nedir? Bunu anlamıyorum. Tüm yetişkin hayatımı… her şeyimi bu evliliğe adadım ben. Şimdi başıma gelen bu şey nedir?

Kalbi Kırık Bir Eş.

Kocanızın Başka bir Kadınla İlişki kurmasına 7 Neden

Bu durumdaki kadınlarla çok sık karşılaştıktan sonra, bir erkeğin karısına ve çocuklarına böyle bir şeyi neden yapabileceğine dair yedi genel sebep aktarabilirim sizlere. Bu sebepler dünyada da ülkemizde de en yaygın sebeplerdir. Yazalım ki; ilişkinizde bu sebeplerin olup olmadığını rahatlıkla değerlendirebilin. Böylece yumurta kapıya dayanmadan, yani boşanma raddesine gelmeden tedbirlerinizi alabilirsiniz.

1. Değersizlik Duygusu Vermek

Kadınların çoğu hayatındaki öncelikleri arasında kocalarını, farkında olmadan en sona bırakırlar. Çocuklar önem açısından daha ön sıraya koyulur. Annesi ve varsa kızkardeşleri ikinci sıradadır. Dostları ve iş arkadaşları ise üçüncü sırayı kapmışlardır ve bütün bunlardan sonra, zamanını, ilgisini ve enerjisini kocasına veremeyecek kadar yorgundur. Çoğu kadın bu durumu kabul etmez, belki siz de etmeyeceksiniz ama olabildiğince derin ve objektif olarak kendinizi gözden geçirin. Çünkü kocası tarafından bu suçlamada bulunulan kadınların çoğu bunu inkar eder ama durum gerçekten de budur. Kadın kişi farkında değildir.

2. Kıyaslama Döngüsüne Düşmek

Bazen kadının tavrı, babasının ya da başka bir erkeğin dünyanın en akıllı ve deneyimli olduğu yönündedir ve kocası da dünyanın en ahmak ve aptal adamıdır. Söylediği her şey aptalcadır. Babası ya da başka bir erkek aynı şeyi söylediğinde ise bu çok zekicedir. Bu kıyaslama döngüsüne düşen pek çok kadın vardır ve erkek kendini yine değersiz hisseder. Özgüveni bulacağı kadınlara doğru kaymaya başlar.

3. Çocuklar Üzerinde Ortak Paydada Buluşamamak

Çocuklar, sadece kadının önemli olduğunu düşündüğü tüm aktivitelere ve uğraşlara tabi tutulursa ya da ailenin tüm hayatı çocukların aktiviteleri etrafında dönmeye başlarsa… Üstüne üstlük, ola ki koca bu hengamede yoğunluktan şikayet ederse çoğu zaman bencil biri olmakla suçlanıverir. Çocukların kötü davranışlarına müdahale ettiğinde kadın araya girer ve onları terbiye sürecinde tek yetkili olarak kendini görebilir. İşte bu ve benzer küçük olaylar erkekleri yine dış dünyaya iter ve huzuru bulacağı kadına doğru hızlı adımlarla koşmaya başlar.

4. Cinsel Uyumsuzluk

En yaygın aldatma ve boşanma sebebidir. Çoğu erkek açıkça sebebin bu olduğunu söylemez ama cinselliği istediği gibi yaşayamadığını söylemek yerine ufak tefek mevzulardan kavga çıkararak ayrılma sebebi olarak geçimsizliği gösterir. Kadın tarafından cinsel isteğin, tutkunun azalması erkeği acımasızca aldatmaya iter. Gözünüzün yaşına bakmazlar. Çünkü bu raddeye gelene kadar kendileri de içlerine çok şey atmışlardır.

Cinsel olarak arzulanmadığını hisseden bir adam inanın içinde bir ton kalp kırgınlığı biriktirmiştir. Kendisi için süslenmeyen, baştan çıkarıcı davranışlara hiç önem vermeyen, onu heyecanlandırıp heyecanlandırmadığını önemsemeyen bir kadına artık acımak zorunda olmadıklarını düşünürler ve bir otel odasında 2 dakikada sizi gönül rahatlığıyla harcayabilirler. Yataktaki Kraliçe kitabının yazarı Sibel Savaş der ki;

Kadın, kendisi için cinselliğin artık bir önemi kalmadığına karar vermiş ve cinselliği hiçe saymış olabilir ama kocasından da kendisinin yaptığı gibi cinselliği hiçe saymasını beklemesi büyük hatadır. Aldatılmaya davet çıkarmaktır bu!

5. Kadının Maddiyata Yaklaşımı

Kadın, hissettiği her maddi ihtiyacın eksiksiz olarak karşılanmasını isterse ve diğer taraftan da kocasının beklentilerinin hiçbir önemi ya da gereği olmadığını düşünen haller sergilerse… Bir düşünün bakalım, sizin evde de en az para harcayan kişi kocanız mı?

Belki de; ilerisi için kenara para ayıramadığınızdan şikayet edip duruyorsunuzdur. Kenarda köşede hayat güvencesi olarak ayrılmış bir para olmadığı için kocasını beceriksizlikle itham eden kadınlar bazen sırf intikam olsun diye de aldatılabilirler.

6. İntikam Duygusuna Sebebiyet Vermek

Kadın olabildiğince hissettirmemeye çalışsa da, içten içe kocasına değer vermiyor, saygı duymuyor ya da takdir etmiyorsa bu düşüncelerini mutlaka ele verir. Siz belli etmediğinizi sansanız bile verdiğiniz açıklar mutlaka vardır. Bakışlarınızda, konuşmalarınızda, sosyal çevrenizle beraberken yaptıklarınızda… Bütün bunlar ve kadının ortaya koyduğu bir sürü benzer tavır ve davranışlar.

  • Saygısızlık,
  • Kendinden uzaklaştırma,
  • Huysuzluk

gibi davranışlar birikerek kocanızın ruh halinde tıkanmış bir lavabo gideri etkisi yaratacak ve inanın o, eninde sonunda bütün bunlara artık katlanmaya değmediğine karar verecektir. Bu karar sonrasında güzelce boşanan çok az erkek olur. Çünkü intikam hırsıyla dolmuş bir erkeğe ilk etapta boşanmak yetmez. O herşeyden önce can acıtmak ister. Karsının canını acıtmanın en iyi yolu da; Onu aldatmaktır.

7. Aşırı Kıskançlık

Gereksiz kıskançlıklar yapan milyonlarca kadından biriyseniz, lütfen bir an evvel buna bir son verin. Kıskanç bir kadın, evlilik gibi uzun sürecek olan bir müessesede cidden en zor katlanılabilir kadın türüdür. Kıskançlık tıpkı bir zehir gibi ilişkinizin can damarlarına sızar ve ilişkinizi hızlıca hasta eder. Hastalığa yakalanıldıktan sonra ise aynı şeyler devam edecek olursa ilişkinizde ölüm kaçınılmazdır. Kıskançlık, tedavisi mümkün bir hastalıktır ama tedavi edilmezse ciddi tehlikeler oluşturur.

Eşinizi Diğer Kadından Ayırmak İçin Neler Yapabilirsiniz?

Kocanızın başka bir kadınla ilişki belki o raddeye gelindiğinde boşanmayı tercih edeceksiniz bilemiyoruz ama eğer ilişkisini kurtarmak isteyen kadınlardansanız öncelikle ‘Asla’ yapmamanız gerekenleri sıralayalım;

Şunları Asla Yapmayın

  • Sinir krizleri, kıskançlık krizleri geçirir haller sergilemeyin. (Bu yazıyla karşılaşana kadar bunu zaten yaptım diyorsanız da dert etmeyin. Önünüzdeki maçları düşünün…)
  • O kadın ya da kadınlar hakkında sorular sormayın. Sorarsanız, o kadını ilişkinizin öznesi yapmış olur ve kocanızın gözünde onun değerini arttırmış kendi değerinizi de düşürmüş olursunuz.
  • Çevrenize bu konudan olabildiğince bahsetmeyin. Ne kadar çok kişi bilecek olursa kocanızla yeniden yakınlaşmanız her ikiniz için de o kadar zor olacaktır. Çünkü toplum bize gurur yapmayı öğretir. Gurur yapmanız gerektiği baskısında bulunurlar. Bu baskı hayatınızdayken bir arpa boyu yol kat edemezsiniz. Bu yüzden aldatma olayını çok az kişi ya da mümkünse hiç kimse bilmesin. Anlatmayın..!
  • Evi terk etmeyin ya da onu kovmayın.
  • Acele etmeyin. Herşeyi birkaç saat içerisinde konuşup, onu hırpalamak ve bu mevzuyu hemen konuşmak zorunda değilsiniz. Cool bir duruş sergileyin. Son derece soğukkanlı durmaya çalışın.

Yapılması Gerekenler

1.Adım

İlk adımda; içinizde hızla dönmeye başlamış olan hırs, kin, sinir çarkını bir an evvel yavaşlatmaya çalışın. Biliyoruz bu çok zor ama imkansız değil. Lütfen şunu bilin; bu ilk adımı geçemezseniz baş koyduğunuz bu yolda başarı elde edemezsiniz.

Soğukkanlı olmalısınız. Kazanan kadınlar, böylesi kriz anlarında sergiledikleri hallerle kocasını kendine hayran bırakabilmiş cool kadınlardır. Sinirlerinize hakim olmaya çalışıp, üzerine olgun ve anlayışlı haller de ekleyecek olursanız sonun hayranlığını kazanırsınız.

2.Adım

Aldatıldığınızı öğrenmiş olduğunuzdan haberi yoksa bunu bir süre daha ona çaktırmayın, bu döneme biz ‘Sessiz Dönem’ diyoruz.

Bildiğinizi biliyorsa da yukarda dediğimiz gibi; bu mevzuyu hemen konuşmak zorunda değilsiniz. Bu konu üzerine birşeyler düşüneceğinizi, düşünceleriniz netleştiğinde oturup sakince konuşabileceğinizi söyleyin. Sizin de gireceğiniz bu sessiz dönemde sonuna kadar cool bir duruş sergilemeye devam edin.

Bu haliniz onu şaşkına çevirecek ve inanılmaz bir merak uyandıracak. ‘Acaba şimdi ne düşünüyor?/ Bizi bitirecek mi acaba?/ Sakin atın tekmesi pek olur derler, Allahım beni nasıl şeyler bekliyor acaba?’ gibi adrenalini yükselten hislere kapılacak. O kadını düşünmeyi bırakıp her dakika sizi düşünmeye başlayacağına emin olabilirsiniz. Sessiz Dönem erkekler üzerinde çok etkili bir yöntemdir.

3. Adım

Bu Sessiz Dönemde ‘Ne halin varsa gör rezil herif’ tavrından, bakışlarından kaçının. Hafif mesafeli olun ama asla trip yapan halleriniz olmasın. Ses tonunuzdan vücut dilinize kadar herşeyiniz sakin ve son derece olgun olmalı. Ruhunuzdan ona yansıyan kin, nefret, intikam hisleri olursa onu yine o kadına itmiş olursunuz.

4.Adım

Değişime başlayın! Aldatıldığını biliyor olduğunu kocasına çaktırmayanlardansanız, herşey normal devam ediyor gibi yapacaktınız ve bu süreçte değişime başlamalısınız. Bu adamın sizi neden aldatıyor olduğuna dair aklınızda bazı fikirler olabilir. Şimdi o kusurlarınızı düzeltme zamanı. İnanın hepimiz değişebiliyoruz. 1-2 ay gibi kısa bir sürede siz de davranışlarınızı onun gözünde daha ideal bir seviyeye getirebilirsiniz.

Böylece sizdeki değişimi gören ve yeni halinizden memnun kalan kocanız siz hiç lafını etmeseniz bile bir süre sonra o kadını kendiliğinden bırakacaktır. Böylesi çok daha akıllıca değil mi? Belki de sizin bu değişiminiz sonrasında ‘Biliyor musun, böyle bir hata yaptım ben’ diyerek size itirafta bulunacak ve özür dileyecektir.

Sizin de o an ‘Evet, biliyordum. Dert etme, geride kaldı artık’ dediğinizde yaşayacağı şaşkınlığı ve hayranlığı hayal edebiliyor musunuz? İşte o an size eskisinden çok daha fazla aşk duyacağından emin olun.

Aldatıldığınızı bildiğinizden haberdarsa siz de bu değişim sürecini yaşamalısınız. Zaten aldatılma üzerine düşüneceğinizi ona söyleyip sessiz bir döneme girin demiştik. Bu sessizliği bozarak şimdi ona ‘Aldatma sebebi altında yatan şeyin ne olduğunu’ sorun. Alacağınız cevapların hiç birine sinirlenmeyin.

Olgunlukla dinleyin, lafını kesmeyin. Konuşmanızı güzelce bitirerek ‘Tamam, şimdi de bunları biraz düşüneceğim’ deyin. Ondan aldığınız ipuçlarıyla değişiminizi daha kolay ve hızlı yaratabilirsiniz. Bu değişim sonrasında ona ‘Düşündüklerim sonrasında bazı hatalar yapmış olduğumu fark ettim.

Çoğu konuda haklı olduğunun farkındayım şimdi. Fark etmekle kalmadım kendimde bazı değişimler de yapmaya çalıştım. Bir de bu şekilde denememizin hakkın olduğunu düşünüyorum’ deyin ve bundan sonra ki hayatınıza yeni bir kadın olarak devam edin.

Bu cidden mümkün mü?

Evet, mümkün. 4 adımdan oluşan bu yol haritası bilimsel olarak kanıtlanmış ve şu an dünya üzerindeki en etkili çözümdür. Kısa bir süre sonra göreceğiniz tek şey; Size aşkla bakan bir koca olacak.

Kocanızın başka bir kadınla ilişki Değişiminize Katkı Sağlayacak Kaynaklar Nelerdir?

Şu an ülkemizde evlilik ve kadın erkek ilişkilerine dair yazılmış en etkili 2 kaynak;

  1. Kocanın Kalbine Gir kitabı
  2. Yataktaki Kraliçe kitabı

Yukarıdaki adımlarda bahsettiğimiz değişim sürecinizde inanılmaz fayda sağlayacak kitaplardır bunlar. Know-How türü yani (Bil-Yap türü) kitaplar olduklarından basılı yayın değildirler. Bilgisayar ya da telefonunuzdan okuyabilirsiniz. Okuduğunuz şeyleri kimsenin elinizde görmeyecek olması büyük avantajdır.

Maksimum 2-3 gün gibi bir sürede okumayı bitirebileceğiniz çok akıcı kitaplardır. Hem gündelik yaşamda hem de cinsel yaşamda kocanız nazarında harika kadın olmanın metot ve tüyolarını öğretiyorlar. Sessiz Dönemde değişiminizi yaşarken size çok iyi yol arkadaşlığı yapacaklarından şüpheniz olmasın.

Kocanın Kalbine Gir kitabını okumak için buraya
Yataktaki Kraliçe kitabını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

NOT: Kocanızın başka bir kadınla ilişki sürmeye başlamadan kocanın kalbine gir kitabı al oku. Kocanın kalbine gir kitabı indir ücretsiz diye aramayın. Duyduğumuz kadarıyla yazar tanıtım ve test amacıyla zamanında kitabı ücretsiz dağıtmış. Testler olumlu sonuçlanınca ücretsiz dağıtımı kaldırmış. Evliliğinizi kurtarmak istiyorsanız bu Kocanın Kalbine Gir kitabı mutlaka almalısınız.

Kocanızın başka bir kadınla ilişki
Kocanızın başka bir kadınla ilişki kurması için 7 neden 1

***

kocam beni seviyormu testi

Kocanızın başka bir kadınla ilişki Benzer Konular :

Kocanızın başka bir kadınla ilişki.