Yüz yogası hareketleri ile muhteşem değişim

Yüz yogası hareketleri hakkında detaylı bilgi verelim ki yanlış yerlerden öğrenip simetrinizi bozmayın. Doğru hareketleri yaparak hatlarınızı şekillendirebilir, cildinize harika bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Kadınların güzellik sırları keşiflerinde son trend yüz yogası oldu. Uzun süre de böyle devam edeceğe benziyor çünkü bu yoga türü, yüz kaslarını çalıştırarak kaslarda uzun süre kalıcı bir hoşluk yaratıyor. Vücut kaslarını çalıştırarak vücudunu şekillendiren kişileri getirin gözünüzün önüne. Spor yapmayı bıraksalar bile şekillenmiş olan o kaslar çok uzun süre kaybolmuyor. Yoga hareketleri sadece yüzü şekillendirmeyle kalmıyor, yüzde kan dolaşımını da arttırıyor ve bu da ciltte canlılık, doğal nem, kırışma önleyici etkiler yaratıyor. Özetle hanımlar yüz yogası; Muhteşem bir yüz bakım metodu.

Yalnız lütfen dikkat..! Yüz yogası hareketleri doğru yerden öğrenildiğinde faydalı sonuçlar veriyor. Yanlış uygulamalar yaparsanız yüzde simetri bozukluğu olabiliyor. Bu yüzden işi doğru adresten öğrenmeye dikkat etmelisiniz. Birazdan sizi bu alandaki en doğru adresle buluşturacağız.

Yüz yogası hareketleri nereden öğrenilir?

Yüz Yogası Teknikleri isimli kitaptan. Yüz egzersizleri nasıl yapılır, hangi hareketleri yüzümüzde hangi bölgeye uygulamalıyız ve en önemlisi de hareketlerin tamamının resimli ve yazılı şekilde anlatıldığı bu kitabı siz de buraya tıklayarak hemen okumaya başlayabilirsiniz. Botoks gibi en fazla 6 ay kalıcılığı olan zararlı kimyasal çözümler için çuvalla para harcamaktan kurtulmuş olacaksınız.

Yüz egzersizleri yapmak yeni keşfedilmiş bir olay değil. Özellikle uzak doğu saray kadınlarının yüzyıllardır uyguladığı bir metot bu. Yüz yogası yapanlar hareketleri günde sadece 15 dakika yaparak kısa sürede etkilerini görmeye başlıyorlar. Bu kadar kısa sürede etkisini göstermesi de çok avantajlı bir durum.

Örnek yüz yogası hareketleri

Emme hareketi:

İşaret parmağınızı ya da isterseniz bir kalemi dudaklarınızla kavrayın. Sert bir şekilde emiyor gibi yapıp beş saniye bu şekilde kalın. Hareket anında bile gerilen bölgeleri hemen fark edeceksiniz. Dudak ve yanak kasları öncelikli çalıştırdığı bölgelerdir. Çene ve boyun kaslarını da çalıştırır ancak daha az etki yaratır.

O Hareketi:

‘O’ deyişinizi abartarak, dudakları büzüp öne uzatarak ‘Ooooo’ diyoruz ve bu haldeyken gülmeye çalışıyoruz. Bu egzersizle de öncelikli dudak çalışır. Yanmayı hissediyor musunuz? İlk seferde hissetmiyorsanız kaslarınız çok hamlamış demektir. Uygulamayı farklı zamanlarda birkaç kez yaptıktan sonra kendine gelmeye başlayacaklar ve yanma, karıncalanma gibi farklılıklar hissedeceksiniz, merak etmeyin. Bu hareket de yine dudak ve yanak üzerinde etkilidir. Ciltte sıkılaşma, kırışık önleme etkileriyle birlikte dudak ifadesinde hoşluk yaratan bir etkiye sahip.

Yüz yogası yapanlar halinden memnun

Yüz yogası yapanlar kimyasallara gerek duymuyor. Dudak dolgunlaştırıcıların çoğu işe yaramıyor. İşe yarayanlarındaysa ciltteki kolajeni yok edip kullanmayı bıraktıktan sonra dudakların iyice sönük bir hale gelmesine sebep oluyor. Bu yüzden yakın zamanda yasaklanmaları gündemde. Bilim adamlarının dediğine göre; vücudumuzdaki kolajenin hepsini geri kazanmak zor ama cildin elastikiyetini ve sıkılığını yeniden kazanmak mümkün.

İşte, yüz yogası tüm bu faydaları sağlıklı biçimde sağlıyor.

Yukarıda verilen egzersiz örnekleri sadece ufak başlangıç hareketleriydi. “Yüz yogası hareketleri” hakkında her türlü detaylı bilgi için Yüz Yogası Teknikleri kitabını okumanızı tavsiye ederiz. Okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yüz Yogası teknikleri kitabını oku

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir