Kadınları Anlamanın Yolları

Kadınları anlamanın yolları kadın gibi düşünebilmekten geçer ve bu yazıda onları anlamanın 10 basit yolunu öğrenebilirsin.

Hem sevdikleri hem de sevmedikleri şeyleri ele alalım. Böylece hal ve durumlara bir kadının gözüyle bakmayı ufak ufak keşfedebilir kendi davranışlarına da bu şekilde yön verebilirsin.

Kadınları Anlamadan Yapılan Hatalar

Aşağıda sıralayacaklarımızı ilk buluşmada ve sonraki buluşmalarda asla yapmayın…

Özenli Ol

ilk buluşmada gidilmeyecek yerler ve yenilmeyecek yemekler başlı başına bir yazı konusudur ancak burada yüzeysel ele alalım. ilk buluşmalar genellikle birbirinizi daha iyi tanıma faslıdır. Karşısındaki erkeğin ağzı dolu iken onunla konuşmasından keyif alan kadın sayısı neredeyse sıfırdır. Bunu bir kenara not edin. Önemsiz bir detay gibi görünse de aslında çok önemli, erkekler tarafından özenilmeyen ama kadınların gözünden kaçmayan bir detaydır. Sizi derbeder ve serseri bir izlenim bırakmaktan alı koyar.

Onu Ciddiye Al

Araştırmalara göre; kadınların erkeklere göre daha kuvvetli hisleri vardır. Özellikle koklama ve görme duyularıyla hakkında edindikleri izlenimler pek çok detay barındırır. Kadınların neden detaycı oldukları buradan anlaşılabilir.

Kadın aynı zamanda hafıza şampiyonudur. Söylenen tüm sözler anında kayıt altına alınır. Zamanı gelince kullanılır. Söyleyeceğin sözlere dikkat etmelisin ve asla yalana başvurmamalısın.

Centilmen Ol

Modern çağda olduğumuz halde hala daha ilk adımı atması gereken taraf; Erkek tarafıdır. İlk hamleleri ondan bekleme. Elbette bazı kadınlar ilk hamleyi yapabilirler ama ne olursa olsun centilmenlik şunu gerektirir; Sen zahmet etme ben yaparım.

Bir centilmene ya da Beyaz atlı Prense bu yakışır. Kadınların sizi puanlamasında centilmenlik çok önemli bir faktördür.

Güven Ver

‘Adam gibi adam’ tabirine uygun davran. Güven veren, sözünün eri olan, zırt pırt karar değiştirmeyen, kararlarından emin bir erkek ol. Kadınlar hangi konuda olursa olsun, sık sık fikir değiştiren erkekleri  ‘Kıçı başı oynayan bir erkek’ olarak adlandırır ve sizden hızla kaçmaya başlarlar. Aklı başında bir kadını etkilemek istiyorsan herkese ve herşeye karşı güçlü duran bir karakterin olmalı.

Dozunda İltifat Et

Güzel olan bir kadına ‘Çok güzelsin’ demek Cem Yılmaz’a ‘Çok komiksin’ demek kadar anlamsızdır. Farklılık yaratmak ve yaratıcı olmak sana artı puan getirir. Aşırı iltifat etmek hiç iltifat etmemek kadar zararlıdır. Dozunda ve içten olmalısın.

Kaba Olma

Feminist bir kadın bile sana teşekkür edecektir kaba olmadığın için. Kapıyı onun için açıp ona yol verirsen feministliğini unutabilir bile. Kadınlar onlara prensesmiş gibi davranmanıza bayılırlar. Böylesi erkekleri yoğun şekilde çekici, kaba olanları ise son derece itici bulurlar.

Tüm Kadınlar Aynıdır Yanılgısına Düşme!

Asla bu düşüncenin içine girme. Genel bazı şeyleri aynı olsa da tüm kadınlar birbirinden farklıdır. Çok basit bir örnekle; çevrende 2 kızkardeş varsa onları gözlemle. Birbirlerinden ne kadar farklı olduklarını kimi zamansa ne denli benzer tavırlar sergilediklerini sen de göreceksin. Bu yüzden genelleme yapmak yerine karşındaki kadının farklılıklarını keşfetmeye bak.

Daha Çok Gözlemle

Kadınları anlamanın yolları üzerinde ilerlemek istiyorsan daha çok gözlemlemelisin. Onlarla zaman geçirmek gözlemlerin için en iyi kaynaktır. Nelerden hoşlanır, nelerden hoşlanmaz veya hangi hal ve tavırların onları rahat veya rahatsız ediyor zamanla ve pratiklerle öğrenebilirsin. Kadın kendisini anlatırken bilgileri eksik verir. Senin bulmanı ister. Bu da onunla daha çok zaman geçirmen için bir çeşit temel oluşturmak için yapılan davranış biçimidir. Sabırlı olman ve onu pür dikkat dinlemen bu aşamada çok önemli.

Geçmişini Öğren

Çocukluğu ve ailesi hakkında bilgi almak sohbetin bir parçası olmalı. Özellikle ilk buluşmada çok etkili bir yöntemdir. Ancak kötü hatıraları da ortaya çıkaracağı için bunu dikkatli kullanmalısın. Sen bir kez marşa bastıktan sonra devam edeceği konuları seçme işini ona bırak ve anlatmak istemediği hatıraları üstünde fazla durma.

Cana Yakınlıkla Hoşlanmayı Ayırt Et

Sana iyi davranan ve yakın görünen kadınlar olacaktır. Bu illa senden hoşlandığı anlamına gelmez. Adım atmadan önce emin olmalısın. Durumu sorgulaman gerekecek. Şip sevdi birisi isen bunu hemen değiştirmelisin. Önce karşındaki kadını bir insan olarak görmelisin. Sırf sana iyi davrandığı için kendini bir aşkın içerisindesin zannetme. Emin olduktan sonra vites değiştirmek en sağlıklısıdır.

Kadınları anlamanın yolları

Kadınları Anlamanın Yolları Kitabı

Kadınları anlamanın yolları – İki e-kitaptan bahsedeceğiz. Bir çırpıda okuyabileceğin ve kadınlar hakkında çok önemli bilgiler veren kitaplar bunlar. Bilgisayar ya da telefonuna indirerek kadınlar hakkındaki tüm sırları bu kitaplardan keşfedebilirsin. Burada önemli olan senin için doğru olan kitabı seçmek.

İlki Onu Elde Et e-kitabı. Kadınların iç dünyasını anlamak, kadınlar için ideal erkek olmanın tüm detaylarını öğrenmek ve istediği kadının aşkını kazanmak isteyen erkekler için düzenlenmiş bir kitap. Kitabı incelemek ve isterseniz okumak için buraya ya da aşağıdaki resme tıklayabilirsiniz.

Kadınları anlamanın yolları

Diğeri ise; Kadın Avcısı isimli e-kitap. Bu kitap ise; romantizmle ya da aşkla pek ilgisi olmayan, kaba tabiriyle kadını av olarak gören ve bir an evvel yatağa atmak isteyen erkeklerin okumasının uygun olacağı bir kitap. Kitabı incelemek ve isterseniz okumak için buraya ya da aşağıdaki resme tıklayabilirsiniz.

Kadınları Anlamanın Yolları konusuna benzer yazılar:

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir